Про це АрміяInform розповів військовий експерт Петро Черник. Підтверджена інформація, що в Криму розгорнуть комплекси С-500, яких усього є 16 одиниць — На сьогоднішній день стоїть питання,…
АрміяInform продовжує інформувати читачів про деталі в роботі територіальних центрів комплектування та соцпідтримки. Цього разу мова піде про те, де можуть вимагати від військовозобов’язаних документи про постановку на облік до ТЦК та СП, та які штрафи передбачені для підприємств, що не повідомили про прийняття на роботу новоприбулих працівників.
Відповіді нашим кореспондентам надавав заступник начальника територіального центру комплектування та соціальної підтримки — начальник сектору комплектування Київського міського ТЦК та СП полковник Олександр Коновалов.
— Приймати на роботу чи зараховувати на навчання громадянина можна лише після підтвердження того, що він перебуває на військовому обліку. Так само щодо перетину державного кордону — є обов’язкова вимога наявності військово-облікового документа. Окремо треба сказати щодо одруження. Людина подає до відділу державної реєстрації актів цивільного стану (РАЦС. — Ред.) документи. Згодом РАЦС подає до районного ТЦК інформацію, що зареєстровано шлюб чи розлучення. Там є відмітка про наявність військово-облікового документа. А якщо цього документа немає, то все одно заяву від громадянина у РАЦС приймають. І про послуги лікування. Жодних обмежень щодо лікування військовозобов’язаного в закладах охорони здоров’я в чинному законодавстві не існує, — розповів Олександр Коновалов.
На запитання, які документи може пред’являти громадянин, якщо хоче отримати держпослуги, він відповів так:
— Військово-облікові документи передбачені для трьох категорій громадян. Для призовників — посвідчення про приписку до призовної дільниці, для військовозобов’язаних — військовий квиток чи тимчасове посвідчення, а для резервістів — військовий квиток.
Далі розмова зайшла про те, як мають діяти державні чи приватні компанії, що беруть на роботу нових працівників.
— Державні органи, підприємства, установи та організації, заклади освіти, заклади охорони здоров’я ведуть персональний облік призовників і військовозобов’язаних за місцем їх роботи чи навчання. Персональний облік призовників і військовозобов’язаних передбачає облік відомостей щодо призовників і військовозобов’язаних за місцем їхньої роботи або навчання та покладається на керівників підприємств, установ, організацій, закладів освіти, закладів охорони здоров’я незалежно від підпорядкування та форм власності. Роботодавець перед тим, як прийняти на роботу працівника, відповідно до положення, яке набрало законної сили, зобов’язаний перевірити, чи кандидат на ту чи іншу посаду перебуває на військовому обліку, де саме, і чи є дані актуальними. Тобто, якщо кандидат на посаду не дає інформацію про свій військовий облік, роботодавець не має права прийняти такого працівника на роботу, оскільки прийняття на роботу буде суперечити постанові Кабміну, — зазначив офіцер.
Він додав, що відповідальність за порушення передбачена статтею 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
— Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію тягне за собою накладення штрафу на громадян від 100 (1700 грн. — Ред.) до 200 (3400 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Для посадових осіб — від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3400 до 5100 грн). Повторне вчинення порушення протягом року, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 5100 до 8500 грн), — зауважив полковник Олександр Коновалов.
Окремо офіцер розповів, що центри зайнятості не надаватимуть статус безробітного людині, яка підпадає під мобілізацію, але не має військово-облікового документа.
— Відповідно до 17-го пункту 792-ї Постанови Кабміну визначено, що для надання статусу безробітного особа надає документи, одним з яких є військово-обліковий документ. Центр зайнятості не здійснює перевірку наявності відмітки про перебування чи неперебування на військовому обліку громадянина, — наголосив заступник начальника територіального центру комплектування та соціальної підтримки — начальник сектору комплектування Київського міського ТЦК та СП полковник Олександр Коновалов.
Фото Дмитра Юрченка
Збільшення кількості полонених відбувається поволі — такої масової здачі в полон, як нещодавно у Курській області рф, на Харківщині немає. Однак полонених потроху більшає.
На Запоріжжі та Херсонщині російські окупанти цілеспрямовано обстрілюють об’єкти цивільної інфраструктури та місцевих мешканців просто тому, що фізично спроможні це зробити.
В районі населених пунктів Глибоке та Липці на півночі Харківської області для російських окупантів склалась катастрофічна ситуація внаслідок надзвичайно високої активності українських дронарів.
У Міністерстві оборони України розробляють функціонал, який допоможе автоматизувати процес вручення повісток.
Бійці Краматорського прикордонного загону показали роботу своїх пілотів коптера «Vampire», який росіяни (хто вижив) прозвали «Бабою Ягою».
Дуже потужна ворожа пропаганда і страх зазнати суспільного осуду, наруги й глуму після повернення до росії — головні причини того, що російські солдати нечасто здаються в полон. Про жодну хоробрість не йдеться — лише обман, залякування та примус.
Захищаємо світ
Про це АрміяInform розповів військовий експерт Петро Черник. Підтверджена інформація, що в Криму розгорнуть комплекси С-500, яких усього є 16 одиниць — На сьогоднішній день стоїть питання,…