За понад пів століття інтенсивної експлуатації F-16 Fighting Falcon у спільноті військових, дотичних до бойового застосування цього багатоцільового винищувача, з’явилося чимало жартів про…
Національна збірна України Ігор Нескорених провела відкрите тренування на одній зі спортивних баз Київщини. Загалом 25 спортсменів готуються до змагань, які мають відбутися у вересні 2023 року в Дюссельдорфі (Німеччина). Кореспондентка АрміяInform дізналася, як триває підготовка учасників та що нового в цьогорічних адаптивних змаганнях.
Українська збірна команда Ігор Нескорених продовжує свою підготовку до змагань. Цього року команда братиме участь у дев’яти видах спорту, як-от: легка атлетика, штовхання ядра та метання диска, веслування на тренажерах, пауерліфтинг, стрільба з лука, плавання, велоспорт, баскетбол на візках, волейбол сидячи, крім того, вперше додали настільний теніс.
— Я знаю, наскільки важко було для багатьох вирішити взяти участь у цих змаганнях, адже багато хто з них захищає країну. І в період, коли ще триває широкомасштабна війна, справжнім викликом є — виїхати за кордон. Але це місія, яку вони виконують для того, щоб захистити честь України на міжнародному та спортивному фронті. І вони стануть нашими амбасадорами у ветеранській дипломатії, — розповідає міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна.
Головна тренерка Національної збірної України Ігор Нескорених 2023 року Олена Яновська розповіла про план підготовки до змагань. За її словами, учасники матимуть три навчально-тренувальні збори.
— Наразі перший збір добігає кінця. Ми ознайомили всіх учасників з видами спорту, у яких вони не брали участі в національному відборі. Крім того, дали можливість учасникам обрати свій пріоритетний і другорядний вид спорту. Також збірна набирала загальну фізичну підготовку, відбулось ознайомлення з технікою тих видів спорту, які обрали учасники. Крім цього, ми сформували команди з волейболу сидячи та баскетболу на візках. Наступний навчально-тренувальний збір буде присвячений тренуванню з баскетболу. А на третьому зборі кожен буде вдосконалювати свої навички в обраних видах спорту та набирати максимальної фізичної форми, — пояснює Олена Яновська.
Декілька днів тому команда Ігор Нескорених обрала собі капітана. Ним став діючий військовослужбовець Олександр Маковей на позивний «Макоша». Його служба у ЗСУ тривала з 2004-го по 2009 рік. Він також брав участь в антитерористичній операції у 2014 році, і з початком широкомасштабного вторгнення без вагань знову прийшов добровольцем. Він виконував бойове завдання в Сєвєродонецьку, де й зазнав поранення. За свою службу та героїзм «Макоша» став повним кавалером ордена «За мужність».
— Вже протягом чотирьох років я беру участь у цих змаганнях. Цьогоріч мені випала нагода бути капітаном збірної Ігор Нескорених. Це стало для мене приємною несподіванкою, і я щасливий, що буду вести команду до перемоги, — зазначає «Макоша». — Ще одна місія для мене і всієї команди — залучитися підтримкою наших іноземних партнерів та довести, що Україна — незламна і обов’язково переможе.
Олександр Маковей тренується одразу в декількох видах спорту — метання ядра та диска, баскетбол на візках і волейбол сидячи.
— Графік тренувань дуже насичений, тому що багато хлопців обрали саме декілька видів спорту. Тренери, своєю чергою, докладають багато зусиль, щоб підібрати вправи індивідуально для кожного, — зазначає капітан команди Ігор Нескорених.
Серед тренерів є учасники торішніх адаптивних ігор. Один із таких — асистент тренера Ігор Галушко. Він також діючий військовослужбовець, але тепер тренується разом із учасниками, щоб поділитися з ними своїм досвідом.
— Для веслування ми використовуємо гребний тренажер Concept 2. Через певні вправи, які допомагали мені колись, я намагаюся адаптувати цей Concept під поранення кожного з учасників. Тобто я ділюсь своїм досвідом. Близько 80% м’язів людини включаються під час цього тренування. Веслування включає в себе дві дистанції — 1 хвилина у нас на швидкість і 4 хвилини — на витривалість. Кожна дистанція має свою тактику та свій підхід, — каже асистент тренера Ігор Галушко.
Збірна готується щодня: чотири дні тренування та один день відновлення. У середньому на підготовку займає 2 години — по 2 види спорту на день. Після такого довготривалого фізичного навантаження відновлювати організм нашим спортсменам допомагають команди професійних масажистів, реабілітологів та психологів.
— Будь-який спортивний процес неможливий без ефективного відновлення. Воно ділиться на дві частини. Перше — фізичне відновлення м’язів, яке включає в себе масаж, водні процедури тощо. Друге — це психологічна допомога, оскільки саме ментальне відновлення інколи відіграє ключову роль у позитивних результатах на змаганнях, — розповідає медик команди Ігор Холодилов.
За словами тренерки Олени Яновської, працювати із військовослужбовцями — одне задоволення.
— Із професійними військовими працювати легко, тому що вони всі дисципліновані. У тренерській роботі дуже важливо зберегти зону комфорту наших воїнів і залишити ось цю військову дисципліну. Тоді вони відчуватимуть себе у своїй тарілці, отже, працювати з ними буде одне задоволення, — каже тренерка.
Кожен з учасників команди вмотивований і працює задля перемоги України. Вже у вересні наша збірна покаже силу та міць українських воїнів у німецькому містечку Дюссельдорфі.
Тренувальні збори Національної збірної України Ігор Нескорених 2023 року відбуваються за підтримки співорганізаторів проєкту, а саме: ГО «Ігри Інвіктус Україна», ГО «Повернись живим!», Центру стратегічних комунікацій «СтратКом Україна» та Благодійного фонду «Разом для України».
Фото та відео Віктора Дехтяра
@armyinformcomua
На Покровському напрямку несолодко, проте Сили оборони продовжують нищити противника. Зокрема, регулярно горить різноманітна техніка.
Маршрут військового водія — не звична дорога, а тонка лінія між життям і смертю. Адже навігатор безсилий там, де кожен метр — це виклик. Під колесами — невідомість, над головою — дзижчання ворожих дронів, а на горизонті — гуркіт артилерії. Та він мчить вперед, бо знає: попереду — побратими, які вірять, що за ними повернуться.
«Мені все одно на час виїзду, місце та обстріли. Моя задача — забрати пацанів, і все», — так описує свою роботу розвідник «Сімка», який на швидкості 170 км/год евакуює побратимів на Покровському напрямку.
На Волині під час спроби підкупу прикордонника за 1500 євро було затримано двох організаторів незаконного переправлення людей через кордон.
Понад 110 000 заявок на різні вакансії в Силах оборони залишили українці, скориставшись сервісом рекрутингу в застосунку Резерв+.
Командир «Турист», нагороджений Золотим хрестом, провів унікальну тритижневу операцію на Запоріжжі, під час якої його зведена група не втратила жодного бійця, попри вогневі контакти з ворогом на відстані трьох метрів.
від 23000 до 53000 грн
Степанівка, Сумська область
За понад пів століття інтенсивної експлуатації F-16 Fighting Falcon у спільноті військових, дотичних до бойового застосування цього багатоцільового винищувача, з’явилося чимало жартів про…