Саме вони перебувають на передовій Кримського напрямку інформаційного фронту, попри те, що потерпають від фінансових проблем, втратили передавачі, які поширювали…
АрміяInform продовжує розповідати про вітчизняні БПЛА, які отримали допуск до експлуатації в Міністерстві оборони України. Цього разу мова піде про безпілотник SkyKnight 2.
У чому його унікальність, скільки часу йде на навчання пілота такого дрона та що про нього кажуть військові. Про це читайте в нашому матеріалі.
Максимальне корисне навантаження SkyKnight 2 — два з половиною кілограми
— SkyKnight 2 можна використовувати для ураження цілей методом самознищення (тип «камікадзе». — Авт.) або методом скидання корисного навантаження на ціль у контрольованому маневрі. Дрон опціонально обладнаний модулем mesh-мережі та спеціалізованим польотним ядром з модулем АІ . Максимальне корисне навантаження, яке безпілотник може із собою носити, — два з половиною кілограми. SkyKnight 2 доволі швидкий, потужний і водночас тихий, — розповідає головний інженер SkyKnight 2 Сергій.
За його словами, у дрона є автоматичний режим польоту:
— Це коли оператор визначив ціль, яку потрібно уразити, і безпілотник летить до неї в автоматичному режимі, оскільки ним керує вже бортовий комп’ютер. Навіть якщо втрачається зв’язок внаслідок глушіння ворожими засобами РЕБ, наш дрон все одно долетить до визначеної оператором цілі.
«Якщо оператор зовсім новачок, то навчити його можна за тиждень»
Головний інженер зазначає, що їхня розробка дуже проста в керуванні.
— Якщо оператор вже має навички пілотування на DJI, Autel, на стабілізованих платформах, то SkyKnight 2 він засвоїть дуже швидко. Тут оператору потрібно вивчити лише ті функції, що ми додали до нашого дрона, який є стабільним, керованим та прогнозованим у польотах. Тож підготувати фахівця на нього можливо достатньо швидко. Навіть якщо оператор зовсім новачок, то навчити його можна за тиждень. Також досвідчені оператори підрозділів, у які ми передаємо дрони, приїжджають до нас на донавчання, під час якого ми даємо короткий курс про додатковий функціонал. Ті хлопці, які у нас навчались, про SkyKnight 2 кажуть: «Все просто, доступно та зрозуміло», — зауважує головний інженер.
Фахівці компанії-виробника SkyKnight 2 розповідають, що їхня розробка може працювати по цілі, навіть якщо та не стоїть на місці. І, звісно, головна відмінність цього дрона — наявність у ньому штучного інтелекту, завдяки чому засоби ворожої окопної РЕБ, антидронові рушниці для SkyKnight 2 не страшні.
«Міноборони повністю супроводжувало нашу компанію у процесі оформлення документів»
— Перед тим, як ми подали документацію щодо отримання допуску до експлуатації до Міноборони, дрон у нас вже був готовий. Згодом ми створили програму методики випробувань спільно з фахівцями Міністерства оборони, провели заводські випробування та отримали відповідні протоколи. І вже після цього нам дали свідоцтво про допуск до експлуатації. Щодо часу, то всі процедури зайняли у нас близько місяця. У подальшому з нами працювала військова «прийомка» на предмет можливості підписання контракту. Нині вже всі необхідні папери ми маємо… До речі, якраз у грудні минулого року ми вперше почули про Акселератор Міноборони і почали співпрацювати з фахівцями, які згодом увійшли до команди Акселератора. Вони для нас стали такими собі «технічними нянями», — зазначають виробники SkyKnight 2.
Акселератор Міноборони — постійно діючий орган, покликаний прискорювати процеси всередині Міноборони задля лідерства у міл-тек Сил оборони України. Перші результати:
— процес опрацювання заявок від розробників озброєння та військової техніки (ОВТ) до їх кодифікації й допуску до експлуатації — для зрілих рішень скорочено до 45 днів;
— процес взаємодії сектору ОВТ у комунікації з Міноборони — запроваджено «єдине вікно» для запитів від підприємств оборонно-промислового комплексу, розробників-інвесторів озброєння та військової техніки.
Компанія-виробник дрона SkyKnight 2 подала свою розробку до Міноборони, коли почалася пришвидшена процедура оформлення допуску до експлуатації.
— Міноборони повністю супроводжувало нашу компанію у процесі оформлення документів. Їхні фахівці підказували, як правильно заповнювати необхідні форми, коригували, визначали, на що треба звернути увагу. Це була спільна робота, — наголошують у компанії.
Фото надані виробником
@armyinformcomua
Бійці 63-ї окремої механізованої бригади розповіли про переваги скидів з дронів та продемонстрували свою влучність, вразивши 14 російських загарбників.
У Часовому Яру гаряче — ситуація може змінюватися по кілька разів на день. Окупанти підтягують свої резерви, нарощують наступальний потенціал і тиснуть з усіх боків. Все говорить про те, що окупанти мають якісь плани до 9 травня.
На Житомирщині затримали російську агентку, яка коригувала удари країни-агресора під прикриттям прогулянок з дитиною.
Перший заступник міністра оборони України Сергій Боєв провів зустріч із заступником міністра закордонних справ Литви Юлюсом Пранявічусом, на якій обговорив шляхи до посилення та об’єднання Європи.
Сьогодні, 30 квітня, близько 6:30 російська армія атакувала шістьма ударними БПЛА типу «Герань-2» місто Південне. Почались пожежі, пошкоджено багатоквартирний двоповерховий будинок, пʼять приватних домоволодінь, шість автомобілів. 65-річна жінка та двоє чоловіків віком 25 та 64 роки дістали гостру реакцію на стрес.
У середу, 30 квітня, Верховна Рада України продовжила термін добровільного повернення на службу для військовослужбовців, які самовільно залишили свою частину (СЗЧ).
від 21000 до 120000 грн
Миколаїв
189 окремий батальйон 123 ОБр ТрО
Саме вони перебувають на передовій Кримського напрямку інформаційного фронту, попри те, що потерпають від фінансових проблем, втратили передавачі, які поширювали…