Про те, як змінилась роль снайпера на передовій та як готують майбутніх снайперів АрміяInform розповів сержант-інструктор школи підготовки снайперів 199 навчального центру ДШВ ЗСУ з позивним…
Уряд ухвалив Постанову «Деякі питання захисту осіб, в тому числі дітей, депортованих або примусово переміщених у зв’язку із збройною агресією російської федерації проти України». Проєкт Постанови розроблено командою Мінреінтеграції.
Постановою затверджено Порядок створення, ведення та доступу до відомостей Єдиного реєстру депортованих осіб.
Так, міністерствам, центральним і місцевим органам влади, головам обласних військових адміністрацій доручено щомісяця подавати до Національного інформаційного бюро (НІБ) інформацію про депортованих осіб. Саме цей орган відповідатиме за збір і внесення таких даних до реєстру.
Відповідно до Постанови НІБ також:
— забезпечуватиме обмін інформацією з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста, Центральним агентством з розшуку й іншими міжнародними організаціями;
— представлятиме інтереси депортованих дітей, в тому числі дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, з метою захисту їхніх прав та інтересів;
— надаватиме Міністерству закордонних справ (МЗС) усю необхідну інформацію для розшуку та повернення таких осіб.
На МЗС покладено завдання забезпечити широку взаємодію в цих питаннях із міжнародними організаціями.
Своєю чергою органи місцевої влади зобов’язані проводити роз’яснювальну роботу серед місцевого населення про важливість передачі будь-якої відомої інформації про зниклих дорослих і дітей. Це дозволить зібрати якомога більше даних, а відтак — полегшить їх пошуки та повернення.
Джерело: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України
@armyinformcomua
Координаційний штаб разом із Міжнародним комітетом Червоного Хреста попереджають про шахраїв, які видають себе за представників гуманітарних організацій. Вони пропонують допомогу родинам військовополонених, цивільних поневолених та зниклих безвісти, використовуючи це як привід для збору персональних даних.
Внаслідок російської повітряної атаки увечері 13 січня у Чугуєві Харківської області постраждала дитина.
Кремль відрядив у «ротацію» на тимчасово окуповану Донеччину лікарів-офтальмологів із Якутії. Щоправда це не зовсім лікарі. Склад так званого якутського десанту — це майже 30 студентів-медиків із найвіддаленіших регіонів московії. На ТОТ Донбасу вони насправді тільки практикуються на місцевому населенню.
Протягом дня, 13 січня, російська армія тричі завдавала ударів по Нікопольському району Дніпропетровської області за допомогою дронів-камікадзе.
Міністр оборони України Рустем Умєров повідомив про участь у засіданні міністрів оборони країн Е5 — Польщі, Німеччини, Франції, Італії та Великобританії.
В Україні ініційовано проєкт «Повернення», спрямований на підтримку ментального здоров’я військових, ветеранів та їхніх родин, які зазнали психологічної травми внаслідок російської агресії. Мета ініціативи — забезпечити доступ до професійної психологічної допомоги та створити систему підтримки постраждалих.
Про те, як змінилась роль снайпера на передовій та як готують майбутніх снайперів АрміяInform розповів сержант-інструктор школи підготовки снайперів 199 навчального центру ДШВ ЗСУ з позивним…