ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

За сприяння Національного університету оборони в Києві відбулась «Кіберджура — Крути»

Публікації Регіони
Прочитаєте за: 5 хв. 1 Березня 2023, 11:19

За сприяння Національного університету оборони України та Міжнародної академії геоінформатики в Міністерстві освіти та науки відбулось мережеве спільне командно-штабне тренування «Кіберджура — Крути», в якому взяли участь офіцери відділу морально-психологічного забезпечення та курсанти факультету інформаційних технологій ВІТІ імені Героїв Крут. Воно об’єднало історико-аналітичну реконструкцію «Марш Крути, 1918 і 2022 роки», мережеве моделювання бою під Крутами, а також КШГ «Кіберджура — Форсайт». 

Як зазначив начальник навчальних командних пунктів Національного університету оборони України імені Івана Черняховського полковник Олександр Рапута, онлайн відеоконференція спрямована на виховання дітей в патріотичному дусі. 

Діти працюють з автоматизованою системою управління військами «Славутич»: вивчають електронні карти, відпрацьовують ввідні тактичної обстановки, розбираються в системі координат, опановують тактичні знаки.

— У дитячо-юнацькій грі «Кіберджура» задіяні декілька військових ліцеїв з посиленою фізичною підготовкою. Нині, зокрема, залучено Львівський та  Острозький, — повідомив офіцер. — Діти працюють з автоматизованою системою управління військами «Славутич», на базі якої локалізовано  автоматизовану систему «Кіберджура». Ліцеїсти з цікавістю вивчають електронні карти, відпрацьовують ввідні тактичної обстановки, напрацьовують безліч навичок: від вміння читати карти, розбиратися в системі координат — до опанування тактичних знаків, які, як відомо, входять до навчальної програми військових вишів.

Віцепрезидент Міжнародної академії геоінформатики Іван Галенко, який виступив одним із ініціаторів проєкту «Кіберджура», зазначив, що КШГ відбувається в рамках співпраці з Міноборони.

Підлітки реально працюють онлайн. Роботу забезпечує сервер у Національному університеті оборони, який об’єднує три класи «Кіберджури» — у Львові, в Острозі та третій — у Національному еколого-натуралістичному центрі.

— Це цілий процес, – підкреслив науковець. — По-перше, такий захід ми проводимо вже вдруге. Дебют відбувся минулого року в Національному координаційному центрі РНБО. Тоді було більше демонстрації, більше імітацій. Цього разу діти реально працюють онлайн. Роботу забезпечує сервер у Національному університеті оборони, який об’єднує три класи «Кіберджури» — у Львові, в Острозі та третій — у Національному еколого-натуралістичному центрі. У рамках КШГ змагаються дві команди ліцеїстів: одні — за росіян, інші — за українців. Для підлітків це надзвичайно пізнавально та захопливо.

Вибудовується  вертикаль «школа — військовий ліцей — військовий навчальний заклад», яка працюватиме не тільки на національно-патріотичне виховання, але й відбір майбутніх абітурієнтів до військових вишів.

— Ще б пак! Завдяки застосуванню автоматизованої системи управління військами «Славутич» у рамках КШГ реалізовано моделювання бою, застосування актуальних тактичних позначок, карт — усе по-справжньому, — говорить полковник Олександр Рапута. — Ми сподіваємося, що вибудуємо вертикаль «школа — військовий ліцей — військовий навчальний заклад». Це буде система не тільки мотивації і національно-патріотичного виховання, але й відбору майбутніх абітурієнтів, які мають хист до аналітики та управління. 

Як повідомляють наукові джерела, тільки 10% дітей спроможні й мають здібності до аналітичної й управлінської роботи. Водночас саме це є основою для виховання майбутніх офіцерів та командирів. 

Із застосуванням  ArcGIS  відсоток дітей, здатних до аналітики і управління, зростає до 20%,  А це створення генофонду нації, адже йдеться про менеджерів, підприємців, людей, які окреслюють майбутнє.

— Технології на кшталт КШГ «Кіберджура» дають змогу збільшити такий відсоток. Американці, зокрема, стверджують, що у класі, де уроки викладаються із застосуванням ArcGIS , відсоток дітей, здатних до аналітики і управління, зростає до 20%, — зазначає Іван Галенко. — А це насамперед створення генофонду нації, адже йдеться про менеджерів, підприємців, людей, які окреслюють майбутнє.

Щодо гри, то, за словами організаторів, цього року не було відпрацьовано методику ввідних при організації висування військових підрозділів. Минулоріч логістика опрацьовувалась  залізницею та колісним транспортом. 

