Про обмеження та складнощі, які вдалося і доводиться долати військовим, а також про один з епізодів випробувань, під час яких завданням F-16 було знищити…
Раніше АрміяInform розповідала про унікальний підрозділ аеророзвідки, котрий у складі Дніпропетровської бригади територіальної оборони активно протистоїть російським окупантам. Діяльність його дуже ефективна в плані пошуку противника, розвідки ворожих позицій та, зрештою, знищення московських зайд. Цей підрозділ ще на початку формування самої ж бригади тероборони створював український офіцер на прізвисько «Смерч». У війську він людина не нова, тому знав, як і з ким формувати абсолютно новий військовий колектив.
— За спеціальністю я інженер-мостовик, фах, так би мовити, технічно-будівельного спрямування. Під час Антитерористичної операції та ООС неодноразово виконував складні завдання з наведення мостів через водойми на Донеччині та Луганщині, — розповідає офіцер. — Проте ті завдання, котрі ми виконували тоді, не до порівняння з тими, які виконуємо зараз. Тим паче, що в бригаді тероборони я одразу приступив до створення першого у бригаді взводу аеророзвідки. Всі розуміли, що він дуже потрібен і буде точно ефективним, тож докладали максимум зусиль для його формування.
«Смерч» починав практично з «нуля», в буквальному сенсі цього слова. Максимально швидко відібрав хлопців з різних підрозділів, котрі мають те чи інше відношення до керування квадрокоптером, або хоча б займалися фото- відеозйомкою, та приступив до їхнього навчання.
— За досить короткий час я і моя команда опанували практично всі засоби аеророзвідки, які були нам доступні, — продовжує «Смерч». — Працювали із засобами РЕБ, вивчали ТТХ всіх можливих дронів та опановували систему управління «Кропива». Коли був час — нам допомагали професійні артилеристи, показували, як правильно коригувати вогонь для мінометників, ствольної чи реактивної артилерії з приданих підрозділів. І, хочу сказати, що тепер «Шершень» — це команда кмітливих та високомотивованих хлопців, котрі з самого початку горіли бажанням якнайшвидше на практиці показати те, на що здатна справжня українська аеророзвідка.
Зараз «шершні» працюють щодня за будь-якої погоди та умов: дощ, сніг, туман чи ворожий обстріл — не перешкода аеророзвідникам. Проте, зважаючи на всі успіхи та досягнення захисників України, є одна нагальна проблема.
— Наразі бої з окупантами ведуться в основному за допомогою артилерії та важкої бронетехніки. Щоб знищувати ворожі цілі — потрібні дрони. Багато дронів. московити вже навчились полювати на наші квадрокоптери за допомогою станцій радіоелектронної боротьби та антидронових рушниць. Так, ми їх перехитруємо, намагаємось обходити перешкоди, але все одно — найнеобхідніша річ зараз, я вважаю, сучасні та потужні дрони, — запевняє «Смерч». — Це очі для нашої артилерії, котра знищує важливі ворожі об’єкти, техніку та піхоту росіян.
Куратор дніпропетровських «шершнів» зараз займається бойовою підготовкою особового складу бригади, проте завжди навідується до своїх колишніх підлеглих. Каже, що допомагатиме їм до самої Перемоги та скільки вистачить сил…
Фото автора
@armyinformcomua
Наші аеророзвідники відмічають накопичення росіянами великої кількості причіпних гаубиць різних типів.
Бійці підрозділу «Котики» взводу розвідки 130 батальйону Сил територіальної оборони ЗСУ показали свою роботу дронами під час потужного штурму села Максимівка південніше Курахово.
Якщо раніше за день спостерігалося до 15 атак ворога на наші позиції, то зараз їх кількість впала до 5-7.
Бійці 36 бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського відбили штурм колони з одного танка та 5 бронемашин ворога.
3 грудня в штаб-квартирі НАТО глава МЗС України Андрій Сибіга та держсекретар США Ентоні Блінкен підписали Меморандум про взаєморозуміння між урядами країн щодо співпраці у забезпеченні стійкості енергетичної системи України.
Пілоти бригади прикордонників «Помста» літають на «дальняк» — у глибину тимчасово окупованої Луганщини.
від 21000 до 51000 грн
Степанівка, Сумська область
Про обмеження та складнощі, які вдалося і доводиться долати військовим, а також про один з епізодів випробувань, під час яких завданням F-16 було знищити…