— Розкажіть, будь ласка, про те, як змінювалися засоби РЕБ/РЕР протягом періоду широкомасштабного вторгнення? — На початок широкомасштабки весь аналоговий РЕБ — це був білий шум. Було…
Фахівець Координаційного центру з надання правової допомоги Діана Бабаян розповіла кореспонденту АрміяInform про те, як військовослужбовцю отримати довідку про обставини травми — документа, який є підставою для компенсації зазнаної шкоди:
«Для отримання цього документа військовослужбовець має подати рапорт до керівника підрозділу чи до медичної установи, яка надавала йому медичну допомогу.
Представник медичного закладу повинен у документальній формі доповісти про прибуття військового з травмою командиру військової частини. Проте, щоб уникнути оголошення в самовільне залишення військової частини, військовослужбовцю варто самостійно повідомити про своє перебування безпосередньому командиру та заступнику командира.
Залежно від тяжкості поранення лікування може тривати у спеціалізованому медичному блоці при військовій частині, військових закладах охорони здоров’я Міноборони (військових госпіталях) або в цивільних медичних установах.
Кожен з факторів у цьому документі впливає на висновок ВЛК і МСЕК та на розмір одноразової грошової допомоги в разі встановлення групи інвалідності або часткової втрати працездатності. Зазначаються умови зазнання травми, а також місце та час її зазнання та виключення того факту, що поранення було зазнано під впливом алкогольного чи наркотичного сп’яніння.
Подати рапорт на ім’я свого командира самостійно або через військово-медичну установу, де лікується військовий. До рапорту слід додати своє пояснення щодо обставин зазнання поранення в довільній формі. Якщо хтось із товаришів по службі бачив, як ви дістали травму, варто, щоб такі пояснення написали й вони.
Командир військової частини видає наказ про проведення службового розслідування та складання акту розслідування, а уповноважений офіцер збирає пояснення постраждалих та свідків, описує події та складає відповідний акт розслідування. Командир військової частини підписує довідку про обставини травми та направляє її до закладу охорони здоров’я, в якому перебуває поранений.
Вимагайте від командира надати письмову відмову на рапорт з поясненням причин такої відмови.Далі варто звернутися зі скаргою до вищого командування або до Військової служби правопорядку ЗСУ протягом одного місяця з дня отримання відмови.Якщо відмову не надали — скаржитися на бездіяльність командира, долучивши до скарги копію рапорту.
Військовий юрист Ігор Сєрков з першого дня широкомасштабної війни пішов добровольцем до Сил тероборони, потім до інших підрозділів ЗСУ. За свою активну позицію у фізичному та інформаційному протистоянні ворогові потрапив до бази «НемеZида», що на думку рашистів викриває «укрнацистів».
Лише тиждень тому сам отримав статус особи з інвалідністю ІІ групи внаслідок війни, тому з власного досвіду знає, що довідка про поранення та інші необхідні медичні документи тісно пов’язана з наступним отриманням групи інвалідності та статусу особи з інвалідністю внаслідок війни.
Полковник Сєрков підкреслив кореспонденту Інформаційного агентства, що потрібно дуже ретельно збирати необхідні медичні документи, звертати увагу на те, щоб в усіх медичних документах були відповідні підписи лікарів, посадових осіб медичних закладів.
— Ці документи повинні бути належним чином завірені мокрими печатками лікарів та медичних закладів, крім цього, на документах повинні стояти кутові штампи з вихідними номерами та датами направлення довідки про поранення, медичних документів до відповідних військових підрозділів. У військових підрозділах, де військовослужбовці проходять службу, вищевказані документи повинні бути належним чином зареєстровані у відповідних журналах та книгах. Оригінали медичних документів військовослужбовцям бажано тримати в себе, а належним чином завірені копії цих оригіналів повинні зберігатися у стройових частинах відповідних військових підрозділів, — зауважив військовий юрист.
Якщо ви маєте правове запитання, телефонуйте до контактного центру системи БПД за номером: 0 800 213 103.Дзвінки безкоштовні.
Номер для дзвінків з Telegram: https://t.me/+380677213103
Також ви можете написати юристу в телеграм (кнопка «Отримати консультацію»): https://t.me/LegalAidUkraineBot
Або звернутися до бюро правової допомоги: https://bit.ly/bpd_buro
@armyinformcomua
Міністр оборони України Рустем Умєров зустрівся у середу, 15 січня, з главою МЗС Естонії Маргусом Цахкною.
На ділянці відділу «Красноїльськ» Чернівецького прикордонного загону прикордонний наряд спільно з оперативними співробітниками виявив двох чоловіків, які рухалися в бік державного кордону. За кількасот метрів від держрубежу їх було затримано.
Бійці Сил оборони зуміли підловити одного з російських військових у найнезручніший для нього момент.
Херсонська обласна прокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо колишньої співробітниці податкової служби, яка звинувачується у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану.
Окупаційні адміністрації готують нову партію «волонтерів» для ліквідації аварії танкерів у Керченській протоці. Зокрема, росіяни продовжують зганяти студентів на примусово-добровільні заходи з прибирання узбережжя Чорного моря від мазуту.
Пілоти 65 механізованої бригади «Великий луг» зафіксували російського солдата, який намагався рачки втекти від покарання.
від 20000 до 120000 грн
Дніпро
128 ОБр Сил ТрО
від 20000 до 120000 грн
Запоріжжя
112 окремий батальйон 110 ОБрТрО
від 50000 до 120000 грн
Ужгород
68 ОЄБр ім. Олекси Довбуша
від 20100 до 120000 грн
Київ
Розвідувальний батальйон 5 Окремої Штурмової Київської бригади
— Розкажіть, будь ласка, про те, як змінювалися засоби РЕБ/РЕР протягом періоду широкомасштабного вторгнення? — На початок широкомасштабки весь аналоговий РЕБ — це був білий шум. Було…