ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Ми вважаємо, що Україна захищається ефективно — Жозеп Боррель

Новини
Прочитаєте за: 5 хв. 23 Травня 2023, 23:22

Про це Високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки — Віцепрезидент Європейської Комісії Жозеп Боррель заявив за підсумками засідання Ради закордонних справ Європейського Союзу з міністрами оборони.

Він також зазначив, що Україна «домоглася того, щоб плани путіна щодо швидкої перемоги розвіялися, і ми повинні продовжувати підтримувати її захист».

За словами Жозепа Борреля, «підтримка України не є виснаженням». «Навпаки, я вважаю, що ми повинні зробити: надати їй засоби, необхідні для ефективного захисту, і зробити це якнайшвидше та в найбільш відповідні кількості. Україна потребує потужної підтримки і міністри оборони сповнені рішучості її надати», — наголосив Високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки.

Текст виступ Високого представника Жозепа Борреля на пресконференції

«Рада оборони сьогодні на 90% зосередила увагу на нашій військовій підтримці України. Для цього ми також мали присутність Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, з яким ми поділилися аналізом військової ситуації у цій війні.

І, звичайно, всі міністри оборони висловили готовність і надалі підтримувати Україну. Ми переглянули діяльність з підтримки України. Перш за все, Місію ЄС з військової допомоги на підтримку України [EUMAM Україна]. У ній беруть участь багато європейських країн і через ці навчальні центри до середини червня пройде 20 тисяч українських військових. І такими темпами, без сумніву, до кінця року ми досягнемо цифри в 30 тисяч солдатів, що вдвічі більше, ніж ми очікували спочатку.

Усі міністри оборони погодилися, що це надзвичайний успіх, у якому участь практично всіх країн була дуже важливою. 30 000 солдатів, навчених за рік, — як я вам казав — це вдвічі більше, ніж ми спочатку думали досягти.

У сфері матеріальної підтримки останні дані, які ми маємо, свідчать про те, що через Європейський фонд підтримки миру, ми закликали країни-члени надати Україні військову техніку на суму 10 мільярдів євро. Фонд, яким ми керуємо тут, у Брюсселі, виділить 5,6 мільярда євро.

Тому ми запропонували восьмий пакет ще на 500 мільйонів євро, який ще обговорюється. Я сподіваюся, що перешкоди для його затвердження можна буде подолати цього тижня під час обговорень у технічних комітетах. Але сьогодні я ще не маю одностайної згоди.

Переважна більшість країн висловилися за збільшення ендавменту Європейського фонду миру ще на 3,5 мільярда євро.

Таким чином ми зможемо підвищити дієздатність Європейського фонду миру не тільки для України. З цих 3,5 мільярда євро приблизно половина піде на інші цілі. Кількість ще не визначена. Але вони стосуватимуться не лише України, а також потреби багатьох інших частин світу.

Третій вимір нашої підтримки — постачання боєприпасів. Ви вже знаєте, що 20 березня ми домовилися про виділення 2 мільярдів євро на забезпечення української артилерії боєприпасами, і ми поставили собі за мету поставити їй мільйон снарядів у найближчі 12 місяців.

І для цього ми спроєктували три смуги або три лінії дії — три треки.

Перший напрямок дій полягав в тому, щоб попросити країни-члени надати нам свої запаси. Що вони не чекають, щоб виробити більше, а роблять свій внесок боєприпасами, які вже мають. І останні цифри насправді набагато кращі, ніж ті, що були 10 днів тому. Тому що сьогодні я можу оголосити, що завдяки цьому першому треку дій держави-члени поставили 220 000 артилерійських боєприпасів різних калібрів і 1300 ракет.

Оскільки цей перший трек буде відкритим до 31 травня, я думаю, що ми зможемо досягти мети виділити 1 мільярд євро на цю мету, тому що досі те, що вже було доставлено, ми оцінюємо його в 860 мільйонів євро.

Другий напрямок дій полягає в тому, щоб йти спільно в Спільних закупівлях для європейської та норвезької оборонної промисловості. Вісім із 24 країн, що приєдналися до проєкту Європейського оборонного агентства, підтвердили намір придбати боєприпаси калібру 155 мм. Керувати проєктом буде Європейське оборонне агентство. Окрім цього, є ще два проєкти: один очолює Франція, а інший — Німеччина. Проєкт EDA [або держави-члени, які його очолюють] можуть отримати 1 мільярд євро на закупівлю боєприпасів цього конкретного калібру.

