ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Правила виплати грошового забезпечення військовослужбовцям на період лікування

Актуальна тема Соціальний захист
Прочитаєте за: 5 хв. 3 Квітня 2023, 14:28

Грошове забезпечення під час лікування

Про те, як здійснюється виплата грошового забезпечення пораненим військовослужбовцям, для АрміяInform нещодавно коментував начальник відділу грошового забезпечення та заробітної плати полковник Олег Рогаль.

За його словами, грошове забезпечення за останніми обійманими посадами виплачується за період звільнення від виконання службових обов’язків у зв’язку з хворобою (зокрема, після зазнаних поранень, контузій, каліцтв та травм) та перебуванням на лікуванні в лікарняних закладах та у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою (відпустці за станом здоров’я), але не більше ніж чотири місяці з дня вибуття з військової частини (крім випадків, передбачених чинним законодавством України, більш тривалих строків перебування на лікуванні).

Розмір грошового забезпечення залежить від окладу за військове звання, посадового окладу, надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення).

Грошове забезпечення військовослужбовцям після чотирьох місяців безперервного перебування на лікуванні й у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою виплачується, якщо таке перебування передбачене законодавством та продовжене рішенням командира з’єднання, керівника органу військового управління вищого рівня на підставі висновку лікарняного закладу (військово-лікарської комісії).

Виплата одноразової грошової допомоги для поранених та постраждалих військових

Військовослужбовці, які дістали поранення під час виконання бойового завдання, можуть отримати виплату згідно з Законом України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та їхніх сімей» та постановою Кабміну від 25.12.2013 № 975

Докладно про порядок призначення і розмір цієї допомоги можна прочитати у публікації Інформаційного агентства Міністерства оборони України.

Якщо інвалідність військовослужбовця (крім строкової служби) настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва) або захворювання, яке він дістав під час виконання обов’язків військової служби (чи встановлення інвалідності особі після її звільнення з військової служби внаслідок зазначених причин), допомогу виплачують у розмірі:

1 група інвалідності — 1 073 600 грн;

2 група інвалідності — 805 200 грн;

3 група інвалідності — 671 000 грн.

Виплата військовослужбовцю (крім строкової служби), інвалідність якого настала в період проходження військової служби або внаслідок захворювання, або встановлення особі, звільненій з військової служби, інвалідності не пізніше ніж через три місяці після звільнення її з військової служби чи після закінчення тримісячного строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження зазначеної служби, нараховується у розмірі:

1 група інвалідності — 322 080 грн;

2 група інвалідності — 241 560 грн;

3 група інвалідності — 187 880 грн.

Військовий юрист, адвокат Ігор Сєрков прокоментував кореспонденту АрміяInform, що військовослужбовцю для військово-лікарської комісії, у разі, якщо він зазнав травм, контузії, каліцтва під час проходження військової служби, необхідно звернутись до начальника Центральної військово-лікарської комісії Збройних Сил України чи до начальника ВЛК регіону в закладах охорони здоров’я в системі Міністерства оборони України з таким пакетом документів:

  • Направлення від військової частини або заяву (звільненим у запас) на проведення військово-лікарняної комісії;
  • Паспорт громадянина України та його засвідчена копія;

Для рядового чи сержантського складу необхідно пред’явити військовий квиток та його засвідчену копію, також довідку про проходження військової служби;

Для офіцерів ― посвідчення або військовий квиток офіцера запасу та його засвідчену копію, витяг з послужного списку;

  • Усі наявні медичні документи, що характеризують стан здоров’я військовослужбовця до початку проходження військової служби, під час проходження військової служби та після звільнення;
  • Документи військово-лікарської експертизи: свідоцтво про хворобу, довідка ВЛК, оригінали та їхні засвідчені копії;
  • Довідка про обставини травми або її засвідчена копія та/або засвідчена копія Акта про нещасний випадок;
  • Довідка про безпосередню участь в бойових діях;
  • Посвідчення учасника бойових дій та його засвідчена копія;
  • Якщо брали участь в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС або є постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи необхідно пред’явити посвідчення та його засвідчену копію.

Також, за словами Ігоря Сєркова, для проходження ВЛК слід узяти у військові частині службову та медичну характеристику, підписану командиром і керівником медслужби.

