ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Понад 200 особам повідомлено про підозру за поширення інформації щодо роботи ППО та Сил оборони

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 29 Червня 2023, 14:50

З початку широкомасштабного вторгнення рф повідомлено про підозру понад 200 фігурантам, які незаконно поширювали інформацію про Сили оборони України.

Про це повідомляє Служба безпеки України.

Фактично ці особи допомагали ворогу готувати, здійснювати та коригувати повітряні удари по нашій території, зокрема з використанням крилатих ракет і дронів-камікадзе. Підозра оголошена за несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, Збройних Сил України чи інших військових формувань.

Щодо 190 із цих фігурантів — обвинувальні акти скеровано до суду. Зловмисникам загрожує до 12 років тюремного ув’язнення.

За даними слідства, у більшості випадків громадяни цілеспрямовано передавали агресору інформацію про місця базування та переміщення підрозділів ЗСУ, Держприкордонслужби та Національної гвардії.

Передусім ворога цікавили координати пунктів тимчасової дислокації, маршрутів руху та фортифікаційних споруд українських захисників. Також рашисти намагалися виявити вогневі позиції української артилерії та систем ППО.

Наприклад, наприкінці травня цього року на Донеччині затримано інформатора головного управління генштабу зс рф (більш відомого як гру). Фігурант намагався приховано зафіксувати рух українських військових колон, які переправлялись через р. Сіверський Донець у напрямку Бахмута.

Крім того, співробітники Служби безпеки оперативно встановили особи шістьох мешканців столиці, які незаконно поширювали інформацію про роботу сил ППО під час масованої атаки рф на Київ у ніч на 16 травня.

Чотирьом фігурантам вже повідомлено про підозру у вчиненні злочину. Щодо двох з них — обвинувальні акти скеровано до суду. Стосовно інших — триває розслідування.

Служба безпеки вкотре наголошує на забороні знімати та оприлюднювати відео- і фотоматеріали про діяльність Сил оборони і наслідки російських обстрілів. Їх поширення (свідоме чи несвідоме) розцінюється як коригування ворожого вогню і є злочином, що карається відповідно до закону.

Також СБУ закликає власників вуличних вебкамер вимкнути онлайн-трансляцію, щоб не допомагати рф «наводити» ракети, а громадян — повідомляти про виявлені стріми з таких камер на офіційний чат-бот.

Читайте нас у Facebook
«Я приїхав не гайки крутити, а воювати»: історія «Пінчера», який повернувся з еміграції, аби захищати країну
«Я приїхав не гайки крутити, а воювати»: історія «Пінчера», який повернувся з еміграції, аби захищати країну

Залишив спокійне та заможне життя в Італії, аби повернутися захищати Україну. Пройшов майже всі найважчі напрямки фронту в піхоті, а тепер освоює БПЛА.

«Перевірити до 20 травня» — Олександр Сирський доручив посилити логістику на передовій
«Перевірити до 20 травня» — Олександр Сирський доручив посилити логістику на передовій

У Збройних силах України проведуть перевірку забезпечення бійців на передньому краї — акцент на підвезенні, евакуації та роботизованих системах.

«Стали кормом для риби»: морпіхи знищили човен із російським десантом у гирлі Дніпра
«Стали кормом для риби»: морпіхи знищили човен із російським десантом у гирлі Дніпра

Спроба росіян провести ротацію в гирлі Дніпра завершилась ударами з повітря — човен із десантом знищено.

«Прощальний кадр у 4К»: спецпризначенці СБУ за тиждень ліквідували понад 2800 окупантів
«Прощальний кадр у 4К»: спецпризначенці СБУ за тиждень ліквідували понад 2800 окупантів

FPV-дрони спецпризначенців СБУ продовжують системно знищувати ворога — рахунок іде на тисячі.

Покровський напрямок — окупанти 22 рази атакували позиції ЗСУ
Покровський напрямок — окупанти 22 рази атакували позиції ЗСУ

Від початку доби агресор 62 рази атакував позиції Сил оборони.

Знайшли «нору» — накрили артилерією: укриття окупантів знищили на Куп’янському напрямку
Знайшли «нору» — накрили артилерією: укриття окупантів знищили на Куп’янському напрямку

Розвідка десантників виявила замасковану позицію росіян, яку використовували для підготовки штурмів.

ВАКАНСІЇ
Зв’язківець/Зв’язківці (на різні посади)

від 21000 до 22000 грн

Прилуки, Чернігівська область

Діловод, військовослужбовець

від 20100 до 120000 грн

Кривий Ріг

235 окремий батальйон Сил ТрО

Інспектор прикордонної служби, водій

від 20100 до 20100 грн

Житомир

Державна прикордонна служба України

Перекладач з іспанської/португальської мов

від 25000 до 125000 грн

Вся Україна

22 окремий мотопіхотний батальйон 92 ОШБр

вогнеметник 144 окрема піхотна бригада

від 20000 до 120000 грн

Чернігів, Чернігівська область

Кулеметник

від 50000 до 100000 грн

Дніпро

Військова частина А7408

--- ---