Фельдшер за освітою, який до широкомасштабного вторгнення рф працював у Кривому Розі на шахті. Йому 34 роки, за плечима вже…
Привітання випускникам Військового інституту КНУ імені Тараса Шевченка від генерал-майора Браяна Меннеса із Форту Ліберті, Збройні сили Сполучених Штатів Америки.
— Мої вітання з Форту Ліберті, раніше відомого як Форт Брегг, Північна Кароліна, найбільшої за чисельністю військової бази у світі, а також місця, що славиться своєю історією та відданістю цінностям свободи.
Я хочу висловити свою вдячність бригадному генералу Анатолію Шевченку Anatolii Shevchenko за можливість поділитися з вами кількома порадами, оскільки ваш заклад готує випускників, які ризикуючи власним життям, беруть на себе зобов’язання виконувати завдання, що безсумнівно допоможуть захистити суверенітет України.
Лиш нещодавно я звільнився з посади заступника командувача 18-го повітряно-десантного корпусу. Свого часу, ми були підрозділом Збройних Сил США, який надавав підтримку Збройним Силам України з лютого до грудня 2022 року. Збройні Сили України та народ України неймовірно вразили нас.
У 2000 році, понад 23 роки тому, я брав участь в одних із перших навчань за програмою «Партнерство заради миру» на заході України, поблизу Львова, де відповідав за спільне стратегічне планування разом з тодішнім командувачем Аеромобільних військ ЗСУ, полковником Іваном Якубцем. Для мене це був неймовірний досвід. Порівнюючи стан вашого війська тоді і зараз, я вражений тим, наскільки Збройні Сили України зміцнились, зокрема, й завдяки таким командирам як ви.
Понад 35 років тому я закінчив академію у Вест-Пойнті. Серед вихідців академії існує повір’я, що якщо під час церемонії випуску дощить, то випускники підуть на війну. Так сталося у нашому випадку, повір’я справдилося. Понад п’ять років я здійснював управління бойовими діями в Іраку та Афганістані, а також відповідав за планування дій Об’єднаного Командування спеціальних операцій на початкових етапах розгортання у цих країнах. Також виконував обов’язки командира батальйону та бригади у 82-й повітряно-десантній дивізії, командира першого батальйону «Рейнджер» та командира 10-ї гірської дивізії.
Визнаю, що я не мав за своїми плечима такого бойового досвіду як той, який зараз здобувають в Україні, проте, я глибоко переконаний, що існують непорушні якості, якими повинні володіти командири:
Світ не стоїть на місці, як і виклики з якими ми стикаємося. Командири повинні бути відкритими до нових знань, опановувати нові тактики, технології та стратегії. Навчання має бути безперервним.
І найважливіше — командири повинні бути вірними своїй країні та завжди дотримуватися свого слова. Відданість та мета військової служби не мають піддаватися сумніву.
Вашою основною мотивацією має бути захист та відстоювання положень Конституції України. У важкі часи військовий обов’язок та захист своєї країни є головним покликанням. Ви все робите правильно, якщо отримуєте задоволення від часу, проведеного на службі. Будьте уважними до військовослужбовців та виховуйте підлеглих, які цінуватимуть ваші командирські якості.
Могутність армії — у її єдності. Успішне виконання завдання завжди є спільним зусиллям.
І насамкінець, знайдіть час згадати тих, хто служив до нас, був жертовним й мужнім та неоціненний досвід яких тепер є для нас важливим уроком. Вшануйте їх та робіть усе можливе, щоб зберегти принципи, за які вони боролися. Я сподіваюся, що ви будете керуватися цими порадами під час своєї служби. Будьте хоробрими, сильними та гідними.
Дякую за можливість привітати вас. Я справді захоплююся вами! Міцного здоров’я та щасти вам! Молюся, щоб одного дня в Україні настав мир.
Джерело: Генеральний штаб ЗСУ
@armyinformcomua
Бійці 79 окремої десантно-штурмової Таврійської бригади розгромили позицію зс рф, змусивши двох вцілілих загарбників здатися у полон, проте дорогою до українських позицій одного з них ліквідував свій же FPV-дрон.
У бійців одного з підрозділів 65 окремої механізованої бригади «Великий Луг» з’явилася незвичайна вихованка.
На Сіверському напрямку російські війська відмовилися від штурмів із застосуванням бронетехніки. Натомість вони «прощупують» українську оборону малими піхотними групами, яких самі ж і прирікають на загибель.
На Торецькому напрямку, де ворожі FPV-дрони стали однією з найстрашніших загроз, воїни зенітного дивізіону 28-ї ОМБр влаштували на них справжнє полювання, збиваючи «пташок» з кулеметів, автоматів і навіть мисливських рушниць.
На Покровському напрямку оператори БПЛА бригади «Спартан» продовжують методично знищувати окупантів, які для штурму українських позицій використовують мотоцикли та квадроцикли.
Від початку доби між Силами оборони та російськими окупантами відбулося 97 бойових зіткнень.
від 50000 до 120000 грн
Київ, Київська область
від 23000 до 123000 грн
Мукачеве, Закарпатська область
від 21000 до 121000 грн
Краматорськ
106 окремий батальйон ТрО 109 окремої бригади Тро ЗСУ
Фельдшер за освітою, який до широкомасштабного вторгнення рф працював у Кривому Розі на шахті. Йому 34 роки, за плечима вже…