— Був навіть бронепотяг, що викликало зніяковіння, однак влітку минулого року бронепотяги з’явилися на театрі бойових дій Херсонщини та Запоріжжя…  Критиків, мов корова язиком злизала, — говорить Іван Галенко. — До речі, у системі тактичних позначок бронепотяга не було… Так ось, завдяки «Кіберджурі» цей знак було опарацьовано. 

Через онлайн-гру зусиллями підлітків формується український кіберпростір, який відображає події в динаміці, трощить на друзки російську імперську міфологію та створює стійку картину світу.

Завдяки онлайн-грі зусиллями підлітків фактично формується український кіберпростір, який відображає події в динаміці, що гармоніює розвитку історичної правди, трощить на друзки російську імперську міфологію та створює стійку картину світу.  Знакове те, що в цих процесах беруть участь ліцеїсти, курсанти, вихователі, військовослужбовці та ветерани ЗСУ. Для останніх — це й соціальна адаптація. 

— Ще один із кейсів нашої команди штабної гри є КШГ «Кіберджура – Форсайт», говорить Іван Галенко. — Зокрема, школярі Ніжинського ліцею створили інтерактивну карту музею Крут, позначили на ній інфраструктуру міста Ніжин тобто підготували все необхідне, аби професійно провести в майбутньому переговори з потенційним інвестором.

Представник Департаменту соціального та гуманітарного забезпечення МО України Петро Мазіпчук високо оцінив рівень підготовки ліцеїстів та їхню роботу в мережі на базі автоматизованої системи управління військами «Славутич» та оголосив лауреатів почесних грамот і подяк, зокрема й  за внесок учасників КШГ «Кіберджура» в модернізацію середньої освіти.

Із вітальним словом до учасників КШГ «Кіберджура Крути» звернулися заступник керівника служби з питань інформаційної безпеки та кібербезпеки — керівник управління інформаційної безпеки апарату Ради Національної безпеки і оборони Володимир Звєрєв та Генеральний директор директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Міністерства освіти та науки  Олег Єресько. 

Ми створюємо український кіберпростір, який фахівці РНБО мають захищати. Тобто, діти — учасники КШГ  «Кіберджура» — певною мірою виступають замовником їхніх послуг, — з усмішкою підсумовує Іван Галенко. 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Міністри оборони України та США обговорили посилення спроможностей ЗСУ

Міністри оборони України та США обговорили посилення спроможностей ЗСУ

Міністр оборони Рустем Умєров разом з Головнокомандувачем ЗСУ генерал-полковником Олександром Сирським провели телефонну розмову з головою Пентагону Ллойдом Остіном.

Україна розпочала переговори щодо безпекової угоди з Іспанією

Україна розпочала переговори щодо безпекової угоди з Іспанією

Україна розпочала переговори з Іспанією щодо укладення двосторонньої безпекової угоди.

Повітряні Сили знищили керованою авіабомбою військовий об’єкт рф на тимчасово окупованій Херсонщині

Повітряні Сили знищили керованою авіабомбою військовий об’єкт рф на тимчасово окупованій Херсонщині

Повітряні Сили Збройних Сил України знищили військовий об'єкт росармії на території тимчасово окупованої частини Херсонщини.

Суд оголосив вирок у спробі підкупу командувача ОСУВ «Одеса»

Суд оголосив вирок у спробі підкупу командувача ОСУВ «Одеса»

Сьогодні, 4 березня, колегія суддів Вищого антикорупційного суду оголосила обвинувальний вирок громадянину, якого викрили на наданні 200 тис. грн неправомірної вигоди командувачу ОСУВ «Одеса» за видачу окремого розпорядження для отримання дозволу на вилов біоресурсів у забороненій прикордонній зоні.

Литва долучиться до ініціативи Чехії із закупівлі боєприпасів для України

Литва долучиться до ініціативи Чехії із закупівлі боєприпасів для України

Литва долучиться до багатосторонньої ініціативи, яку започаткувала Чехія із придбання і передачі Україні артилерійських боєприпасів з-за меж Європейського Союзу.

Ігор Клименко показав, як наші воїни за тиждень знищили майже 60 російських бліндажів

Ігор Клименко показав, як наші воїни за тиждень знищили майже 60 російських бліндажів

Воїни Національної гвардії України за минулий тиждень знищили 57 бліндажів із особовим складом російських військ, 55 артилерійських систем і 19 танків ворога.

Захищаємо світ

00
00
00