Це не лише питання символів. Це спосіб формування професійної ідентичності, системи цінностей і розуміння того, на якій історичній основі стоїть сучасна українська армія. 30 січня 2026…
Як-то кажуть, чим важче в навчанні, тим легше буде в реальному бою. Саме так вважають у Десантно-штурмових військах Збройних Сил України, які щодня відточують свою майстерність у тилу, аби ефективно знищувати ворога на фронті. На одному з полігонів Збройних Сил України підрозділи ДШВ навчалися долати спеціальну психологічну смугу перешкод з евакуацією поранених. Етапи підготовки армійців та труднощі під час долання цієї смуги побачили кореспонденти АрміяInform.
Крізь полум’я та звуки пострілів військовослужбовці проходять смугу перешкод протяжністю в 350 метрів. Спостерігаючи за динамікою та швидкістю виконання нормативів, розумієш — потрібно мати неабияку психологічну та фізичну підготовку, щоби так долати близько десяти елементів перешкод уперед, а потім у зворотному напрямку.
Шлях випробовування розпочинається із задимленої ущелини та переповзання ділянки з колючим дротом по-пластунськи. Після цього десантники долають бетонну огорожу та ділянку палаючого лісу.
Також вони виконували елементи із зачистки будівлі, задимленої ущелини та знищення броньованої техніки.
— Весь маршрут військовослужбовці пересуваються у складі відділення у повному спорядженні. Після того, як десантники дістаються до фінішної прямої, одразу вирушають у зворотному напрямку, дотримуючись того ж маршруту. Але завдання ускладняється евакуацією пораненого, — коментує події один із досвідчених інструкторів.
Перебіг подолання смуги перешкод на кожному етапі обов’язково контролюється інструкторами. Вони, як можуть, під час подолання смуги жорстко мотивують армійців та негайно вказують на їхні помилки.
— Ми відпрацьовуємо підняття стресостійкості військовослужбовців у будь-яких умовах. Людина, яка проходить цю смугу вперше, без виключень, робить помилки. Але ми долаємо її тричі й відшліфовуємо рухи до автоматизму, — пояснює офіцер групи спеціальної психологічної підготовки ДШВ Євгеній Кузьменко.
Серед десантників присутні чимало жінок-військовослужбовиць. Вони, попри все, долають смугу на рівні з чоловіками. Одна із них, пані Марія, яка за власним бажанням вступила до лав ЗСУ після того, як росіяни зруйнували її дім у Макарові, каже: «Кожен елемент давався мені нелегко. Але думки про наші майбутні бої та перемогу мотивують йти вперед».
Складність виконання завдання полягала в тому, щоб все зробити максимально швидко. Але армійці успішно проходять всі випробовування. Після цього молоді воїни дають «Клятву десантника» Збройних Сил України.
«… Я — експерт і професіонал своєї справи. Я завжди готовий виступити на захист Батьківщини, уражати і знищувати ворогів України в бою. Я — захисник свободи і народу своєї країни. Я — десантник Збройних Сил України».
Фото Тетяни Головатюк
Відео Валентини Вілюри
@armyinformcomua
У м. Бургас (Болгарія) триває чемпіонат Європи U-21 зі стрільби кульової з пневматичної гвинтівки на 10 м.
Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із Президентом Чехії Петром Павелом, щоб обговорити військову підтримку нашої країни.
На тристоронніх переговорах у Женеві наступного тижня Україна, США та рф обговорять, як працюватиме моніторингова місія у разі припинення вогню.
Сполучені Штати Америки запропонували Україні гарантії безпеки на 15 років, однак Україна хоче гарантії безпеки на 20-30 років.
Приблизно 7 тисяч українських військовополонених нараз утримують росіян, Україна — понад 4 тисяч російських полонених.
Завдяки своїм далекобійним ударам бійці Центру спецоперацій «Альфа» СБУ протягом 2025 року зуміли вдвічі скоротили кількість російських зенітних ракетно-гарматн
Це не лише питання символів. Це спосіб формування професійної ідентичності, системи цінностей і розуміння того, на якій історичній основі стоїть сучасна українська армія. 30 січня 2026…