Смертельний інцидент стався над грецьким островом Карпатос в Егейському морі в контексті Егейської суперечки — конфлікту між двома державами-членкинями НАТО щодо суверенітету та суміжних…
«Повернутись за будь-яку ціну в спортивний світ» — такою сьогодні є мета російського спорту. Атлетів з росії і білорусі наразі не допускають на усі офіційні більш-менш представницькі міжнародні змагання, які проводяться Міжнародним Олімпійським комітетом і більшістю спортивних організацій світу.
Проте «брудні» московські нафторублі все-таки роблять свою ганебну справу, поступово змінюючи ставлення деяких «малопринципових» спортивних функціонерів до недопущення атлетів з країн-агресорів до міжнародних стартів.
Декілька тижнів тому навіть МОК видав «рекомендації» для різних федерацій створити якісь «комісії», які вирішуватимуть, чи підтримували атлети росію у її війні з Україною. Тобто, спортивні функціонери, які керують в світі тим чи іншим видом (чи видами. — Авт.) спорту, мають самі розглядати, чи допускати росіян, і кого з них конкретно, до міжнародних змагань.
Фактично в росії з’явилась досить непогана політична можливість позбавитись ролі «вигнанця». Адже це — так звана шпаринка, через яку вона намагатиметься протягнути на міжнародні арени своїх спортсменів, які до того не мали можливості там виступати і, відповідно, не мали можливості пропагувати російську державу в світі.
І вже за кілька днів після «рекомендацій» МОКу Виконавчий комітет Об’єднаного світу боротьби (UWW) ухвалив рішення допустити російських борців до участі у міжнародних змаганнях. Варто сказати, що двоє з семи членів цього виконкому — представники росії — Наталія Яригіна і Міхаіл Маіїшвілі.
Хоча рішення виконкому UWW і виглядають в очах світової спільноти відвертим знущанням, адже переважна більшість російських борців є представниками силових структур, та вони уже отримали змогу справді на міжнародних аренах боротись за можливість виступити на Паризькій Олімпіаді наступного року.
Ще ганебнішим виглядає рішення Міжнародної федерації дзюдо (IJF), яка 28 квітня 2023 року ухвалила рішення допустити російських і білоруських дзюдоїстів до участі в Чемпіонаті світу, який пройде в Досі (Катар) з 7 до 14 травня цього року. росіяни і білоруси братимуть участь у статусі «індивідуальних нейтральних атлетів», хоча насправді більшість з них — військовослужбовці армії, яка сьогодні вбиває українських громадян.
На сайті Judobase (IJF) опублікована заявка на участь у чемпіонат світу від «Індивідуальних нейтральних атлетів» з рф. З 11 людей — принаймні семеро представляють спортклуб армії країни-окупанта. Дехто навіть з військовим званнями:
Ніяз Іллясов — старший лейтенант ЗС рф;
Олександра Бабінцева — лейтенант ЗС рф;
Тамерлан Башаєв — старший сержант ЗС рф;
Михайло Ігольников — прапорщик ЗС рф;
Мадіна Таймазова — прапорщик ЗС рф.
До речі, дзюдо є улюбленим видом спорту президента росії путіна і військові дзюдоїсти користуються особливою шаною в плюгавого «кремлівського діда». І хоч місяць тому МОК і «рекомендував», які спортсмени росії не можуть брати участь у змаганнях (а саме атлети, які перебувають на контракті у збройних силах і МВС росії або білорусі), федерація дзюдо IJF вчинила майже навпаки.
У зв’язку із цим Федерація дзюдо України відізвала заявку нашої національної збірної на участь в цьому чемпіонаті світу. У офіційному листі від української федерації йдеться про те, що «… росія й досі веде жорстоку широкомасштабну війну на нашій території. Вона щодня обстрілює українські міста, цивільні будинки, знищуючи мирних громадян, дітей. Більше ніж 250 українських спортсменів віддали свої життя, захищаючи країну. Є серед них і представники дзюдо… Ми розчаровані рішенням Міжнародної федерації дзюдо. Тож ухвалили рішення відмовитись від участі в чемпіонаті світу в Досі».
Крім боротьби і дзюдо, ще декілька федерацій вже допустили російських атлетів до міжнародних змагань. Зокрема Міжнародний союз тріатлону дозволив російським та білоруським спортсменам змагатись під нейтральним прапором. Про це повідомляє офіційний сайт організації.
Але першими своє рішення про допуск росіян та білорусів оголосили в Міжнародній федерації фехтування (FIE). Там ще 10 березня 2023 року зібрали позачерговий конгрес та проголосували за те, щоб атлетів з росії і білорусі допустили до турнірів відповідно до вимог МОК (які ще навіть не були озвучені. — Авт!!!).
Український сайт «24 канал. Спорт» повідомляє, що з грудня 2008 року президентом FIE був російський олігарх Алішер Усманов, а пов’язані з ним компанії — головними спонсорами федерації. Але з березня 2022 року (через міжнародні санкції за близькість до керівництва кремля. — Авт.) Усманов «тимчасово припинив свої повноваження президента FIE». Але федерація й далі перебуває під контролем росіян, тому її рішення — очевидне.
Ще 3 квітня про допуск росіян та білорусів до змагань у нейтральному статусі оголосила Рада Всесвітньої федерації тхеквондо (World Taekwondo). При цьому їх вирішили допустити одразу до участі в чемпіонаті світу, який в травні 2023 року відбудеться в Баку.
