Про все це та інше кореспондентка АрміяInform запитала в начальника Управління гуманітарного забезпечення Міністерства оборони України Діани Копаниці. За останні три…
Сьогодні в Military Media Center відбувся круглий стіл на тему «Війна. Жінки у війську: Чи є слабкості у сильних?». Під час обговорення були порушені питання щодо зміни соціальних стереотипів про жінок у війську, можливості здобувати вищу військову освіту та державної політики щодо гендерної рівності.
Головна спеціалістка відділу з гендерних питань та зв’язків з релігійними організаціями Департаменту гуманітарного забезпечення Міністерства оборони України Любов Гуменюк зазначила, що ще у 2018 році було ухвалене рішення про створення мережі гендерних радників.
— Це було започатковано у вищих військових навчальних закладах, потім — в апараті Міністерства оборони України, а зрештою — вже у структурних підрозділах Генерального штабу, органах військового управління й закладах культури, підпорядкованих Міноборони.
За словами Любові Гуменюк, на сьогодні у війську вже є 81 радник.
— З них на громадських засадах — 74 особи. І введено 7 штатних посад у командувачів родів та видів Збройних Сил України. Окрім цього, щоб ефективно й оперативно можна було розв’язувати питання впровадження гендерної політики в діяльність Збройних Сил України, було налагоджено співпрацю з міжнародними партнерами: структурою ООН «Жінки в Україні», ОБСЄ, структурою НАТО, а також налагоджено співпрацю з національними громадськими організаціями.
А гендерна радниця начальника Національного університету оборони України Людмила Кримець під час обговорення зауважила, що на організаційному рівні немає обмежень для вступу жінок до вищих військових навчальних закладів та закладів військової освіти.
— На сьогодні приблизно 10-13 % курсанток і слухачок оперативного тактичного рівня мають можливість навчатися й навчаються у закладах вищої освіти вищих військових навчальних закладів Сил оборони України.
Захід організовано за сприяння Світового Конгресу Українців.
@armyinformcomua
Під час оборонної виставки, що проходила в столиці КНДР Пхеньяні, Північна Корея показала модернізовану версію свого основного бойового танка Cheonma-2 — ОБТ Tianma-2.
На фронті відбулося 163 бойових зіткнень. Сили оборони спрямовують зусилля на зрив виконання російськими загарбниками планів наступу та виснаження їхнього бойового потенціалу.
У Запоріжжі завершено аварійно-рятувальні роботи після авіаудару, що стався 6 грудня.
Кожна суверенна держава має власну систему нагород, особливе місце в якій займають нагороди військові. Сенс нагород полягає в тому, щоб заохочувати військовослужбовців, які відзначилися, і представляти нації зразки звитяги, честі й гідності, відданості Батьківщині.
На Закарпаття в місто Тячів приїжджають добровольці зі всієї України, щоб підписати контракт на військову службу. Тут у місцевому РТЦК та СП їх розміщують у спеціальних спальних приміщеннях, забезпечують триразовим харчуванням і тревел-відпочинком у Карпатах, допомагають швидко оформити всі необхідні документи та пройти ВЛК.
Пропаганда рф поширює у медіа заяви про нібито «план НАТО щодо введення військ в Україну», називаючи це «планом окупації». Про це пишуть прокремлівські сміттярки з посиланням на заяву служби зовнішньої розвідки росії.
від 20000 до 120000 грн
Херсон, Херсонська область
від 20000 до 120000 грн
Львів, Львівська область
від 22000 до 110000 грн
Вся Україна
421 окремий батальйон безпілотних систем
Про все це та інше кореспондентка АрміяInform запитала в начальника Управління гуманітарного забезпечення Міністерства оборони України Діани Копаниці. За останні три…