За пів століття виробництва кількість випущених «Бойових Соколів» упевнено наближається до 5 тисяч. Винищувач перебував і продовжує перебувати на озброєнні…
Про те, як здійснюється виплата грошового забезпечення пораненим військовослужбовцям, для АрміяInform нещодавно коментував начальник відділу грошового забезпечення та заробітної плати полковник Олег Рогаль.
За його словами, грошове забезпечення за останніми обійманими посадами виплачується за період звільнення від виконання службових обов’язків у зв’язку з хворобою (зокрема, після зазнаних поранень, контузій, каліцтв та травм) та перебуванням на лікуванні в лікарняних закладах та у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою (відпустці за станом здоров’я), але не більше ніж чотири місяці з дня вибуття з військової частини (крім випадків, передбачених чинним законодавством України, більш тривалих строків перебування на лікуванні).
Розмір грошового забезпечення залежить від окладу за військове звання, посадового окладу, надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення).
Грошове забезпечення військовослужбовцям після чотирьох місяців безперервного перебування на лікуванні й у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою виплачується, якщо таке перебування передбачене законодавством та продовжене рішенням командира з’єднання, керівника органу військового управління вищого рівня на підставі висновку лікарняного закладу (військово-лікарської комісії).
Військовослужбовці, які дістали поранення під час виконання бойового завдання, можуть отримати виплату згідно з Законом України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та їхніх сімей» та постановою Кабміну від 25.12.2013 № 975.
Докладно про порядок призначення і розмір цієї допомоги можна прочитати у публікації Інформаційного агентства Міністерства оборони України.
Якщо інвалідність військовослужбовця (крім строкової служби) настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва) або захворювання, яке він дістав під час виконання обов’язків військової служби (чи встановлення інвалідності особі після її звільнення з військової служби внаслідок зазначених причин), допомогу виплачують у розмірі:
1 група інвалідності — 1 073 600 грн;
2 група інвалідності — 805 200 грн;
3 група інвалідності — 671 000 грн.
Виплата військовослужбовцю (крім строкової служби), інвалідність якого настала в період проходження військової служби або внаслідок захворювання, або встановлення особі, звільненій з військової служби, інвалідності не пізніше ніж через три місяці після звільнення її з військової служби чи після закінчення тримісячного строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження зазначеної служби, нараховується у розмірі:
1 група інвалідності — 322 080 грн;
2 група інвалідності — 241 560 грн;
3 група інвалідності — 187 880 грн.
Військовий юрист, адвокат Ігор Сєрков прокоментував кореспонденту АрміяInform, що військовослужбовцю для військово-лікарської комісії, у разі, якщо він зазнав травм, контузії, каліцтва під час проходження військової служби, необхідно звернутись до начальника Центральної військово-лікарської комісії Збройних Сил України чи до начальника ВЛК регіону в закладах охорони здоров’я в системі Міністерства оборони України з таким пакетом документів:
Для рядового чи сержантського складу необхідно пред’явити військовий квиток та його засвідчену копію, також довідку про проходження військової служби;
Для офіцерів ― посвідчення або військовий квиток офіцера запасу та його засвідчену копію, витяг з послужного списку;
Також, за словами Ігоря Сєркова, для проходження ВЛК слід узяти у військові частині службову та медичну характеристику, підписану командиром і керівником медслужби.
Додаткова винагорода в розмірі 100 тис. грн виплачується військовослужбовцям у зв’язку з пораненням, пов’язаним із захистом Батьківщини, перебувають на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я (зокрема закордонних), – з дня, коли зазнав такого поранення, включаючи час переміщення до лікарняного закладу (зокрема з одного лікарняного закладу охорони здоров’я до іншого), або перебувають у відпустці для лікування після тяжкого поранення за висновком (постановою) військово-лікарської (лікарсько-експертної) комісії.
Підставою для видання наказу про виплату додаткової винагороди в розмірі 100 тис. гривень у зв’язку з пораненням, пов’язаним із захистом Батьківщини, є довідка про обставини травми, видана командиром військової частини, де проходить службу або перебуває у відрядженні військовослужбовець, яка містить інформацію про обставини поранення, що дістав військовослужбовець під час захисту Батьківщини. Така довідка видається відповідно до наказу командира військової частини.
Виплата відбувається щомісяця на підставі довідки з медичного закладу, де лікується поранений. Якщо лікування триватиме понад чотири місяці, слід тримати контакт із безпосереднім командиром та повідомляти військову частину, що лікування триває, – надаючи висновок ВЛК. Це потрібно для продовження нарахування грошового забезпечення.
Необхідна умова для додаткової винагороди — безперервне стаціонарне лікування в закладах охорони здоров’я.
Після закінчення стаціонарного лікування керівники ВЛК закладів охорони здоров’я в системі Міністерства оборони України готують пацієнтам з тяжкими пораненнями рекомендації про потребу у відпустці за станом здоров’я і медичний висновок про ступінь важкості поранення.
Військовий юрист Ігор Сєрков наголошує, що ґрунтуючись на цих документах, командир військової частини повинен ухвалити позитивне рішення щодо надання військовикам відпустки для лікування після тяжкого поранення та виплати винагороди у розмірі 100 тис. гривень за час цієї відпустки.
@armyinformcomua
Державне бюро розслідувань завершило досудове розслідування та скерувало до суду обвинувальний акт стосовно колишнього командира однієї з військових частин, відповідальної за постачання пального та обслуговування транспорту ЗСУ. Його звинувачують у службовій недбалості, що призвела до збитків державі на суму понад 3,37 мільйона гривень, які, втім, наразі вже повністю відшкодовані.
Міністерство оборони України підготувало наказ про внесення змін до Порядку відбору біологічного матеріалу у військовослужбовців та його зберігання з метою врегулювання процедури державної реєстрації геномної інформації людини.
На Куп’янському напрямку, у смузі відповідальності 116 окремої механізованої бригади, здебільшого тактика ворога залишилася незмінною. Там атакують хвилями піхоти. штурмовики переважно з в’язниць.
Кількість постраждалих унаслідок російського обстрілу Запоріжжя, що стався 22 квітня, зросла до 42 осіб. Чотирнадцять з них наразі перебувають у лікарнях, стан чотирьох пацієнтів оцінюється як важкий.
Характер сучасних бойових дій постійно змінюється, вимагаючи нових підходів до захисту життя і здоровʼя військовослужбовців. З огляду на це Міністерство оборони України розробило нормативно-технічну документацію на засіб індивідуального захисту — тент захисний (бронековдра).
Зенітники 63 окремої механізованої бригади вдруге знищили найдорожчий російський БПЛА-розвідник «Мерлін-ВР» і прибрали з неба Supercam на Лиманському напрямку.
від 20000 до 120000 грн
Дніпро
233 окремий батальйон 128 ОБр Сил ТрО
від 19000 до 120000 грн
Коломия, Івано-Франківська область
від 20000 до 60000 грн
Софіївка
3 відділ Криворізького РТЦК та СП
За пів століття виробництва кількість випущених «Бойових Соколів» упевнено наближається до 5 тисяч. Винищувач перебував і продовжує перебувати на озброєнні…