Нагороди є насамперед моральною цінністю, адже вони свідчать про визнання державою і суспільством реальних заслуг людини. Після 2014 року, з огляду на війну…
Сучасні технології, що наближають нашу перемогу на фронті, — у фокусі уваги суспільства. Новини, які розповідають про ту чи іншу одиницю, прийняту на озброєння чи закуплену оборонним відомством для потреб ЗСУ, неодмінно стають топовими. Громадськість у певному сенсі адвокатує пришвидшення окремих процесів озброєння нашого війська сучасними засобами. Зокрема БПЛА, FPV-камікадзе, роботизованими системами.
Останніми днями в медіа відбувається активне обговорення тематики забезпечення армії БПЛА вітчизняного виробництва, зокрема камікадзе; припущень, що галузь не має замовлень від держави та МО, що начебто йде відставання від ворога тощо. Вивчивши викладену журналістами інформацію, АрміяInform вирішила розібратися в ситуації.
Ми звернулися до Олександра Дмітрієва — одного з профільних фахівців у питанні насичення військ БПЛА. Він є радником одночасно Міністра оборони України та командувача Сухопутних військ ЗСУ, входить у команду Акселератора інноваційного розвитку Міноборони. З’ясуємо, що вже зроблено у війську для насичення підрозділів FPV-камікадзе.
— Підвищена увага й турбота суспільства про насичення військ інноваційними технологіями передусім є проявом бажання прискорити нашу перемогу та зберегти життя наших захисників. Це є реальною критичною потребою, яку всі усвідомлюють. Утім, більша частина потужних та ефективних процесів, які спрямовані в цьому напрямку, не завжди є публічними. Це стосується, зокрема, і закупівлі «керованих бомб-безпілотників» та інших технологічних видів озброєння. У тому числі — FPV-дрони. Неадаптованість процедур формування потреби на нові зразки, нормативне регулювання та багато інших процесів не просто застарілі, а стають технічно ворогом нашої перемоги. Ці процедури вкрай терміново необхідно змінювати, спрощувати або взагалі скасовувати. Швидкість прийняття ефективних рішень — це те, що збільшить нашу спроможність, — розповів Олександр Дмітрієв.
За інформацією АрміяInform, на цей час:
— Акселератор Міноборони опрацьовує проблеми комплексного розв’язання питань у цій сфері. Бойовим БПЛА-підрозділам потрібні боєприпаси в широкій номенклатурі. Потрібно адекватно адаптуватися під потреби ЗСУ, щоб мати технологічну перевагу над ворогом. Бюджет на потреби ЗСУ в озброєнні та військовій техніці (ОВТ) значно перевищує наявні кошти в бюджеті країни. Тож Міноборони намагається максимально ефективно витрачати виділені кошти, намагаючись мінімізувати ціни від наявних на ринку постачальників. Оптимізовано навіть витрати на чисельність штату залучених працівників. Адже аналогічну роботу в МО країн-союзниць виконує в десятки разів більше працівників на зіставний обсяг закупівель та проєктів, — зазначив Олександр Дмітрієв.
Він додав: у закупівлях і фінансуванні українських інноваційних проєктів, зокрема й щодо виробництва БПЛА, беруть участь і західні партнери:
— Участь їхня жвава. І прагнення допомогти — очевидні. Зокрема незабаром очікується старт проєктів матеріально-технічної допомоги за підтримки НАТО щодо впровадження найкращих практик у закупівлях. Зокрема в царині ОВТ у країнах-союзницях та НАТО. Водночас Міноборони перебуває в активному пошуку позабюджетних джерел фінансування й уже досягнуто ряду домовленостей із країнами-союзницями та членами НАТО щодо створення двосторонніх фондів, які можуть узяти участь у фінансуванні дрібносерійних контрактів на нові зразки ОВТ. Зокрема щодо виробництва роботизованих систем, які добре себе зарекомендували в бойових умовах.
— Ми всі прагнемо нашої перемоги! Міноборони та Мінцифри є партнерами. Спільно з ГШ ЗСУ та командуваннями родів військ ми взаємодіємо щодо забезпечення фасттреку в координації закупівель та розподілу дронів. За останній місяць процес розподілу вдається доводити до 4-5 днів.
Також відомства співпрацюють у процесі закупівель за рахунок коштів проєкту United24, якими розпоряджається Мінцифри спільно з ДССЗЗІ, — пояснив фахівець.
Також нові зразки надходять в МО через проєкт Brave1 та від ГШ ЗСУ. Розглядаються лише зрілі технології, які відповідають TRL-7 і вище. Що це за система, детальніше можна прочитати тут.
Іноді зразки не замовляють. Найбільш поширені причини:
Це дуже поодинокі випадки.
— процес опрацювання заявок від розробників ОВТ до їх кодифікації й допуску до експлуатації — для «зрілих» рішень скорочено до 45 днів; — процес взаємодії сектору озброєння та військової техніки в комунікації з Міноборони — запровадив «єдине вікно» для запитів від підприємств оборонно-промислового комплексу.
Фото Олега Пальчика
@armyinformcomua
Окупанти намагалися штурмувати українські позиції за допомогою техніки, але їхні плани зіпсували воїни 47 окремої механізованої бригади спільно з пілотами 82 окремої десантно-штурмової бригади.
Оператори БПЛА прикордонної комендатури швидкого реагування РУБпАК «Фенікс» бригади Гвардії наступу «Помста» полюють на ворога та його об’єкти в Луганській області.
Лейтенант Юрій Гладченко на псевдо «Художник» розповів, як за допомогою дзеркала вирахував, звідки ведеться вогонь противника, щоб атакувати його з підствольних гранатометів у відповідь.
Протягом дня, 8 грудня, російські загарбники атакували два райони Дніпропетровської області.
Загін розвідки спеціального призначення 12 бригади «Азов» показали, як «зачистили» від російських загарбників міську забудову біля Нью-Йорку.
Сьогодні, 8 грудня, російські війська кілька разів обстрілювали жителів Херсонщини, внаслідок чого один чоловік загинув і ще двоє постраждали.
від 55000 до 125000 грн
Слов'янськ
Батальйон спеціального призначення Донбас 18 Слов'янської бригади Національної гвардії України
від 55000 до 125000 грн
Слов'янськ
Батальйон спеціального призначення Донбас 18 Слов'янської бригади Національної гвардії України
від 25000 до 30000 грн
Полтава
Військова частина А4759
Нагороди є насамперед моральною цінністю, адже вони свідчать про визнання державою і суспільством реальних заслуг людини. Після 2014 року, з огляду на війну…