ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як отримати статус особи з інвалідністю внаслідок війни: алгоритм дій

Соціальний захист
Прочитаєте за: 3 хв. 5 Липня 2023, 13:31

Статус особи з інвалідністю внаслідок війни та прирівняним до них громадянам, держава гарантує низку пільг, передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Йдеться, зокрема, про такі важливі речі, як безоплатне одержання лікарських засобів, або ж знижки з оплати за користування комунальними послугами. Звісно, набуття такого статусу потребує відповідного документального супроводу, що передбачає підготовку певного пакета документів та виконання визначених бюрократичних процедур, що для багатьох людей являє собою певну «Терра інкогніто».

Щоб без зайвих проблем пройти цей шлях, варто скористатися докладним описом алгоритму дій для набуття цього статусу, описаним у Довіднику військовослужбовця

Хто має право отримати статус особи з інвалідністю внаслідок війни?

Такий статус надають особам, які дістали інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання під час безпосередньої участі в бойових діях чи заходах із забезпечення національної безпеки й оборони у війні з росією.

До таких відносять:

 • військових ЗСУ (зокрема, добровольчі формування територіальних громад), Нацгвардії, СБУ, поліції, представників інших силових структур і відомств;
 • працівників підприємств та організацій, яких залучали до участі в забезпеченні оборони України;
 • регулярних добровольців у складі добровольчих формувань, яких надалі було включено до складу ЗСУ, та інших військових формувань;
 • нерегулярних добровольців у складі добровольчих формувань, яких не включали до складу ЗСУ;
 • волонтерів, які забезпечували національну безпеку й оборону та отримали інвалідність безпосередньо в районах бойових дій;
 • людей, залучених до конфіденційної співпраці з розвідувальними органами України на окупованих територіях, у зоні АТО, в районах проведення бойових дій.

Порядок дій для отримання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни

Порядок дій для отримання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни:

 1. Слід зібрати наступні документи:
  • довідку командира військової частини про причини та обставини поранення;
  • довідку військово-лікарської комісії (ВЛК);
  • довідку медико-соціальної експертної комісії (МСЕК);
  • витяг із наказу командира військової частини про виключення зі списків особового складу частини.

(Як пройти ВЛК та МСЕК можна дізнатися тут і тут).

 1. Коли інвалідність буде встановлено, для отримання відповідного статусу потрібно подати заяву та довідку МСЕК до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації (Постанова КМУ № 685 від 08.09.2015 р. «Про затвердження Порядку надання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни особам, які отримали інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх проведення, під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України»).

Особі з інвалідністю внаслідок війни видають відповідне посвідчення та нагрудний знак.

Цей статус дає право на отримання пільг, передбачених Законом Україна «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», зокрема й на одноразову грошову допомогу.

ВАЖЛИВО! Якщо особа з посвідченням учасника бойових дій отримує статус особи з інвалідністю внаслідок війни, то попереднє посвідчення вилучають і залишають на зберіганні в органах соціального захисту населення.

Підготував Сергій Лемеха

Читайте нас в Telegram
Українські пілоти завершили базове навчання у Британії і вже тренуються на F-16

Українські пілоти завершили базове навчання у Британії і вже тренуються на F-16

Королівські Військово-повітряні сили Великої Британії повідомили деталі підготовки українських пілотів на винищувачах F-16.

Вночі росіяни завдали удару по Костянтинівці, пошкоджено вокзал

Вночі росіяни завдали удару по Костянтинівці, пошкоджено вокзал

Протягом минулої доби росіяни сім разів обстріляли населені пункти Донеччини, є руйнування житлових будинків та цивільної інфраструктури. 

Кирило Буданов розповів про український ударно-розвідувальний безпілотник «Сич»

Кирило Буданов розповів про український ударно-розвідувальний безпілотник «Сич»

Начальник Головного управління розвідки МО України Кирило Буданов розповів про переваги українського ударно-розвідувального безпілотника «Сич».

Фоторепортаж зі стабпункту бригади ЗСУ, що воює на Донеччині

Фоторепортаж зі стабпункту бригади ЗСУ, що воює на Донеччині

На початку лютого фотокореспондент Антон Шевельов провів чотири дні на стабілізаційному пункті окремої механізованої бригади на одному з найважчих напрямків на лінії фронту у Донецькій області.

Рустем Умєров та Олександр Сирський відвідали передові командні пункти і підрозділи на фронті

Рустем Умєров та Олександр Сирський відвідали передові командні пункти і підрозділи на фронті

Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Олександр Сирський разом з Міністром оборони Рустемом Умєровим відвідав передові командні пункти військових частин і підрозділів у районі ведення бойових дій. 

Військові кібери зламали 11 сайтів рф і нагадали росіянам про провал їхніх планів

Військові кібери зламали 11 сайтів рф і нагадали росіянам про провал їхніх планів

24 лютого кібери ЗСУ зламали 11 сайтів російських компаній, які були помічені у сприянні збройній агресії проти України. 

Захищаємо світ

00
00
00