І далі, третій напрямок, третій курс дій — це збільшення виробничих потужностей європейської промисловості. Комісар з питань внутрішнього ринку, пан Тьєррі Бретон, пояснив нам, що європейська промисловість має потенціал для виробництва необхідних боєприпасів, і це залежить від співзаконодавців — Ради Європейського Союзу і Європейського Парламенту — схвалити пропозицію Європейської Комісії. Цим ми сподіваємось досягти цілі мільйона снарядів для України протягом наступних 12 місяців.

Перед Радою зібралася Керівна Рада Європейського оборонного агентства, яку я маю честь очолювати, і ми обговорили засвоєні уроки або наслідки цієї агресивної війни з точки зору нашого військового потенціалу та європейського оборонні пріоритети.

І міністри оборони отримали звіт від Агентства та вивчили, чого в оперативному, промисловому та стратегічному плані навчила нас ця війна і як ми можемо навчитися з цього досвіду — [цього] сумного досвіду — щоб покращити те, що Європа може і повинна робити забезпечити більшу обороноздатність

Хочу додати, що окрім військового виміру сьогодні в Україну направлено ще 1,5 мільярда євро макрофінансової допомоги для продовження підтримки функціонування української держави. І я користуюся нагодою, щоб нагадати вам, що якщо ми додамо всі елементи підтримки — військову, цивільну, економічну, гуманітарну, фінансову підтримку, допомогу біженцям — якщо ми додамо всю допомогу Україні від Європейського Союзу — і його держав-членів — безсумнівно, найбільше підтримує Україну. Тому що ми вже перевищили цифру в 65 мільярдів євро. Це ставить нас у справді актуальну позицію підтримки України, і ми продовжуватимемо це робити.

Ми вважаємо, що Україна захищається ефективно, що вона домоглася того, щоб плани Путіна щодо швидкої перемоги розвіялися, і ми повинні продовжувати підтримувати її захист. Підтримка України не є виснаженням і, навпаки, я вважаю, що ми повинні зробити: надати їй засоби, необхідні для ефективного захисту, і зробити це якнайшвидше та в найбільш відповідні кількості. Україна потребує потужної підтримки, і міністри оборони сповнені рішучості її надати.

Ми також обговорили розробку Стратегічного компаса», — повідомив Жозеп Боррель.

Читайте нас у Facebook
Українських зброярів відзначили нагородами, одного — посмертно

Українських зброярів відзначили нагородами, одного — посмертно

17 працівників підприємств, які входять до Акціонерного товариства «Українська оборонна промисловість», нагороджено за сумлінну працю задля зміцнення обороноздатності держави.

Ракетна атака на Дніпропетровщину: кількість загиблих зросла до 9, серед них — троє дітей

Ракетна атака на Дніпропетровщину: кількість загиблих зросла до 9, серед них — троє дітей

Наразі число загиблих зросло до 9 через російську атаку по Дніпропетровщині — у лікарні померла поранена дитина.

Речник ГУР розповів про втечу другого літака після знищення Ту-22МЗ

Речник ГУР розповів про втечу другого літака після знищення Ту-22МЗ

Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов розповів, що після знищення російського бомбардувальника Ту-22М3 другий російський літак був змушений розвернутися.

Олаф Шольц закликав країни ЄС передати системи Patriot Україні якнайшвидше

Олаф Шольц закликав країни ЄС передати системи Patriot Україні якнайшвидше

Канцлер Німеччини Олаф Шольц закликав країни ЄС посилити допомогу Україні, зокрема відправити більше систем ППО Patriot.

У МОУ розповіли про грошове забезпечення військових саперів

У МОУ розповіли про грошове забезпечення військових саперів

Начальник Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки Міністерства оборони України полковник Руслан Берегуля повідомив, що військові сапери матимуть страхування та додаткову щомісячну виплату в розмірі 30 тис. грн.

У ГУР розкрили подробиці знищення російського Ту-22МЗ

У ГУР розкрили подробиці знищення російського Ту-22МЗ

Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило, що російський бомбардувальник Ту-22М3 було знищено тими ж засобами, якими раніше було уражено російський літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Сапер (робота з БПЛА), військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Стрілець

від 20000 до 20000 грн

Київ

131 окремий батальйон 112 ОБр Сил ТрО

Водій, військовослужбовець

від 21000 до 120000 грн

Миколаїв

189 окремий батальйон 123 ОБр ТрО

Командир міномета

від 20000 до 20000 грн

Біла Церква

Військова частина А7298

Командир машини, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Артилерист (за контрактом, ЗСУ)

від 20100 до 120000 грн

Вінниця

Вінницький РТЦК та СП