ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Як відомий суддя займається формуванням сержантського корпусу в бригаді ТрО на передовій

Life story
Прочитаєте за: 4 хв. 2 Травня 2023, 20:15

Андрій Малєєв — суддя колегії у кримінальних справах Івано-Франківського апеляційного суду. Та нині він… головний сержант бригади Сил тероборони, воїни якої стримують російську навалу на сході України. Приємно було спілкуватись з представником українського правосуддя, адже  бесіда  будувалась на лише проаналізованих фактах та бажанні до конструктивних змін у війську.

— Коли почалась війна, я не знаходив собі місця, відчував, що в цей час маю бути там, де вирішується доля країни, — розповідає Андрій Малєєв. — Звичайно, і в судочинстві необхідно комусь працювати, але в якийсь момент зрозумів, що інакше не можу. Раціонально це пояснити важко, все підказувало мені, що зараз моє місце не в суді, що я мушу бути у військах, брати участь у захисті України, бо війна має екзистенціальний характер. Це війна, в якій росіяни мають зникнути, а ми відбутися. Зрештою, згодом так і вчинив. Узагалі нині близько пів сотні українських суддів різних інстанцій воюють у складі тих чи інших підрозділів Сил оборони України.

Колись, ще за радянського союзу, Андрій проходив строкову службу, був сержантом.

— Особисто я не відчуваю якихось серйозних вікових перешкод, але до своїх фізичних можливостей, стану здоров’я потрібно ставитися об’єктивно, адже їх переоцінка може зашкодити не тільки мені, а й тим, хто буде поряд. Нині регулярно, не менше  як чотири рази на тиждень, виїжджаю у передові підрозділи до наших солдатів та сержантів, цікавлюсь їхніми проблемами та потребами, роблю свою сержантську роботу.

Найбільшу ж увагу Андрій Малєєв приділяє формуванню сержантського корпусу бригади, намагається трансформувати радянські підходи до ролі сержанта в більш ефективні форми натовського зразка.

— Сержант у радянській армії і сержант у тій армії, яка має бути в Україні — це дві різні посадові особи. Концепцією  розвитку професійного сержантського корпусу Збройних Сил України передбачена гармонізація зі стандартами країн Північноатлантичного альянсу. У цих стандартах місце і роль сержантів особливі. Адже вони є повноцінними учасниками управлінського процесу, який організовано як роботу командної групи, де сержантам відведено роль комунікаційної ланки між офіцерами та рядовими.

На думку Малєєва, той сержант, який повинен бути в нашій українській армії — це помічник командира, це член командної групи, якому делеговані командиром певні повноваження, і він ці повноваження здійснює самостійно.

— Це людина, котра повинна і має можливість проявляти ініціативу, це людина, котра ухвалює рішення у складних ситуаціях на свій розсуд, — говорить суддя. — Тобто офіцер каже, що потрібно зробити, а сержант уже роз’яснює підлеглому солдатському складу, як це зробити. Якщо ця ланка залишається такою, як у старій радянській школі, то це приводить до того, що сержанти не володіють ініціативою, вони не проявляють креативність і не стараються робити жодних дій на свій розсуд, аби потім не бути винуватим перед офіцерами.

Більшість сержантів у підрозділах  — це добровольці та мобілізовані, і багато з них проходили службу ще в радянській армії або ж у Збройних Силах України тоді, коли методи сержантської роботи залишались старими. Відповідно вони і відтворювали стару модель, але сьогодні життя вимагає інших людей з іншим мисленням.

— Нині на сержантські посади призначаються люди, котрі мають авторитет у своєму колективі та проявляють виражені лідерські якості. На війні потрібні лідери, і я вважаю, що сержант у кожному підрозділі — це флагман, котрий має йти попереду своїх підлеглих,  — продовжує Андрій. — Важливим є те, що в підрозділах функціонують Ради сержантів, котрі відображають консолідовану думку колективу з приводу проходження служби, я ж зі свого боку разом зі своїми колегами-сержантами раз на місяць проводжу у бригаді нараду, під час якої ми вирішуємо з командуванням нагальні проблеми, які існують у підрозділах.

Рік на передовій все ж дається взнаки — проявляється психологічна втома та фізичне виснаження, тому є потреба в постійному моніторингу морально-психологічного стану військовослужбовців. На негативні прояви потрібно негайно реагувати та підтримувати воїна, надавати йому певний відпочинок. Бо ж ворога ще не прогнали з України.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Володимир Зеленський зустрівся з королем Британії Чарльзом ІІІ

Володимир Зеленський зустрівся з королем Британії Чарльзом ІІІ

Король Великої Британії Чарльз ІІІ прийняв президента України Володимира Зеленського на полях саміту Європейської політичної спільноти.

Окупанти приїхали рятувати свій безпілотнік, але не врятувалися і авто  

Окупанти приїхали рятувати свій безпілотнік, але не врятувалися і авто  

Унікальні кадри відзняли бійці підрозділу «BULAVA» Окремої президентської бригади.

Як працює наша далекобійна артилерія

Як працює наша далекобійна артилерія

Артилеристи бригади спеціального призначення «Азов» працюють по ворожим цілям зі 152-мм гаубиці «Мста-Б».

Від «мотолиги» до мотоцикла — виговці зробили нарізку знищеного ворожого транспорту

Від «мотолиги» до мотоцикла — виговці зробили нарізку знищеного ворожого транспорту

Дронарі роти снайперів окремої мотопіхотної бригади імені гетьмана Івана Виговського потужно попрацювали над знищенням логістики окупантів.

Володимир Зеленський обговорив з прем’єркою Данії розширення тренувальних місій для українських пілотів

Володимир Зеленський обговорив з прем’єркою Данії розширення тренувальних місій для українських пілотів

Президент Володимир Зеленський на зустрічі з прем’єр-міністеркою Данії Метте Фредеріксен обговорив реалізацію угоди про безпекове співробітництво.

Ето всьо, ето наша бєда, нікому она не нужна — ГУР перехоплення

Ето всьо, ето наша бєда, нікому она не нужна — ГУР перехоплення

Перехоплена розмова цивільних з грайворонського напрямку про байдужість влади і народу рф до подій на бєлгородщині.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Водій-машиніст, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Майстер цеху, військовослужбовець

від 20000 до 50000 грн

Вознесенськ

Військова частина А2920

Бойовий медик в 126 ОБр ТРО

від 20000 до 120000 грн

Херсон, Херсонська область

Стрілець, помічник гранатометника

від 21000 до 121000 грн

Краматорськ

81 ОАеМБр

Інструктор навчального взводу

від 22000 до 42000 грн

Васильків, Київська область

Молодший інспектор прикордонної служби

від 21000 до 21000 грн

Дніпро

Східне регіональне управління Державної прикордонної служби України