Стабілізація та повільне відновлення 2024 рік — третій рік широкомасштабної війни — минув під знаком стабілізації української економіки. Після падіння…
У дворі Хмельницької обласної філармонії експонується виставка «Мистецтво у війні», на якій представлені роботи фотографів з різних куточків України. На світлинах відображено діяльність культурного фронту Хмельниччини за рік широкомасштабного вторгнення.
Детальніше про ідею створення фотовиставки та її мету розповів тимчасовий виконувач обов’язків директора Хмельницької обласної філармонії Тарас Малик.
— Мета нашої виставки — показати, як жила культура нашого міста, зокрема Хмельницька обласна філармонія, у цей надскладний рік війни. За цей період було зроблено чимало, накопичено велику кількість фотоматеріалів, тому нам захотілося поділитися зі всіма цими світлинами, де відображено нашу діяльність. У перші місяці війни люди мистецтва, музиканти, танцюристи, актори, композитори не могли творити, бо всі були у ступорі, не знали, як продовжувати свою мистецьку роботу, займались волонтерством. І приблизно в цей час, рік тому, ми відновили творчу діяльність, тому і вирішили у квітні презентувати свою експозицію, — розповідає Тарас Малик.
За його словами, ідея фотовиставки полягає у тому, що вона поділена на 4 різні напрямки: «Вдома», «У світі», «Для фронту» і «В тилу».
— У частині «Вдома» ми показали, як артисти працювали на базі нашої Хмельницької обласної філармонії. Можна переглянути світлини з перших благодійних концертів, які запустили наше творче життя після початку широкомасштабного вторгнення. «У світі» представлені світлини з гастролей, адже впродовж року творчі колективи філармонії потужно гастролювали країнами Європи. Лише наш симфонічний оркестр дав понад 150 концертів. Наші представники мистецтва власною творчістю розповідали про війну в Україні, щоб якомога більше людей знали, що саме відбувається в нашій країні.
Наступна секція — «Для фронту». На цих світлинах можна побачити, як артисти проявили себе як волонтери. Багато було ввезено автомобілів для наших бійців, гуманітарної допомоги. Близько 20 поїздок на фронт, зокрема у Харківську, Донецьку, Запорізьку область, де наші творчі колективи виступали для українських захисників. І четвертий напрямок — «В тилу», де представлено світлини нашої роботи у перші місяці війни. Різноманітні заходи культури, флешмоби, концерти, щоб морально підтримувати хмельничан та вимушених переселенців, — каже Тарас Малик.
У межах співпраці з німецькою агенцією Star Entertainment артисти філармонії майже пів року були у турне Європою, де представляли мистецьку сторону України. А також виступали з ініціативою Президента України UNITED 24, яка спрямована на благодійні пожертви на підтримку нашої країни. Детальніше про турне розповів диригент Академічного симфонічного оркестру Тарас Мартиник:
— Упродовж майже шести місяців ми виступили у 7 країнах Європи: Люксембург, Німеччина, Австрія, Швейцарія, Нідерланди, Бельгія та Франція. Надзвичайно приємно було представляти Україну в такий важкий час на світовому рівні. У мене емоції зашкалювали, відчував і розумів цю нашу місію — розповідати європейцям про війну в Україні. Люди, які дізнавались під час концертів, що ми з України, були вражені. У них були ще гучніші та емоційніші оплески. Це надихало, хотілося ще більше розповісти про себе, про свою країну саме через мистецтво, через музику, донести, що ми рівноправні з іншими європейськими країнами. Усі глядачі піднімались зі своїх місць, коли звучав Гімн України, і це дуже приємно, коли твою країну поважають.
Найзворушливішою для нього була підтримка відомих людей, зокрема актора Кріса Ранкіна, який виконував одну з головних ролей у фільмі «Гаррі Поттер». Актор був ведучим концертів та навіть виконав декілька композицій спільно з українськими артистами. Але Тараса найбільше здивувало те, як Кріс Ранкін представляв українських митців: щиро, схвильовано, емоційно. Відчувалось, що він переймається ситуацією в Україні. Актор неодноразово говорив, що для нього честь стояти на одній сцені з такими талановитими українцями, закликав іноземців підтримувати нашу країну, розповідав про ті звірства, ту трагедію, яка відбувається в Україні.
Фото автора
@armyinformcomua
На фоні нових ракетних ударів рф по Києву, Запоріжжю та Харківщині Президент України Володимир Зеленський підкреслив, що балістику росіян необхідно знищувати ще на території країни-агресора.
Російські війська використовують своїх поранених солдатів для виявлення вогневих точок українських захисників.
На Дніпропетровщині викрили компанію, яка допомагала росіянам будувати лабораторії, в яких вони розробляють ядерну зброю.
Невідомі диверсанти продовжують підривну діяльність на території країни-агресора.
У суботу, 18 січня, Міністр оборони України Рустем Умєров провів переговори з главами МЗС та представниками Албанії, Боснії і Герцеговини, Молдови, Північної Македонії, Румунії, Словенії, Туреччини, Хорватії та Чорногорії.
Російські війська продовжують застосовувати проти українських захисників спеціальні боєприпаси, споряджені отруйними речовинами.
від 50000 до 120000 грн
Київ
66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго
від 23600 до 123600 грн
Луцьк, Волинська область
від 25000 до 125000 грн
Одеса, Одеська область
Стабілізація та повільне відновлення 2024 рік — третій рік широкомасштабної війни — минув під знаком стабілізації української економіки. Після падіння…