ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Деградація російських збройних сил є дійсно небувалою — адмірал Роб Бауер

Новини
11 Травня 2023, 5:02
Прочитаєте за: 3 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google
Адмірал Роб Бауер. Фото: Міністерство оборони Нідерландів

Від початку вторгнення в Україну російські загарбники не створили систему логістичного забезпечення, зазнали важких втрат, і зараз вимушені використовувати застаріле обладнання та нетренованих людей у великій кількості.

Як повідомляє Укрінформ, про це напередодні в Брюсселі, під час пресконференції за підсумками зустрічі керівників оборони країн-союзниць, заявив Голова Військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер.

Водночас Україна, за його словами, фокусує увагу на якості сил та на підготовці військовослужбовців, використовує зброю західних зразків, і ця різниця відображатиметься на полі бою протягом наступних місяців.

«Будь-яка сторона у війні стикається з однаковими проблемами — втрачає людей, має знищену або пошкоджену техніку, відчуває нестачу боєприпасів. Один зі стратегічних прорахунків, що допустила росія, — вони готувалися до триденної війни, „забули“ проінформувати виконавців про її цілі та не змогли розгорнути систему логістики. Тож протягом лічених днів вони залишилися без пального для своїх танкових армій», — сказав нідерландський адмірал Бауер.

Він зауважив, що в умовах бойових дій вже на четвертий-шостий день вони перетворюються на змагання логістики, і саме це відбувається наразі в Україні. Це тісно пов’язано з іншими проблемами — зі здатністю поповнювати запаси боєприпасів, отримувати нову техніку, танки й бойові машини, нові артилерійські системи тощо. Також йде мова про поповнення особового складу шляхом призову або мобілізації та про його підготовку.

«З матеріальної точки зору, росіяни почали використовувати дуже старі матеріали та спроможності, наприклад, танки Т-54, зразка 1954 року, які ми бачимо на полі бою. Проблема в тому, що вони все ще мають дуже багато цих Т-54. Ми бачимо, що росіяни змушені фокусуватися на кількості. У тому числі на більшій кількості призовників та мобілізованих людей, які не є добре тренованими, діють на застарілих матеріалах, але у великій кількості. Українці, з іншого боку, фокусуються на якості, зі зброєю західного зразка, та із відповідним тренуванням для військових. Це велика різниця, яка матиме прояв у наступні місяці», — зауважив Голова Військового комітету НАТО.

Він підтвердив, що після початку російської агресії в Україні з певними логістичними проблемами також зіткнулися союзники по Альянсу, оскільки не готувалися до настільки масштабної війни високої інтенсивності.

«Логістичне забезпечення та логістичне середовище є дуже важливою складовою (оперативного — ред.) мислення. Упродовж багатьох десятиліть ми нехтували логістикою великого обсягу, що була б пов’язана із колективною обороною та орієнтована на широкомасштабний конфлікт, — бо ми не передбачали такого конфлікту. Ми планували менші операції, які також мали суттєву логістичну складову, але були набагато більш придатними для планування, ніж та війна, яку ми бачимо зараз в Україні», — зазначив Роб Бауер.

Він підкреслив, що вирішення таких завдань не є справою одного дня, воно потребує масштабних та тривалих зусиль та інвестицій, у тому числі у розвиток системи забезпечення військ та логістики, вдосконалення системи військового управління тощо. Все це є в основі оновлених оперативних концепцій щодо модернізації структури військ та їх забезпечення, що будуть розглянуті під час саміту НАТО у Вільнюсі.

Своєю чергою, Головнокомандувач Об’єднаних Збройних Сил НАТО в Європі американський генерал Крістофер Каволі зауважив, що не варто недооцінювати російську армію.

«Я хочу додати, що деградація російських збройних сил є дійсно небувалою. Але вона стосується, перш за все, наземних сил, чому ми маємо дуже багато прикладів. Водночас варто пам’ятати, що в інших сферах ця деградація є набагато менш помітною», — сказав американський воєначальник.


Наздогнали в небі: бійці 47-ї бригади збили рідкісний російський БПЛА «Оріон» за $7 млн
Наздогнали в небі: бійці 47-ї бригади збили рідкісний російський БПЛА «Оріон» за $7 млн

Зенітники підрозділу Sky Wars 47-ї бригади «Маґура» знищили рідкісний російський ударно-розвідувальний безпілотник «Оріон».

Володимир Зеленський: ключовий виклик в обороні — посилення протиповітряного захисту
Володимир Зеленський: ключовий виклик в обороні — посилення протиповітряного захисту

Президент Володимир Зеленський заявив, що головним викликом для України залишається посилення протиповітряної оборони.

Куртка видала пастку: під Костянтинівкою росіяни замінували дорогу дитячим одягом
Куртка видала пастку: під Костянтинівкою росіяни замінували дорогу дитячим одягом

Російські військові замаскували вибухівку під дитячу куртку на одній з доріг поблизу Костянтинівки.

69 атак від початку доби: найгарячіше на Слов’янському та Покровському напрямках
69 атак від початку доби: найгарячіше на Слов’янському та Покровському напрямках

Від початку доби російські війська 69 разів атакували позиції Сил оборони.

ВАКАНСІЇ
WorkUa Старший стрілець-оператор

від 21000 до 21000 грн

Звенигородка

Військова частина А7325

WorkUa Водій

від 20000 до 120000 грн

Запоріжжя

65 ОМБр

WorkUa Кулеметник

від 21000 до 121000 грн

Вся Україна

1 центр рекрутингу Сухопутних військ ЗСУ

Olx Стрілець-помічник гранатометника

від 24000 до 124000 грн

Мукачеве, Закарпатська область

Olx Оператор протитанкових ракетних комплексів

від 50000 до 120000 грн

Ужгород, Закарпатська область

WorkUa Геодезист, топограф, картограф

від 25000 до 75000 грн

Одеса

Військова частина А3674

ПУБЛІКАЦІЇ