Виплата додаткової винагороди під час лікування

Додаткова винагорода в розмірі 100 тис. грн виплачується військовослужбовцям у зв’язку з пораненням, пов’язаним із захистом Батьківщини, перебувають на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я (зокрема закордонних), – з дня, коли зазнав такого поранення, включаючи час переміщення до лікарняного закладу (зокрема з одного лікарняного закладу охорони здоров’я до іншого), або перебувають у відпустці для лікування після тяжкого поранення за висновком (постановою) військово-лікарської (лікарсько-експертної) комісії.

Підставою для видання наказу про виплату додаткової винагороди в розмірі 100 тис. гривень у зв’язку з пораненням, пов’язаним із захистом Батьківщини, є довідка про обставини травми, видана командиром військової частини, де проходить службу або перебуває у відрядженні військовослужбовець, яка містить інформацію про обставини поранення, що дістав військовослужбовець під час захисту Батьківщини. Така довідка видається відповідно до наказу командира військової частини.

Виплата відбувається щомісяця на підставі довідки з медичного закладу, де лікується поранений. Якщо лікування триватиме понад чотири місяці, слід тримати контакт із безпосереднім командиром та повідомляти військову частину, що лікування триває, – надаючи висновок ВЛК. Це потрібно для продовження нарахування грошового забезпечення.

Необхідна умова для додаткової винагороди — безперервне стаціонарне лікування в закладах охорони здоров’я.

Після закінчення стаціонарного лікування керівники ВЛК закладів охорони здоров’я в системі Міністерства оборони України готують пацієнтам з тяжкими пораненнями рекомендації про потребу у відпустці за станом здоров’я і медичний висновок про ступінь важкості поранення. 

Військовий юрист Ігор Сєрков наголошує, що ґрунтуючись на цих документах, командир військової частини повинен ухвалити позитивне рішення щодо надання військовикам відпустки для лікування після тяжкого поранення та виплати винагороди у розмірі 100 тис. гривень за час цієї відпустки.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Володимир Зеленський: Цього року наші Повітряні Сили стануть сильнішими

Володимир Зеленський: Цього року наші Повітряні Сили стануть сильнішими

Президент України Володимир Зеленський висловив впевненість, що Повітряні Сили ЗС України значно посиляться після отримання винищувачів F-16.

У ЗСУ відреагували на заяву шойгу щодо Кринок на лівому березі Херсонщини

У ЗСУ відреагували на заяву шойгу щодо Кринок на лівому березі Херсонщини

Речниця Сил оборони півдня України полковник Наталія Гуменюк спростувала заяву міністра оборони росії сергія шойгу про те, що Кринки на Херсонщині нібито «зачищені». 

Окупанти переслідують українців на ТОТ Запоріжжя: шантажують майном і використовують терор

Окупанти переслідують українців на ТОТ Запоріжжя: шантажують майном і використовують терор

На тимчасово окупованих територіях Запорізької області росіяни продовжують переслідувати українців за будь-яке публічне висловлювання думок, які відрізняються від рашистської ідеології.

Президент України: Нові санкції ЄС — правильний сигнал решті світу

Президент України: Нові санкції ЄС — правильний сигнал решті світу

Президент України Володимир Зеленський поспілкувався телефоном із Президентом Європейської ради Шарлем Мішелем і подякував за всебічну підтримку з боку Євросоюзу.

Коригували арту, захищали Миколаївщину, відбивали Зміїний: у ВМС розповіли як воювати на «Байрактарі»

Коригували арту, захищали Миколаївщину, відбивали Зміїний: у ВМС розповіли як воювати на «Байрактарі»

Ескадрильї «Байрактарів» були одними з перших, хто прийняли бої з противником від початку широкомасштабного вторгнення.

У Силах оборони повідомили, чи готується рф до масованого ракетного удару по Україні

У Силах оборони повідомили, чи готується рф до масованого ракетного удару по Україні

Наразі фіксується активність російської стратегічної авіації, що може вказувати на підготовку рф до ударів. Водночас ракетоносїів у Чорному морі поки не спостерігається.

Захищаємо світ

00
00
00