У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…
Вже другий рік поспіль багатотисячний колектив Повітряного командування «Захід» у складі Повітряних Сил ЗСУ в режимі 24 години 7 днів на тиждень протистоїть російській агресії. Завдань у вартових неба багато. Радіотехнічні і зенітні ракетні підрозділи Повітряного командування «Захід» захищають українську землю від ударів з повітря, виявляють і знищують крилаті ракети, літаки і гелікоптери та безпілотні літальні апарати ворога. Авіація протистоїть ворогу в повітрі і завдає ракетно-бомбових ударів по російських окупантах на землі.
Повітряне командування «Захід» відповідає за захист від ударів з повітря восьми областей заходу України. Від початку широкомасштабного вторгнення зенітні ракетні підрозділи ПвК «Захід» знищили в районі своєї відповідальності 228 цілей. Це 152 крилаті ракети і 76 БПЛА ворога. Найбільше знищених ворожих цілей тут на рахунку підрозділів ЗРК С-300 Львівського зенітного ракетного полку імені гетьмана Івана Виговського. Ще 28 ворожих цілей, 25 крилатих ракет та 3 БПЛА, було знищено авіацією.
ПвК «Захід» захищає не тільки захід нашої країни.
— Початок широкомасштабного російського вторгнення багато зенітних ракетних підрозділів ПвК «Захід» зустрічали на позиціях поблизу південних, північних і східних кордонів України. Наші зенітники вступали у протиповітряні бої з переважаючими силами ворога і виборювали в них перемогу, — зазначає командувач Повітряного командування «Захід» генерал-майор Борис Генов. — На рахунку цих наших зенітних ракетних підрозділів 811 знищених цілей: 77 літаків, 23 гелікоптери, 193 крилаті ракети та 518 безпілотних літальних апаратів ворога.
Захищаючи небо нашої столиці, підполковник Андрій Круглов та його підрозділ ЗРК «Бук-М1» знищили в перші місяці вторгнення 41 ворожу ціль. Майор Ярослав Мельник та його зенітна ракетна батарея, озброєна ЗРК «Бук-М1», на Харківщині знищили 28 цілей ворога: одинадцять бойових літаків різних типів, два гвинтокрили, дві крилаті ракети та тринадцять безпілотників. За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, підполковнику Андрію Круглову і майору Ярославу Мельнику були присвоєні звання Героя України.
На жаль, за перемоги вартовим неба іноді доводиться платити найвищу ціну —життя. За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, командиру зенітної ракетної обслуги старшому лейтенанту Артему Слісарчуку присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» посмертно.
— З перших днів широкомасштабної російської агресії б’ються з ворогом у небі наші повітряні бійці — бойові льотчики, — підкреслює генерал-майор Борис Генов. — Пілоти бригад тактичної авіації Повітряного командування «Захід» виконують бойові завдання не лише на заході, а й в інших регіонах країни. Зокрема, наші пілоти брали участь в операції зі звільнення острова Зміїний. Авіація ПвК «Захід» під час бойової роботи за межами своєї відповідальності знищила 165 цілей: 86 наземних та 79 повітряних.
Льотчики бригад тактичної авіації ПвК «Захід» перехоплюють і знищують крилаті ракети і БПЛА, ведуть повітряні бої з ворожою авіацією, прикривають літаки-бомбардувальники та літаки-штурмовики під час ракетно-бомбових ударів по окупантах на землі. За мужність і героїзм звання Героя України присвоєно льотчику-винищувачу бригади тактичної авіації ПвК «Захід» майору Вадиму Ворошилову. Два льотчики ПвК «Захід» майор Степан Тарабалка і майор Євген Лисенко стали Героями України посмертно.
Перша Галицько-Волинська радіотехнічна бригада ПвК «Захід» щосекунди без перерви стежить за обстановкою в повітряному просторі. Радіолокаційні станції вдень і вночі «сканують» небо на сотні кілометрів, аби виявити в повітряному просторі небезпечні об’єкти та передати на командні пункти інформацію про них для подальшого знищення зенітними ракетними підрозділами чи авіацією.
Незважаючи на втрати, на небезпеку, весь великий колектив Повітряного командування «Захід» продовжує самовіддано захищати рідну землю від ворожих ударів з повітря.
— Ворог самонадіяно вірив, що знищив наші Повітряні Сили у перші дні свого широкомасштабного вторгнення, — каже командувач Повітряного командування «Захід». — Але невдовзі відчув на собі, що наші вартові неба йому не по зубах. Ми витримали перші найпотужніші удари росіян і, попри складнощі, продовжуємо свою бойову роботу. Насамперед завдяки наполегливій підготовці в роки перед масштабною російською агресією. Наші підрозділи багато тренувалися на полігонах, відпрацьовували виконання завдань в умовах, максимально наближених до бойових. Ми ретельно вивчали сильні і слабкі сторони агресора. Готувалися переважати не чисельністю, а якістю. Ми продовжуємо навчатися й зараз. Наші ракетники опановують нові західні зразки зенітних ракетних комплексів. Деякі підрозділи вже переозброєні, інші готуються до переозброєння найближчим часом.
Від початку широкомасштабного вторгнення ордени, медалі, відзнаки і нагороди отримали 2543 військовослужбовці та працівники Повітряного командування «Захід», 38 з них — посмертно.
— Військовослужбовці ПвК «Захід» відчувають величезну підтримку нашого народу, — каже генерал-майор Борис Генов. — Напередодні Дня Повітряних Сил ЗС України я мав робочі зустрічі з начальником Львівської обласної військової адміністрації Максимом Козицьким і міським головою Львова Андрієм Садовим. Від імені мешканців Львова і області вони передали слова вдячності і вітання нашим вартовим неба, які я обов’язково переповім нашим воїнам. Українські захисники неба своїм потом і кров’ю пишуть сучасну історію нашої країни. Вони вже написали рядки, які розповідатимуть нашим нащадкам про те, що любов до своєї Батьківщини, бажання захищати її сміливо і самовіддано, професіоналізм, майстерність і наполегливість в навчанні дозволяють вступати в бій з противником, який вважав себе другою силою у світі, і перемагати його. Та на цій сторінці історії ми маємо написати ще головні рядки про перемогу над агресором. Попереду багато роботи, і цю справу ми доведемо до кінця — виженемо і виб’ємо окупантів з нашої землі і нашого неба. У День Повітряних Сил ЗС України я бажаю кожному воїну, аби цей день настав якомога скоріше.
Кабінет Міністрів України, за поданням Міністра оборони Рустема Умєрова, призначив Сергія Боєва на посаду заступника Міністра оборони з питань європейської інтеграції.
У 2024 році спільно з Міноборони та Генштабом вдалося досягти значного прогресу в спрощенні процедури медичних обстежень та збору необхідних документів.
Упродовж 9 місяців 2024 року Міністерство оборони кодифікувало і дозволило для використання в Силах оборони 70 інженерних засобів: 47 вітчизняного та 23 іноземного виробництва.
Військовослужбовець 32 окремої механізованої бригади розповів про бій на Торецькому напрямку та знищення окупантів в укритті.
Президент України Володимир Зеленський обговорив питання повернення наших людей додому з полону під час зустрічі з Папою Римським Франциском. У майбутньому наша країна розраховує на сприяння Святого Престолу поверненню додому захоплених у російський полон українців.
Суд Донецької області ухвалив вирок громадянину за державну зраду (ч. 2 ст. 111 КК України). Його засуджено до довічного позбавлення волі з конфіскацією майна.
Захищаємо світ
У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…