ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Шукаєш роботу або бажаєш вчитися — спочатку маєш прийти до терцентру комплектування та соцпідтримки

Актуальна тема
Прочитаєте за: 4 хв. 14 Квітня 2023, 8:00

АрміяInform продовжує інформувати читачів про деталі в роботі територіальних центрів комплектування та соцпідтримки. Цього разу мова піде про те, де можуть вимагати від військовозобов’язаних документи про постановку на облік до ТЦК та СП, та які штрафи передбачені для підприємств, що не повідомили про прийняття на роботу новоприбулих працівників.

Відповіді нашим кореспондентам надавав заступник начальника територіального центру комплектування та соціальної підтримки начальник сектору комплектування Київського міського ТЦК та СП полковник Олександр Коновалов.

Військово-облікові документи передбачені для трьох категорій громадян

— Приймати на роботу чи зараховувати на навчання громадянина можна лише після підтвердження того, що він перебуває на військовому обліку. Так само щодо перетину державного кордону — є обов’язкова вимога наявності  військово-облікового документа. Окремо треба сказати щодо одруження. Людина подає до відділу державної реєстрації актів цивільного стану (РАЦС. — Ред.) документи. Згодом РАЦС подає до районного ТЦК інформацію, що зареєстровано шлюб чи розлучення. Там є відмітка про наявність військово-облікового документа. А якщо цього документа немає, то все одно заяву від громадянина у РАЦС приймають. І про послуги лікування. Жодних обмежень щодо лікування військовозобов’язаного в закладах охорони здоров’я в чинному законодавстві не існує, — розповів Олександр Коновалов.

На запитання, які документи може пред’являти громадянин, якщо хоче отримати держпослуги, він відповів так:

— Військово-облікові документи передбачені для трьох категорій громадян. Для призовників — посвідчення про приписку до призовної дільниці, для військовозобов’язаних — військовий квиток чи тимчасове посвідчення, а для резервістів — військовий квиток.

За що можна отримати штраф 8500 гривень?

Далі розмова зайшла про те, як мають діяти державні чи приватні компанії, що беруть на роботу нових працівників.

— Державні органи, підприємства, установи та організації, заклади освіти, заклади охорони здоров’я ведуть персональний облік призовників і військовозобов’язаних за місцем їх роботи чи навчання. Персональний облік призовників і військовозобов’язаних передбачає облік відомостей щодо призовників і військовозобов’язаних за місцем їхньої роботи або навчання та покладається на керівників підприємств, установ, організацій,  закладів освіти, закладів охорони здоров’я незалежно від підпорядкування та форм власності. Роботодавець перед тим, як прийняти на роботу працівника, відповідно до положення, яке набрало законної сили, зобов’язаний перевірити, чи кандидат на ту чи іншу посаду перебуває на військовому обліку, де саме, і чи є дані актуальними. Тобто, якщо кандидат на посаду не дає інформацію про свій військовий облік, роботодавець не має права прийняти такого працівника на роботу, оскільки прийняття на роботу буде суперечити постанові Кабміну, — зазначив офіцер.

У постанові Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 № 1487 «Про порядок  організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних  та резервістів» також прописано, що державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, заклади освіти, заклади охорони здоров’я повинні доводити правила військового обліку до громадян під особистий підпис при прийнятті на роботу (навчання). А також протягом 7 днів після прийняття на роботу, навчання або звільнення, завершення навчання повідомляти ТЦК про зміну облікових даних призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Він додав, що відповідальність за порушення передбачена статтею 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. 

— Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію тягне за собою накладення штрафу на громадян від 100 (1700 грн. — Ред.) до 200 (3400 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Для посадових осіб — від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3400 до 5100 грн). Повторне вчинення порушення протягом року, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян  і на посадових осіб — від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 5100 до 8500 грн), — зауважив полковник Олександр Коновалов.

Окремо офіцер розповів, що центри зайнятості не надаватимуть статус безробітного людині, яка підпадає під мобілізацію, але не має військово-облікового документа. 

Вимоги регламентуються Порядком реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 19.10.2018 року № 792  (зі змінами).

— Відповідно до 17-го пункту 792-ї Постанови Кабміну визначено, що для надання статусу безробітного особа надає документи, одним з яких є військово-обліковий документ. Центр зайнятості не здійснює перевірку наявності відмітки про перебування чи неперебування на військовому обліку громадянина, — наголосив заступник начальника територіального центру комплектування та соціальної підтримки — начальник сектору комплектування Київського міського ТЦК та СП полковник Олександр Коновалов.

Фото Дмитра Юрченка

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Війська рф обстріляли Сумщину з артилерії, є поранені

Війська рф обстріляли Сумщину з артилерії, є поранені

Вдень 23 квітня окупанти, застосовуючи заборонені міжнародним правом методи ведення війни, з території російської федерації з артилерії обстріляли цивільну інфраструктуру Шалигінської громади Шосткинського району.

Генсек НАТО: Активно працюємо над тим, щоб надати Україні більше систем ППО

Генсек НАТО: Активно працюємо над тим, щоб надати Україні більше систем ППО

Країни Північноатлантичного альянсу працюють над постачанням Україні додаткових систем протиповітряної оборони, в тому числі Patriot.

Над Дніпропетровщиною збили ворожий «Орлан»

Над Дніпропетровщиною збили ворожий «Орлан»

Над Дніпропетровським районом увечері 23 квітня Повітряні сили збили російський безпілотник «Орлан-10».

Данія виділяє 420 млн євро на відбудову та підтримку критичної інфраструктури України

Данія виділяє 420 млн євро на відбудову та підтримку критичної інфраструктури України

Україна та Данія уклали Меморандум про взаєморозуміння щодо довгострокової співпраці та відбудови України.

МЗС пояснило, як діятимуть обмеження на консульські послуги для чоловіків призовного віку

МЗС пояснило, як діятимуть обмеження на консульські послуги для чоловіків призовного віку

Міністерство закордонних справ відповіло на поширені питання щодо тимчасових обмежень у прийнятті нових заяв на надання консульських послуг.

Володимир Зеленський: Наше виробництво має щомісяця відчутніше доповнювати постачання зброї від партнерів

Володимир Зеленський: Наше виробництво має щомісяця відчутніше доповнювати постачання зброї від партнерів

Президент України Володимир Зеленський наголосив на необхідності збільшувати власне виробництво зброї на додачу до допомоги західних партнерів.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

офіцер запасу ЗСУ

від 23000 до 130000 грн

Одеса, Одеська область

Навідник/ця-оператор/ка (ЗСУ)

від 20000 до 120000 грн

Київ

130 Батальйон ТрО

Військовослужбовець, Комірник (начальник) складів

від 20000 до 24000 грн

Київ, Київська область

Водій-сапер

від 17500 до 100000 грн

Харків

АРЗ СП ГУ ДСНС України у Луганській області

Водій-електрик такелажного відділення

від 20000 до 20000 грн

Васищеве

Військова частина 3075 НГУ

Водій

від 21000 до 121000 грн

Краматорськ

81 ОАеМБр