Не таємниця, що росіяни почали дуже серйозну роботу з повернення власної техніки з країн третього світу «Українці показують просто феноменальні успіхи в частині винищення…
В одній зі шкіл Хмельницького військовослужбовці Об’єднаного навчально-тренувального центру Сил підтримки провели для учнів 7 класу заняття на тему «Собаки на службі у Збройних Силах України». Хлопцям та дівчатам розповіли про особливості підготовки службових собак, їхню участь у миротворчих місіях та російсько-українській війні.
— У нашому навчальному кінологічному центрі ми здійснюємо підготовку службових собак за двома напрямками — мінно-розшукові та вартові (сторожові). Мінно-розшукових собак використовують для розмінування деокупованих територій, а вартових (сторожових) — для посилення охорони складів та інших важливих об’єктів. Для нас собаки є повноцінною бойовою одиницею. Вони мають своє спорядження: бронежилети, захисні окуляри, спеціальне захисне взуття, навушники. У подальшому кількість собак буде збільшуватися через велику площу замінованих територій, яку ще десятки років після нашої перемоги над російським загарбником потрібно буде розміновувати, — розповів начальник кінологічної служби Об’єднаного навчально-тренувального центру Сил підтримки Віктор.
За його словами, найпоширенішими серед службових є такі породи, як бельгійські та німецькі вівчарки. Вони швидкі, атлетичні й у них дуже гострий нюх. Це породи, які можна застосувати в різних кліматичних умовах. Також популярні голландські вівчарки, яких почали застосувати у ЗСУ з 2021 року.
— До початку широкомасштабного вторгнення ми активно брали участь у миротворчих місіях. Службові собаки спільно зі своїми наставниками виконували завдання у Південному Лівані, Іраку, Ісламській Республіці Афганістан, Республіці Косово. Основними напрямками роботи були розмінування територій, перевірка доріг, пошук вибухонебезпечних предметів у будівлях, техніці. Багато наших собак отримали нагороди за участь у миротворчих місіях, — зазначив Віктор.
Також учні дізналися, чому доцільно розміновувати території за допомогою мінно-розшукових собак та які вибухонебезпечні предмети залишають після себе російські окупанти. Дітям розповіли, що окупанти встановлюють мінні пастки та вибухонебезпечні предмети в нетипових місцях і залишають міни та саморобні вибухові пристрої у будинках, на подвір’ях.
До учнів також завітав службовий собака із кличкою Oss та його наставник Степан. Вони разом з Віктором зустріли 24 лютого 2022 року в Краматорську.
Oss продемонстрував учням свої навички загальної слухняності.
— Використання собак у розмінуванні пришвидшує роботу. Адже сапер з міношукачем може витратити весь день на розмінування певної ділянки місцевості, за допомогою собаки це можна зробити в рази швидше. Також міношукач (металодетектор) може реагувати на всі металеві елементи, а собаки навчені саме на пошук вибухової речовини й можуть знаходити міни в найнедоступніших місцях, — зазначає кінолог Степан.
Учні із захопленням слухали кінологів та активно ставили їм запитання.
— Я найбільше запам’ятала про те, як службові собаки брали участь у миротворчих місіях, про породи, які найпоширеніші у Збройних Силах України, а також про важливість роботи кінологів та їхніх підопічних у розмінуванні деокупованих територій. Вважаю, що професія кінолога дуже цікава, але водночас відповідальна. Бо потрібно багато вчитися, щоб легко знаходити спільну мову з собаками та професійно виконувати свою роботу, — розповідає школярка Вероніка.
Слід додати, що учні цього класу передавали листівки та солодощі у грудні 2021 року в Краматорськ, де базувалась група розмінування.
Захисники тоді отримали листівку й від Аліни. І ось через півтора року вони зустрілися. Військовослужбовці на знак вдячності дітям подарували їм прапор із гербом міста Хмельницький.
Фото автора.
@armyinformcomua
За минулу добу на фронті відбулося 190 бойових зіткнень, а російські загарбники завдали по нашій території понад два десятки авіаударів.
Українські моряки знищили російську авіаційну ракету Х-59.
Станом на ранок суботи, 25 січня, добові втрати російських загарбників склали 1650 осіб вбитими та пораненими.
Станом на 06:00 25 січня росіяни вивели у Чорне море два ракетоносії з «Калібрами».
Фотографи та журналісти стали очима нашої війни, адже саме завдяки їм увесь світ дізнався про всі моторошні та жахливі речі, які коїть росія та її солдати на нашій землі.
«Я мрію, щоб на східному кордоні України, від Вовчанська і до Урала було Північне море, в ньому водилася білуга і було багато ікри. Чи щоб ми межували із Північним Льодовитим океаном», — говорить 49-річний Віктор Баранов з позивним «Кеп».
від 20100 до 120000 грн
Полтава, Полтавська область
від 21000 до 120000 грн
Миколаїв
189 окремий батальйон 123 ОБр ТрО
Не таємниця, що росіяни почали дуже серйозну роботу з повернення власної техніки з країн третього світу «Українці показують просто феноменальні успіхи в частині винищення…