Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…
Наказом Головнокомандувача Збройних Сил України запроваджено низку почесних нагрудних знаків та затверджено відповідне положення. Що це за відзнаки, хто їх може отримати та за які заслуги — дізнавалася кореспондентка АрміяInform.
Відповідно до Указу Президента України від 27 березня 2020 року № 123/2020 «Питання Головнокомандувача Збройних Сил України» встановлено такі почесні нагрудні знаки:
· почесний нагрудний знак «ХРЕСТ ЗАСЛУГИ»;
· почесний нагрудний знак «ХРЕСТ ХОРОБРИХ»;
· почесний нагрудний знак «СТАЛЕВИЙ ХРЕСТ»;
· почесний нагрудний знак «СРІБНИЙ ХРЕСТ»;
· почесний нагрудний знак «ЗОЛОТИЙ ХРЕСТ;
· почесний нагрудний знак «ХРЕСТ ВІЙСЬКОВА ЧЕСТЬ»;
· почесний нагрудний знак «ЗА СУМЛІННУ СЛУЖБУ»;
· почесний нагрудний знак «КОМБАТАНТСЬКИЙ ХРЕСТ» тa нагрудний знак «ЧЕСТЬ ТА ПАМ’ЯТЬ» до нього;
· почесний нагрудний знак «ЗА НЕЗЛАМНІСТЬ»;
· почесний нагрудний знак «ЗА ЗБЕРЕЖЕННЯ ЖИТТЯ»;
· почесний нагрудний знак «ЗА СПРИЯННЯ ВІЙСЬКУ».
Як зазначається у положенні про почесні нагрудні знаки Головнокомандувача ЗСУ, ці відзнаки можуть бути у вигляді хрестів і медалей.
Хто може отримати відзнаку та за яких обставин?
Нагрудний знак «Хрест Заслуги» є найвищим. Ним нагороджуються:
· військовослужбовці Збройних Сил України за особливі заслуги у захисті державного суверенітету, територіальної цілісності України та видатні успіхи в командуванні з’єднаннями, військовими частинами та підрозділами, керівництві органами військового управління та структурними підрозділами в мирний час та під час дії особливого періоду, в об’єднаних, антитерористичних операціях, а також операціях із підтримання миру та безпеки, визначний особистий внесок у справу розбудови і розвитку Збройних Сил України;
· працівники Збройних Сил України та інші особи за визначний особистий внесок у справу розбудови і розвитку Збройних Сил України, зміцнення співробітництва у військовій, науковій, соціальній, культурній та інших сферах життєдіяльності Збройних Сил України, волонтерську діяльність та інші заслуги.
До нагородження нагрудним знаком подаються:
· військовослужбовці, які раніше були нагороджені нагрудними знаками «Хрест хоробрих» або «Золотий хрест», або «Срібний хрест», або «Сталевий хрест»;
· працівники Збройних Сил України та інші особи, які раніше були нагороджені нагрудним знаком «Сприяння війську».
Нагородження цим нагрудним знаком здійснюється лише один раз.
Нагрудним знаком «Хрест хоробрих» нагороджуються військовослужбовці та працівники Збройних Сил України за героїчний вчинок, пов’язаний із ризиком для життя (здоров’я) під час участі у бойових діях об’єднаних, антитерористичних операцій, а також операціях із підтримання миру та безпеки, ліквідації наслідків природних та техногенних катастроф, інших надзвичайних ситуацій.
Нагрудним знаком можуть нагороджуватися повторно, причому загальна кількість нагороджень не має перевищувати трьох разів. У разі повторного нагородження особі вручається металеве зображення із бронзи «Гілка дубового листя», яке розміщується на стрічці нагрудного знака.
Нагрудним знаком «Золотий хрест» нагороджуються особи рядового і сержантського (старшинського) складу Збройних Сил України за успішне виконання бойових завдань під час проведення об’єднаних, антитерористичних операцій, а також операцій із підтримання миру та безпеки, високі показники у бойовій підготовці, бездоганне несення бойового чергування, вартової (внутрішньої) служби у повсякденній діяльності.
Нагрудним знаком можуть нагороджуватися повторно, причому загальна кількість нагороджень не має перевищувати трьох разів. У разі повторного нагородження особі вручається металеве зображення золотого кольору «Гілка дубового листя», яке розміщується на стрічці нагрудного знака.
Нагрудним знаком, як правило, нагороджуються особи, які раніше нагороджувалися нагрудним знаком «Сталевий хрест» або в разі здійснення особою визначного вчинку.
Нагрудним знаком «Срібний хрест» нагороджуються особи офіцерського складу Збройних Сил України за особистий внесок у справу розбудови і розвитку Збройних Сил України, успішне виконання бойових завдань під час проведення об’єднаних, антитерористичних операцій, а також операцій із підтримання миру та безпеки, високі показники у бойовій підготовці, бездоганне несення бойового чергування, вартової (внутрішньої) служби у повсякденній діяльності.