«Взяла до уваги» «рекомендації» МОК, щодо повернення росіян та білорусів і Міжнародна федерація плавання (World Aquatics). Там створили спеціальну групу, яка розглядатиме це питання. Фінальне рішення щодо цього вони повинні ухвалити до липня 2023 року.
Найскладніша ситуація в таких популярних видах, як теніс, шахи, футбол і бокс, розповідає сайт «24 канал. Спорт». На їхні федерації МОК навіть не має суттєвого впливу, і там самостійно ухвалюють рішення, не дуже зважаючи на чиїсь рекомендації
У професійному тенісі всім заправляє ATP (Асоціація тенісистів-професіоналів) та WTA (Жіноча тенісна асоціація). І там росіян та білорусів взагалі не відсторонювали від міжнародних змагань. Все, на що спромоглися — примусили виступати під нейтральним прапором.
У футболі рішення про відсторонення російських збірних та клубів цілковито залежало від УЄФА (Європейської футбольної федерації. — Авт.), і це рішення ухвалили під тиском зі сторони інших європейських країн, які відмовилися грати проти росії.
Наразі відсторонення стосується лише офіційних матчів. Товариські ігри російська збірна може проводити. І навіть брати участь у товариських турнірах. А жіноча збірна росії з футболу U-16 на турнірі в Бангладеш взагалі зіграла під своїм прапором та назвою, і за це не отримала жодних санкцій.
А от білорусь, — розповідає «24 канал. Спорт», — в УЄФА вирішили не відсторонювати. Національна збірна грає матчі відбору на Євро-2024 навіть не в нейтральному статусі, а під своїм прапором. Єдине, що ігри відбуваються не в білорусі, а на нейтральному полі. Те саме стосується і тамтешніх клубів, які виступають в єврокубках.
У шахах після початку широкомасштабного вторгнення представників росії та білорусі частково усунули від міжнародних змагань (в командних турнірах збірні не виступали), а в решті випадків вони змагались, маючи «нейтральний» статус. У цьому виді спорту президентом Міжнародної федерації шахів (FIDE) в серпні 2022 року переобрали росіянина Аркадія Дворковіча. Загалом FIDE він очолює з 2018 року. А до цього, з 2008 до 2012 року, був помічником тодішнього президента росії дмітрія мєдвєдєва.
Найпоказовіша ситуація зі спортом, де все вирішують російські гроші — це у боксі. Тут навіть МОК не під силу зупинити засилля росіян. Сьогодні Міжнародною боксерською асоціацією (IBA) керує росіянин Умар Кремльов, а головним спонсором більшості змагань і турнірів виступає «газпром».
Ще на початку жовтня 2022 року IBA вирішує не просто дозволити росіянам і білорусам змагатися на міжнародних турнірах, але й під своїм прапором та назвою, а не як «нейтральні атлети».
— У боксерської федерації та МОК доволі напружені стосунки, проте поки відбір на Олімпіаду-2024 відбуватиметься не через федерацію, а саме через турніри під егідою МОК. Але цілком можливо, що вже після Олімпіади-2024 бокс випаде з олімпійських видів спорту, — зазначає «24 канал. Спорт».
Повернутись в світовий спорт планують і російські легкоатлети. Всеросійська легкоатлетична федерація (ВРЛАФ) шукає можливість відновити членство в міжнародній легкоатлетичній федерації World Athletics, яке було призупинене у зв’язку із «допінговими» скандалами ще у 2015 році. Але, щоб уникнути «небажанних» моментів, російська федерація не хоче приймати до свого складу спортсменів із окупованого українського Криму.
Таке рішення, за словами президента федерації легкої атлетики Севастополя (ФЛАС), заслуженого майстра спорту СРСР, чемпіона та рекордсмена світу зі стрибків у висоту Ігоря Пакліна, було ухвалено керівництвом ВРЛАФ ще минулого року. Без Севастополя та Криму у своїх лавах вона розраховує повернутися у «світовий спорт».
«Міністерство спорту росії вирішило, що «ми (федерація легкої атлетики Севастополя) просто зареєструємось як юрособа і працюватимемо, але без підтвердження членства у всеросійській федерації», — сказав Ігор Паклін.
Подібні заяви російських спортивних функціонерів красномовно свідчать, що спортсмени з окупованих українських територій — агресорам не потрібні, і взагалі вони просто заважають їхньому поверненню в спортивний світ.
Армія рф нанесла ще один удар по Костянтинівській громаді внаслідок якого 3 людини загинули і 2 поранені у Віролюбівці.
На Дніпропетровщині повідомили про підозру військовому медичної служби, який шахраював під час ВЛК.
Окупанти о 12:40 вдарили по смт Боровій Ізюмського району Харківської області. Внаслідок атаки є загиблі та поранені.
У Києві Президент України Володимир Зеленський зустрівся з прем'єр-міністром Латвії Евікою Сілінею й обговорив посилення військово-технічної співпраці.
Працівника ТЦК та СП, який торгував гуманітарними автівками, затримали на Тернопільщині.
Лише за перші 24 години українці через Дію забронювали дати шлюбів на 2 місяці вперед. А пропозиція в Дії, без перебільшень, стала трендом тижня.
Захищаємо світ
Смертельний інцидент стався над грецьким островом Карпатос в Егейському морі в контексті Егейської суперечки — конфлікту між двома державами-членкинями НАТО щодо суверенітету та суміжних…