На замовлення рф вони організували серію підпалів автомобілів військових та волонтерів, намагаючись перешкодити діяльності Сил оборони України. За матеріалами вироку, у липні 2024 року один із фігурантів…
У районах ведення бойових дій десантники постійно відточують бойову майстерність на полігонах. Зокрема в одному з підрозділів аеромобільної бригади ДШВ ЗСУ пройшло навчання зі стрільби з великокаліберних кулеметів.
— Тренування проходять дуже наполегливо. Ключова позиція — кожен десантник має ефективно застосовувати кулемет у різних видах загальновійськового бою. У бойовій обстановці бувають різноманітні ситуації, наприклад, якщо штатний кулеметник дістав поранення, то інший десантник, звичайний стрілець, має швидко замінити його в бою та далі виконувати завдання, — розповідає головний сержант взводу на позивний «Сармат».

На заняттях десантники застосовували великокаліберні кулемети американського виробництва Browning M2.
— Цей кулемет ефективний проти піхоти, неброньованої й легкоброньованої техніки, укріплень, а також гелікоптерів на низьких висотах, — пояснив військовослужбовець «Сармат».
Він зауважив, що на полігоні відпрацьовували стрільби, зокрема сьогодні по нерухомих цілях. Цього разу цілі були на відстані до п’ятисот метрів. До слова, ефективна дальність стрільби з кулемета Browning M2 становить до 2000 метрів.
— Під час тренувань хлопці вчилися уражати легкоброньовану техніку, яка стояла на місці. Взагалі, тренуємось вести вогонь із кулемета, застосовуючи різні види боєприпасів: як звичайні кулі, так і трасувальні, бронебійні та запалювальні боєприпаси. Цього разу десантники використовували бронебійні кулі та впорались із завданням на відмінно, всі цілі були знищені, — зазначив «Сармат».

Воїн на псевдо «Бонд» поділився з нами історією, як він і його підрозділ застосовували кулемет Browning M2 на передовій:
— Одного разу на нашому напрямку «вагнерівці» вирішили піти в наступ. Як тільки противник зайшов у лісосмугу, наша артилерія відразу відпрацювала по них. Проте рашистів це не зупинило, вони далі наступали. Хлопці дали відсіч загарбникам, використовуючи саме американські кулемети. Спочатку «вагнерівці» огризалися, але це їм не допомогло, наші тільки посилили вогневий вплив, і невдовзі ворог припинив вогонь. Кулемет має хорошу швидкострільність — 450-600 пострілів за хвилину, ну і, звісно, точність влучання. Як стало відомо пізніше, наші воїни з Browning M2 дуже добре показали себе в тому бою, адже тоді було знищено чимало ворожої піхоти.
Характеристики кулемета Browning M2:
Вага — 58,6 кг
Довжина — 165 см
Ефективна дальність — 2000 метрів
Калібр — 12,7 мм
Як пояснили інструктори, дуже часто бойові зіткнення з противником відбуваються вночі, тож десантники мають вміти ефективно використовувати й тепловізори та тепловізійні приціли. За допомогою цих пристроїв військові можуть вчасно побачити ворога за поганої видимості та знищити його.
За словами головного сержанта взводу «Сармата», зброя за певних умов може виходити з ладу, тому на заняттях інструктори навчають особовий склад швидко та якісно обслуговувати зброю. Це особливо важливо на передовій, в умовах реальної бойової обстановки.
Крім того, АрміяInform повідомили, що на полігоні для десантників провели тренування з тактичної підготовки, військової медицини й мінної безпеки.
Фото та відео автора
Оператори підрозділу Сил спеціальних операцій ЗСУ Uа_reg team влаштували різанину російських вогневих засобів.
Викрито посадовицю медслужби однієї з військових частин, яка організувала виготовлення підроблених документів для звільнення військових зі служби.
Сьогодні, 30 квітня, російські війська атакували Дніпровський район, внаслідок чого одна людина загинула, п’ятеро — постраждали.
Щодня ворог на Вовчанському напрямку намагається тиснути малими піхотними групами.
Бійці 20-ї бригади оперативного призначення «Любарт» Нацгвардії врятували жінку, за якою полював ворожий FPV-дрон.
За квітень загальні безповоротні втрати противника в смузі 1-го корпусу «Азов» Нацгврадії становлять 1723 військовослужбовці, санітарні втрати — 785.
Радіотелеграфіст (в/ч А2558)
від 20100 до 50100 грн
Криве Озеро
Третій відділ Первомайського РТЦК та СП
Військовослужбовець (Збройні Сили України) у Заліщики
від 20000 до 75000 грн
Суми
4 відділ Чортківського РТЦК ТА СП ( м.Заліщики )
На замовлення рф вони організували серію підпалів автомобілів військових та волонтерів, намагаючись перешкодити діяльності Сил оборони України. За матеріалами вироку, у липні 2024 року один із фігурантів…