Нагрудним знаком можуть нагороджувати повторно, причому загальна кількість нагороджень не може перевищувати трьох разів. У разі повторного нагородження особі вручається металеве зображення ромбічного знака «Зоря», яке розміщується на стрічці нагрудного знака.
Нагрудним знаком, як правило, нагороджуються особи, які раніше нагороджувалися нагрудним знаком «Сталевий хрест» або в разі здійснення особою визначного вчинку.
У виняткових випадках нагрудним знаком можуть бути нагороджені особи сержантського або старшинського складу Збройних Сил України, що виконували обов’язки на офіцерських посадах під час ведення бойових дій та раніше нагороджувалися нагрудним знаком «Сталевий хрест».
Нагрудним знаком «Сталевий хрест» нагороджуються військовослужбовці Збройних Сил України за виконання бойових завдань під час проведення об’єднаних, антитерористичних операцій, а також операцій із підтримання миру та безпеки, високі показники у бойовій підготовці, несення бойового чергування, вартової (внутрішньої) служби у повсякденній діяльності.
Нагрудним знаком можуть нагороджувати повторно, причому загальна кількість нагороджень не може перевищувати трьох разів. У разі повторного нагородження особі вручається металеве зображення сталевого кольору «Гілка дубового листя», яке розміщується на стрічці нагрудного знака.
Нагрудним знаком «Хрест Військова честь» нагороджуються військовослужбовці Збройних Сил України, вислуга яких у Збройних Силах України становить не менш як 20 календарних років, за значний особистий внесок у розбудову та розвиток Збройних Сил України, зразкове виконання військового обов’язку в мирний час та під час дії особливого періоду або у разі здійснення особою визначного вчинку.
Нагрудним знаком «Комбатантський хрест» нагороджуються:
· військовослужбовці Збройних Сил України при звільненні з військової служби в запас (відставку) за сумлінне виконання військового обов’язку, мають вислугу у Збройних Силах України не менш як 25 календарних років або звільняються за станом здоров’я, якщо його втрата пов’язана із проходженням військової служби;
· особи, звільнені з військової служби в запас (відставку), за особистий внесок у справу розбудови та розвитку Збройних Силах України, які на час звільнення мали вислугу у ЗСУ не менш як 25 календарних років або звільнені за станом здоров’я, якщо його втрата пов’язана із проходженням військової служби.
Нагрудний знак «За незламність» вручається військовослужбовцям та працівникам Збройних Сил України, які брали безпосередню участь в об’єднаних, антитерористичних операціях, а також операціях із підтримання миру та безпеки, забезпечували їх проведення та перебували в полоні.
Нагрудний знак Головнокомандувача Збройних Сил України «За збереження життя» вручається військовослужбовцям, працівникам Збройних Сил України, які врятували життя військовослужбовцю чи працівнику ЗСУ, іншій особі у мирний час, під час участі у бойових діях, об’єднаних, антитерористичних операціях, а також операціях із підтримання миру та безпеки, ліквідації наслідків природних та техногенних катастроф, інших надзвичайних ситуацій.
Нагрудним знаком можуть бути нагороджені також інші особи, які врятували життя військовослужбовцю чи працівнику Збройних Сил України.
Нагрудним знаком «За сприяння війську» нагороджуються працівники Збройних Сил України та інші особи за значний особистий внесок у справу розбудови і розвитку Збройних Сил України, зміцнення співробітництва у військовій, науковій, соціальній, культурній та інших сферах життєдіяльності національного війська.
@armyinformcomua
Подружжя Павла та Ганни — екіпаж медеваку, який, ризикуючи власним життям, врятував вже сотні українських захисників
Виявляється, що «радість» російських воєнних злочинців, які повертаються до рф в рамках обміну полоненими, всього лишень постановка для «глибинного народу».
Правоохоронні органи викрили на Рівненщині російського агента, який сприяв країні-агресору у підготовці ракетно-дронових ударів по військовій інфраструктурі Сил оборони.
У ніч на неділю, 15 червня, росіяни атакували Україну 194 засобами повітряного нападу, 167 з яких було збито.
Як би російські загарбники не маскували та куди б не ховались, а врятуватися від українського важкого дрона-бомбардувальника, відомого як «Баба Яга», у ворожих штурмовиків вкрай мало.
У ніч на неділю, 15 червня, російські війська атакували ракетами та ударними безпілотниками Кременчуцьку громаду.
від 20000 до 75000 грн
Одеса
4 відділ Чортківського РТЦК ТА СП ( м.Заліщики )
від 25000 до 30000 грн
Полтава
Військова частина А4759
Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…