Про те, який літак спромігся підтверджено збити F-16 під час реального повітряного бою, розповідає АрміяInform. Обставини інциденту реконструювали, тож повітряний бій…
АрміяInform продовжує розповідати про вітчизняні БПЛА, які отримали допуск до експлуатації в Міністерстві оборони України. Цього разу мова піде про безпілотник SkyKnight 2.
У чому його унікальність, скільки часу йде на навчання пілота такого дрона та що про нього кажуть військові. Про це читайте в нашому матеріалі.
Максимальне корисне навантаження SkyKnight 2 — два з половиною кілограми
— SkyKnight 2 можна використовувати для ураження цілей методом самознищення (тип «камікадзе». — Авт.) або методом скидання корисного навантаження на ціль у контрольованому маневрі. Дрон опціонально обладнаний модулем mesh-мережі та спеціалізованим польотним ядром з модулем АІ . Максимальне корисне навантаження, яке безпілотник може із собою носити, — два з половиною кілограми. SkyKnight 2 доволі швидкий, потужний і водночас тихий, — розповідає головний інженер SkyKnight 2 Сергій.
За його словами, у дрона є автоматичний режим польоту:
— Це коли оператор визначив ціль, яку потрібно уразити, і безпілотник летить до неї в автоматичному режимі, оскільки ним керує вже бортовий комп’ютер. Навіть якщо втрачається зв’язок внаслідок глушіння ворожими засобами РЕБ, наш дрон все одно долетить до визначеної оператором цілі.
«Якщо оператор зовсім новачок, то навчити його можна за тиждень»
Головний інженер зазначає, що їхня розробка дуже проста в керуванні.
— Якщо оператор вже має навички пілотування на DJI, Autel, на стабілізованих платформах, то SkyKnight 2 він засвоїть дуже швидко. Тут оператору потрібно вивчити лише ті функції, що ми додали до нашого дрона, який є стабільним, керованим та прогнозованим у польотах. Тож підготувати фахівця на нього можливо достатньо швидко. Навіть якщо оператор зовсім новачок, то навчити його можна за тиждень. Також досвідчені оператори підрозділів, у які ми передаємо дрони, приїжджають до нас на донавчання, під час якого ми даємо короткий курс про додатковий функціонал. Ті хлопці, які у нас навчались, про SkyKnight 2 кажуть: «Все просто, доступно та зрозуміло», — зауважує головний інженер.
Фахівці компанії-виробника SkyKnight 2 розповідають, що їхня розробка може працювати по цілі, навіть якщо та не стоїть на місці. І, звісно, головна відмінність цього дрона — наявність у ньому штучного інтелекту, завдяки чому засоби ворожої окопної РЕБ, антидронові рушниці для SkyKnight 2 не страшні.
«Міноборони повністю супроводжувало нашу компанію у процесі оформлення документів»
— Перед тим, як ми подали документацію щодо отримання допуску до експлуатації до Міноборони, дрон у нас вже був готовий. Згодом ми створили програму методики випробувань спільно з фахівцями Міністерства оборони, провели заводські випробування та отримали відповідні протоколи. І вже після цього нам дали свідоцтво про допуск до експлуатації. Щодо часу, то всі процедури зайняли у нас близько місяця. У подальшому з нами працювала військова «прийомка» на предмет можливості підписання контракту. Нині вже всі необхідні папери ми маємо… До речі, якраз у грудні минулого року ми вперше почули про Акселератор Міноборони і почали співпрацювати з фахівцями, які згодом увійшли до команди Акселератора. Вони для нас стали такими собі «технічними нянями», — зазначають виробники SkyKnight 2.
Акселератор Міноборони — постійно діючий орган, покликаний прискорювати процеси всередині Міноборони задля лідерства у міл-тек Сил оборони України. Перші результати:
— процес опрацювання заявок від розробників озброєння та військової техніки (ОВТ) до їх кодифікації й допуску до експлуатації — для зрілих рішень скорочено до 45 днів;
— процес взаємодії сектору ОВТ у комунікації з Міноборони — запроваджено «єдине вікно» для запитів від підприємств оборонно-промислового комплексу, розробників-інвесторів озброєння та військової техніки.
Компанія-виробник дрона SkyKnight 2 подала свою розробку до Міноборони, коли почалася пришвидшена процедура оформлення допуску до експлуатації.
— Міноборони повністю супроводжувало нашу компанію у процесі оформлення документів. Їхні фахівці підказували, як правильно заповнювати необхідні форми, коригували, визначали, на що треба звернути увагу. Це була спільна робота, — наголошують у компанії.
Фото надані виробником
Під час офіційного візиту делегації Міністерства оборони України до Швеції сторони обговорили поглиблення співпраці у сферах підготовки українських льотчиків, розробки нових оборонних політик, доктрин та впровадження інноваційних рішень.
У Києві на Подолі біля БЦ «Доміно» відкрили стінопис «Мудрий панує над зірками», основною метою створення якого є вшанування роботи ГУР та відзначення військових успіхів Сил оборони України в Чорному морі.
Пілоти підрозділу БПЛА 4 штурмового батальйону 92 штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка.
Мешканець Донецька вступив до незаконного збройного формування «Сомалі» квазідержавної терористичної організації «днр» і брав участь в окупації селища Великий Бурлук Куп’янського району Харківської області.
Платформа «Турбота про військовослужбовця» надає інформаційну підтримку військовослужбовцям у різних аспектах військової служби.
400 мільйонів євро з першого траншу від прибутків із заморожених росактивів, який ЄС спрямував на зброю для України, скерували на фінансування українських оборонних підприємств.
Захищаємо світ
від 50000 до 120000 грн
Київ
66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго
Про те, який літак спромігся підтверджено збити F-16 під час реального повітряного бою, розповідає АрміяInform. Обставини інциденту реконструювали, тож повітряний бій…