Про це АрміяInform розпитала воєнного експерта Петра Черника: Завдання мінімум рф – вихід на адмінкордони Донеччини та Луганщини «Чому росіяни…
Перший заступник Міністра оборони України генерал-лейтенант Олександр Павлюк провів міжвідомчу нараду щодо можливостей виробництва в Україні сучасного обладнання та техніки для проведення розмінування
Україна є найбільш замінованою країною світу. Площа забруднених вибухонебезпечними предметами територій сягає 180 тисяч квадратних кілометрів.
Групи з розмінування працюють над розв’язанням проблеми, але не здатні швидко впоратися із надзвичайно великим обсягом роботи.
Для розв’язання цього питання 6 квітня 2023 року за ініціативи Першого заступника Міністра оборони України генерал-лейтенанта Олександра Павлюка відбулася міжвідомча нарада «Можливості виробництва в Україні сучасного обладнання та техніки для проведення розмінування».
Окрім представників, делегованих міністерствами та профільними відомствами, до участі в нараді були запрошені представники державних і приватних підприємств.
За словами генерал-лейтенанта Олександра Павлюка, Міноборони, ЗСУ та інші відомства уже здійснюють певні кроки щодо створення нових підрозділів, а також підготовки та кращого оснащення тих, що вже існують.
— Процес розмінування не повинен затягнутись на сотні та навіть десятки років. У найкоротший термін треба зробити все можливе для налагодження безпечного, спокійного життя та праці людей на звільнених територіях, — зазначив Олександр Павлюк.
Головним завданням цієї наради було вивчення можливостей вітчизняних виробників, їхньої здатності забезпечити спеціальні підрозділи засобами розмінування та технікою.
— Потрібні індивідуальні комплекти захисту саперів, необхідне спорядження для них, техніка для перевезення особового складу, роботизовані платформи виявлення, трали для розмінування місцевості, — сказав Олександр Павлюк.
Під час наради представники Командування Сил підтримки ЗСУ, ДССТ, інших відомств озвучили конкретні потреби в сучасних технічних засобах, необхідних для виконання завдань підрозділами розмінування, та основні вимоги до них.
Зокрема, голова Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту Міністерства оборони України генерал-майор Богдан Бондар повідомив, що підрозділи особливо потребують засобів ручного розмінування, машин для механізованого розмінування, засобів моніторингу територій, зокрема дронів.
Командувач Сил підтримки ЗСУ бригадний генерал Дмитро Герега своєю чергою розповів, що підрозділи Сил підтримки використовують під час розмінування західні машини різних модифікацій: словацькі машини Bozena та їхні аналоги, але в найближчому майбутньому потреба в такій техніці буде лише зростати.
У подальшому обговоренні спроможностей українських виробників забезпечити високі темпи розмінування взяли участь представники й інших міністерств, відомств, компаній та організацій.
Перший заступник Міністра з питань стратегічних галузей та промисловості України Олег Можний запропонував створити потужні хаби кооперації на базі підприємств державного і приватного сектору, де підприємства долучатимуться до різних видів робіт.
Ідею підтримав генеральний директор ДК «Укроборонпром» Юрій Гусєв, який повідомив, що державне підприємство вже має ряд напрацювань, зокрема з виробництва машин розмінування на базі вітчизняних танків Т-64А.
Учасники зустрічі обговорили можливості залучення робочої групи під головуванням Віцепрем’єр-міністра України.
Група має напрацювати загальну концепцію роботи, розглянути питання уніфікації техніки, ліцензування виробництва.
Щодо власного виробництва представники Федерації роботодавців України завірили, що в країні є і кадри, і сучасні станки та інше обладнання.
Після озвучених за круглим столом вимог та можливостей економіки, директори та представники вітчизняних підприємств розповіли про свої можливості створювати техніку для транспортування вибухонебезпечних предметів, зокрема, броньовані автомобілі, які вони вже виготовляють, а також засоби пошуку, нетехнічного обстеження, індивідуального захисту саперів, ініціювання підриву та інші розробки та продукти.
По закінченню заходу Олександр Павлюк у коментарі кореспонденту АрміяInform зазначив:
— Так, порушено багато проблемних питань. Але це був лише перший, базовий етап нашої роботи. І ми маємо максимально залучити наші підприємства, тому що це — підняття економіки та перспектива для України.
Фото: Сергій Місюра
Підрозділ ударних БПЛА «Гострі картузи» Національної гвардії України показав, який вигляд має маршрут росіян для заходу на свої бойові позиції біля села Липці в Харківській області.
Бійці Третьої штурмової бригади провели успішні контратакувальні дії на позиціях противника в районі Харківщини й полонили 5 росіян.
На Київщині внаслідок падіння уламків ворожого безпілотника загорівся приватний житловий будинок.
На кордоні з Чернігівською та Сумською областями противник з території рф активно застосовує артилерію та авіацію по районах українських населених пунктів.
На Херсонщині станом на ранок 16 жовтня за добу внаслідок російської агресії шестеро людей дістали поранення.
Механізована рота 225 штурмового батальйону на своїх Marder розтрощила росіян на Курському напрямку.
Захищаємо світ
від 21000 до 24000 грн
Мукачево
Мукачівський прикордонний загін
Про це АрміяInform розпитала воєнного експерта Петра Черника: Завдання мінімум рф – вихід на адмінкордони Донеччини та Луганщини «Чому росіяни…