ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Учасник бойових дій потрапив у дорожню пригоду. Як після цього слід діяти правильно

Соціальний захист
Прочитаєте за: 4 хв. 14 Травня 2023, 13:50

Згідно з законодавством, деякі категорії осіб звільняються від необхідності оформляти автоцивілку. Учасники бойових дій та інваліди війни, інваліди I групи, які особисто керують транспортними засобами, що належать їм, а також особи, що керують транспортним засобом інваліда I групи у його присутності, звільняються від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності на території України. Однак у разі потрапляння в ДТП учасникам бойових дій слід керуватися певним алгоритмом дій, щоби не зазнати збитків. Питання дослідив кореспондент АрміяInform.

До транспортних засобів учасників бойових дій належать усі наземні транспортні засоби, якими вони володіють як на основі права власності, так і на будь-якій іншій правовій підставі. Відшкодування збитків від дорожньо-транспортної пригоди, винуватцями якої є зазначені особи, проводить Моторне (транспортне) страхове бюро України в порядку, визначеному Законом України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів». Тобто якщо ви є учасником бойових дій та їздите самостійно за кермом свого авто, вам не потрібно оформляти автоцивілку (достатньо мати із собою посвідчення УБД).

Довідково. Моторне (транспортне) страхове бюро України є єдиним об’єднанням страховиків, які здійснюють обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів за шкоду, заподіяну третім особам. Членство страховиків у МТСБУ є обов’язковою умовою здійснення діяльності щодо обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. МТСБУ є непідприємницькою (неприбутковою) організацією і здійснює свою діяльність відповідно до Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», законодавства України та свого Статуту.

Будь-яка дорожньо-транспортна пригода потребує обов’язкової фіксації, незалежно від того, чи сплачувалась автоцивілка, та повідомлення в триденний термін Моторного (транспортного) страхового бюро України в цьому випадку. Запізнення із терміном подачі повідомлення може призвести до подальших юридичних проблем.

Рекомендований порядок дій учасника бойових дій у разі ДТП

  1. Евакуювати поранених (у разі потреби), надати невідкладну медичну допомогу, пересвідчитися, що місце ДТП є безпечним для подальшого перебування (відсутня загроза займання транспортного засобу тощо).
  2. Викликати патрульну поліцію для складання протоколу за фактом ДТП.
  3. Поліцейські проведуть усі необхідні дії для оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення, зокрема огляд на стан алкогольного сп’яніння. Обов’язково отримайте від них копію протоколу.
  4. Учасник бойових дій, який став учасником ДТП, протягом трьох днів має зателефонувати на гарячу лінію МТСБУ та надати документи фіксації ДТП (особисто або за допомогою засобів поштового зв’язку).
  5. Посадові особи МТСБУ обов’язково зв’язуються з усіма учасниками ДТП, оцінюють збитки й оформляють документи, необхідні для отримання регламентної виплати.
  6. Якщо винуватцем ДТП є учасник бойових дій (який на момент аварії не перебував у стані алкогольного сп’яніння), МТСБУ здійснює виплату потерпілому. Якщо учасник бойових дій є потерпілим і винуватець ДТП застрахований, необхідно подавати відповідні документи до страхової компанії винуватця ДТП, яка й здійснить виплати.

Якщо ж винуватець ДТП не має автоцивілки, то учасник бойових дій, виконавши дії, передбачені цим порядком, отримує відшкодування від МТСБУ. Важливою подробицею є те, що учасник бойових дій, який скористався своєю пільгою та не оформив автоцивілку, не може оформити Європротокол.

Довідково. Європротокол – це спеціальний бланк повідомлення про настання дорожньо-транспортної пригоди, який заповнюється водіями-учасниками ДТП на місці аварії без участі представників поліції й потім надається страховику та стає підставою для виплати страхового відшкодування потерпілим.

У країнах Європейського Союзу оформлення ДТП без участі представників дорожньої поліції почало використовуватися ще в 50-х роках минулого століття. Зараз у більшості країн ЄС водіям, які потрапили в ДТП, достатньо заповнити бланк Європротоколу для того, щоб оформити цю подію. Існує така практика і в нас.

Але у випадку з учасником бойових дій, що керував автівкою без оформлення автоцивілки, цей протокол не буде дійсним. Адже однією з умов для його оформлення є те, що всі водії-учасники ДТП мають поліси автоцивілки. Тобто учаснику для складення протоколу про ДТП треба обов’язково дочекатися поліцейських.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Президент підписав закон про медичне забезпечення ЗСУ за стандартами НАТО

Президент підписав закон про медичне забезпечення ЗСУ за стандартами НАТО

Сьогодні, 1 березня, Президент України Володимир Зеленський підписав закон про організацію належного рівня медичного забезпечення Збройних Сил України.

За привласнення понад 3 тонн продовольчих товарів для військових судитимуть двох ділків

За привласнення понад 3 тонн продовольчих товарів для військових судитимуть двох ділків

Судитимуть двох військових, які привласнювали та розпродавали продукти, призначені для харчування особового складу однієї з військових частин Донецької області.

Військовому рф повідомлено про підозру за жорстоке поводження з цивільними

Військовому рф повідомлено про підозру за жорстоке поводження з цивільними

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури ідентифіковано та заочно повідомлено про підозру військовослужбовцю нацгвардії рф у жорстокому поводженні із цивільним населенням (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України).

Віцепрем’єр-міністр Чехії відвідав українських військових, які проходять лікування у Львові

Віцепрем’єр-міністр Чехії відвідав українських військових, які проходять лікування у Львові

Віцепрем’єр-міністр, міністр внутрішніх справ Чехії Віт Ракушан відвідав українських військових, які проходять лікування та реабілітацію на Львівщині.

Наші воїни показали палку зустріч українського дрона та російського танка

Наші воїни показали палку зустріч українського дрона та російського танка

Прикордонники на Лиманському напрямку уразили ворожий танк із FPV-дрона.

Рустем Умєров подякував Нідерландам за зміцнення безпеки України

Рустем Умєров подякував Нідерландам за зміцнення безпеки України

Міністр оборони України Рустем Умєров висловив особливу вдячність Прем’єр-міністру Нідерландів Марку Рютте за непохитну підтримку України у її боротьбі із російською агресією.

Захищаємо світ

00
00
00