Про те, який літак спромігся підтверджено збити F-16 під час реального повітряного бою, розповідає АрміяInform. Обставини інциденту реконструювали, тож повітряний бій…
Нещодавно у Військовій академії (м. Одеса) завершилася вступна кампанія 2023 року. Про її підсумки кореспондент АрміяInform дізнавався у представника керівництва Академії полковника Олександра.
— Широкомасштабне вторгнення російських загарбників триває вже півтора року, як це вплинуло на проведення цьогорічної вступної кампанії?
— Так, на превеликий жаль, війна, яка забирає життя тисяч наших співвітчизників, триває. Але це не є завадою тому, щоб продовжувати здійснювати набір до нашого навчального закладу. Навіть навпаки, у такий тривожний час навчання майбутніх представників лав офіцерського корпусу набуває особливого значення. Тому поточного року ми продовжили прийом абітурієнтів, які зробили свідомий вибір і для себе ухвалили відповідальне рішення — стати професійними військовими.
Загалом цього року вступна кампанія тривала з 20-го по 29 липня. І всі, хто успішно склав вступні іспити і пройшов відповідний медичний, психологічний відбір, долучилися до навчального процесу за визначеними планами.
— А на які факультети Академії влітку поточного року здійснювався набір?
— Набір здійснювався на п’ять факультетів, а саме: на факультети підготовки спеціалістів десантно-штурмових військ та морської піхоти; підготовки спеціалістів військової розвідки та Сил спеціальних операцій; підготовки спеціалістів тилового забезпечення та підготовки спеціалістів ракетно-артилерійського озброєння, підготовки спеціалістів забезпечення та експлуатації військової техніки.
— Цьогорічна вступна кампанія тривала в період широкомасштабної війни з російськими загарбниками… Напевно, цей факт не міг не внести в процес вступу до вишу свої корективи. Чим відрізняється цьогорічна вступна кампанія від подібних кампаній минулих років?
— Так, як порівняти з минулими роками, цьогорічна вступна кампанія була особливою. І передусім це полягає в тому, що цьогоріч державне замовлення на вступ до вишу було збільшено майже вдвічі. Тож за кількістю абітурієнтів, які вступили до 1-го курсу навчання, цей набір перевершив і 2021 і 2022 роки.
Варто зазначити, що саме поточного року вперше за часів існування нашого вишу на факультет розвідки і ССО були прийняті абітурієнти-дівчата. І це насамперед красномовно свідчить про те, що до справи захисту Батьківщини від ординської навали залучаються різні верстви українського суспільства. Причому в майбутньому вони бажають бути не просто офіцерами українського війська, а саме командирами бойових підрозділів та робити особистий внесок у благородну справу знищення окупантів і звільнення країни від російських загарбників.
— Скажіть, будь ласка, а на які військові спеціальності влітку 2023-го був найбільший попит? У яких родах військ у майбутньому бажають служити новоспечені курсанти?
— Загалом найбільш популярні серед молоді факультети розвідки та десантно-штурмових військ і морської піхоти. Відповідно й конкурс щодо вступу на них був найбільший. Це й зрозуміло. Адже сьогодні саме з десантників, морпіхів та розвідників складаються найбільш сучасні й боєздатні наші військові з’єднання. А навчаючись на вищезгаданих факультетах, курсанти мають змогу опановувати такі спеціальності, як управління діями підрозділів десантно-штурмових військ і морської піхоти та управління діями підрозділів військової розвідки і Сил спеціальних операцій. Додамо, що впродовж подальших чотирьох років навчання в Академії вони пройдуть досконалу теоретичну та практичну підготовку. Хоча в сенсі практики — в окремої категорії курсантів-першокурсників вона вже є неабиякою. Йдеться про тих, хто загартований війною та мужньо бив агресора не в умовному, а в реальному бою. І, звісно, нові знання й навички їм буде опановувати значно легше. Але, як ми знаємо, нові знання ніколи не бувають зайвими.
— А ким мріють стати дівчата? Чи є такі з-поміж першокурсників і яким спеціальностям вони віддають свої уподобання?
— Уже досить тривалий час до нашого вишу вступають і дівчата. Не став винятком і 2023 рік. А найпопулярніший серед них — факультет підготовки спеціалістів тилового забезпечення. І це, вважаю, закономірно. Адже саме на цьому факультеті є різноманітний перелік спеціальностей. Це і речове забезпечення, і продовольче забезпечення, а також забезпечення паливно-мастильними матеріалами та квартирно-експлуатаційне забезпечення військ (сил).
До речі, не менш популярним в Академії є факультет підготовки спеціалістів ракетно-артилерійського озброєння. На ньому курсанти проходять підготовку за такими спеціальностями, як боєприпаси, вибухові пристрої освітлювальні та сигнальні засоби, а також експлуатація ракетно-артилерійського озброєння.
— Вступна кампанія вже позаду… У курсантів уже розпочалися навчально-бойові будні. А в командирів, викладачів був час познайомитися з ними. Як ви оцінюєте морально-психологічний та фізичний стан першокурсників?
— Загалом я би схарактеризував їхні морально-психологічні та фізичні якості як позитивні. Вони мотивовані на подальше плідне навчання та офіцерську службу. Всі є справжніми патріотами України. У багатьох із них нині на різних ділянках фронту мужньо воюють та б’ють ворога їхні батьки, брати та сестри. І курсанти вважають, що в цей суворий воєнний час вони просто зобов’язані долучитися до Сил оборони України й допомагати нищити ворога, бо це є їхнім святим обов’язком!
— А чим нині займаються курсанти, як триває їхнє курсантське становлення?
— Нині в їхньому житті тривають інтенсивні заняття з первинної військової підготовки, які мають певні терміни залежно від факультету, обраної спеціалізації та власного досвіду. Зрозуміло, що для вчорашніх школярів термін підготовки може сягати й місяця. А от для тих, хто прийшов навчатися з фронту та має певні військові навички, він значно коротший. А після закінчення первинної підготовки курсанти складуть Присягу та стануть повноправними курсантами нашого військового вишу!
Фото надане Військовою академією
Удень 19 вересня війська рф здійснили обстріл селища Вільча Чугуївського району на Харківщині.
Затримали ще двох колаборанток, які працювали на окупаційні адміністрації рашистів.
Спецпризначенці Окремого загону безпілотних систем спеціального призначення «Крила ОМЕГИ» Центру спеціального призначення Національної гвардії України знищили російську бойову машину десанту БМД-2.
Про таких, як боєць 81 аеромобільної Слобожанської бригади Сергій, на позивний «Фантом», кажуть, що вони народились у сорочці. Все тому, що воїн вцілів після розриву 82-мм міни за кілька кроків від себе.
Підрив дамб на бєлгородщині може призвести до масштабних повеней, затоплення населених пунктів та екологічної катастрофи.
Сьогодні, 19 вересня, російські загарбники вдарили по п’ятиповерховій будівлі геріатричного пансіонату в Сумах. Загинула 1 особа, ще 12 — пораненні.
Захищаємо світ
Про те, який літак спромігся підтверджено збити F-16 під час реального повітряного бою, розповідає АрміяInform. Обставини інциденту реконструювали, тож повітряний бій…