У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…
Сьогодні на засіданні Уряду Кабінет Міністрів підтримав постанову «Про реалізацію експериментального проекту щодо проведення оборонних закупівель безпілотних систем вітчизняного виробництва». Про це повідомляє Міністерство оборони України.
Мова йде про спрощення усіх бюрократичних процедур та створення сприятливих умов для вітчизняних виробників БПЛА для налагодження масового виробництва.
Проєкт постанови розроблявся спільно Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості, Міністерством оборони, Міністерством цифрової трансформації та Міністерством економіки та був підтриманий Кабміном.
Відтепер виробники зможуть розвиватися і конкурувати з іноземними компаніями. Це можливість технологічно посилити наших захисників та захисниць на фронті, а також активно розвивати власне виробництво безпілотників
Зазначена постанова змінює підхід до застарілих бюрократичних правил і буде відповідати умовам сучасного світу.
По суті, це наступний крок в розвитку українського ВПК. Нагадаємо, восени 2022 було досягнуто кардинального спрощення процедури прийняття ОВТ в експлуатацію в армії.Створено умови й для стимулювання бізнесу у сфері виробництва БПЛА і залучення якомога більше компаній до процесу.
Також спрощено укладання контрактів, прийомки товару, допуск до експлуатації й постачання на фронт.
«Незалежність ВПК — це один із факторів обороноздатності країни. Нам не можна відставати від світу. А це означає — розвиток передових розробок, безпілотних технологій, АСУ, тощо. І ми дійсно просунулися в цьому напрямку. І розвиток, і підтримка Українського ринку БПЛА — один із ключових напрямів Міноборони. Восени 2022 року ми досягли радикального спрощення процедури прийняття ОВТ в експлуатацію в армії. Сьогодні отримали це важливе рішення», — наголосив Міністр оборони Олексій Резніков.
Він нагадав, що Міноборони на сьогодні вже отримало заявки від українських виробників на 75 БПЛА різних типів. 16 державних контрактів з українськими виробниками БПЛА вже укладено. А у 2023 році Міноборони збільшує закупівлі БПЛА для Збройних Сил України і планує спрямувати на це близько 20 млрд грн.
«Це лише початок. Ми говоримо про розвиток ринку дронів широкого спектру застосування — повітря-земля-вода. Це і про коригування артилерії, і про нанесення ураження ворогу (ударні дрони), і про доставку б/к, евакуацію поранених тощо. Я вдячний колегам з Мінстратегпрому, Мінцифри і Мінекономіки, а також всьому складу Кабміну за це важливе рішення», — підсумував Олексій Резніков.
Бійці 95 окремої десантно-штурмової Поліської бригади знищили штурмову групу росіян в одному з населених пунктів Курської області рф.
Підрозділи Сил оборони України, що проводять операцію в Курській області, тримають позиції попри атаки ворога.
Воїни Державної прикордонної служби взяли в полон російського військовослужбовця.
На Придніпровському напрямку від початку поточного тижня противник активізувався і щодня там відбуваються по 5-7 бойових зіткнень.
12 жовтня на автодорозі між с. Улакли та с. Дачне Волноваського району на Донеччині відбулося пряме влучання ворожого FPV-дрону в цивільний автомобіль, у якому загинув 19-річний водій.
Під час ведення штурмових дій у міській забудові Торецька військовослужбовці армії російської федерації перевдягаються в цивільний одяг.
Захищаємо світ
У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…