ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

За сприяння Національного університету оборони в Києві відбулась «Кіберджура — Крути»

Публікації Регіони
Прочитаєте за: 5 хв. 1 Березня 2023, 11:19

За сприяння Національного університету оборони України та Міжнародної академії геоінформатики в Міністерстві освіти та науки відбулось мережеве спільне командно-штабне тренування «Кіберджура — Крути», в якому взяли участь офіцери відділу морально-психологічного забезпечення та курсанти факультету інформаційних технологій ВІТІ імені Героїв Крут. Воно об’єднало історико-аналітичну реконструкцію «Марш Крути, 1918 і 2022 роки», мережеве моделювання бою під Крутами, а також КШГ «Кіберджура — Форсайт». 

Як зазначив начальник навчальних командних пунктів Національного університету оборони України імені Івана Черняховського полковник Олександр Рапута, онлайн відеоконференція спрямована на виховання дітей в патріотичному дусі. 

Діти працюють з автоматизованою системою управління військами «Славутич»: вивчають електронні карти, відпрацьовують ввідні тактичної обстановки, розбираються в системі координат, опановують тактичні знаки.

— У дитячо-юнацькій грі «Кіберджура» задіяні декілька військових ліцеїв з посиленою фізичною підготовкою. Нині, зокрема, залучено Львівський та  Острозький, — повідомив офіцер. — Діти працюють з автоматизованою системою управління військами «Славутич», на базі якої локалізовано  автоматизовану систему «Кіберджура». Ліцеїсти з цікавістю вивчають електронні карти, відпрацьовують ввідні тактичної обстановки, напрацьовують безліч навичок: від вміння читати карти, розбиратися в системі координат — до опанування тактичних знаків, які, як відомо, входять до навчальної програми військових вишів.

Віцепрезидент Міжнародної академії геоінформатики Іван Галенко, який виступив одним із ініціаторів проєкту «Кіберджура», зазначив, що КШГ відбувається в рамках співпраці з Міноборони.

Підлітки реально працюють онлайн. Роботу забезпечує сервер у Національному університеті оборони, який об’єднує три класи «Кіберджури» — у Львові, в Острозі та третій — у Національному еколого-натуралістичному центрі.

— Це цілий процес, – підкреслив науковець. — По-перше, такий захід ми проводимо вже вдруге. Дебют відбувся минулого року в Національному координаційному центрі РНБО. Тоді було більше демонстрації, більше імітацій. Цього разу діти реально працюють онлайн. Роботу забезпечує сервер у Національному університеті оборони, який об’єднує три класи «Кіберджури» — у Львові, в Острозі та третій — у Національному еколого-натуралістичному центрі. У рамках КШГ змагаються дві команди ліцеїстів: одні — за росіян, інші — за українців. Для підлітків це надзвичайно пізнавально та захопливо.

Вибудовується  вертикаль «школа — військовий ліцей — військовий навчальний заклад», яка працюватиме не тільки на національно-патріотичне виховання, але й відбір майбутніх абітурієнтів до військових вишів.

— Ще б пак! Завдяки застосуванню автоматизованої системи управління військами «Славутич» у рамках КШГ реалізовано моделювання бою, застосування актуальних тактичних позначок, карт — усе по-справжньому, — говорить полковник Олександр Рапута. — Ми сподіваємося, що вибудуємо вертикаль «школа — військовий ліцей — військовий навчальний заклад». Це буде система не тільки мотивації і національно-патріотичного виховання, але й відбору майбутніх абітурієнтів, які мають хист до аналітики та управління. 

Як повідомляють наукові джерела, тільки 10% дітей спроможні й мають здібності до аналітичної й управлінської роботи. Водночас саме це є основою для виховання майбутніх офіцерів та командирів. 

Із застосуванням  ArcGIS  відсоток дітей, здатних до аналітики і управління, зростає до 20%,  А це створення генофонду нації, адже йдеться про менеджерів, підприємців, людей, які окреслюють майбутнє.

— Технології на кшталт КШГ «Кіберджура» дають змогу збільшити такий відсоток. Американці, зокрема, стверджують, що у класі, де уроки викладаються із застосуванням ArcGIS , відсоток дітей, здатних до аналітики і управління, зростає до 20%, — зазначає Іван Галенко. — А це насамперед створення генофонду нації, адже йдеться про менеджерів, підприємців, людей, які окреслюють майбутнє.

Щодо гри, то, за словами організаторів, цього року не було відпрацьовано методику ввідних при організації висування військових підрозділів. Минулоріч логістика опрацьовувалась  залізницею та колісним транспортом. 

— Був навіть бронепотяг, що викликало зніяковіння, однак влітку минулого року бронепотяги з’явилися на театрі бойових дій Херсонщини та Запоріжжя…  Критиків, мов корова язиком злизала, — говорить Іван Галенко. — До речі, у системі тактичних позначок бронепотяга не було… Так ось, завдяки «Кіберджурі» цей знак було опарацьовано. 

Через онлайн-гру зусиллями підлітків формується український кіберпростір, який відображає події в динаміці, трощить на друзки російську імперську міфологію та створює стійку картину світу.

Завдяки онлайн-грі зусиллями підлітків фактично формується український кіберпростір, який відображає події в динаміці, що гармоніює розвитку історичної правди, трощить на друзки російську імперську міфологію та створює стійку картину світу.  Знакове те, що в цих процесах беруть участь ліцеїсти, курсанти, вихователі, військовослужбовці та ветерани ЗСУ. Для останніх — це й соціальна адаптація. 

— Ще один із кейсів нашої команди штабної гри є КШГ «Кіберджура – Форсайт», говорить Іван Галенко. — Зокрема, школярі Ніжинського ліцею створили інтерактивну карту музею Крут, позначили на ній інфраструктуру міста Ніжин тобто підготували все необхідне, аби професійно провести в майбутньому переговори з потенційним інвестором.

Представник Департаменту соціального та гуманітарного забезпечення МО України Петро Мазіпчук високо оцінив рівень підготовки ліцеїстів та їхню роботу в мережі на базі автоматизованої системи управління військами «Славутич» та оголосив лауреатів почесних грамот і подяк, зокрема й  за внесок учасників КШГ «Кіберджура» в модернізацію середньої освіти.

Із вітальним словом до учасників КШГ «Кіберджура Крути» звернулися заступник керівника служби з питань інформаційної безпеки та кібербезпеки — керівник управління інформаційної безпеки апарату Ради Національної безпеки і оборони Володимир Звєрєв та Генеральний директор директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Міністерства освіти та науки  Олег Єресько. 

Ми створюємо український кіберпростір, який фахівці РНБО мають захищати. Тобто, діти — учасники КШГ  «Кіберджура» — певною мірою виступають замовником їхніх послуг, — з усмішкою підсумовує Іван Галенко. 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Третина всіх атак ворога припала на Покровський напрямок

Третина всіх атак ворога припала на Покровський напрямок

З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 89.

Пілоти армійської авіації показали свою роботу на Харківщині

Пілоти армійської авіації показали свою роботу на Харківщині

Гвинтокрили Мі-8 окремої бригади армійської авіації імені Ігоря Сікорського завдають удару по ворожих позиціях.

Рада Україна — НАТО обговорить довгострокову підтримку на 40 млрд євро щороку

Рада Україна — НАТО обговорить довгострокову підтримку на 40 млрд євро щороку

На засіданні Ради Україна — НАТО 13 червня країни-члени Альянсу обговорять, як забезпечити передбачувану підтримку України в довгостроковій перспективі.

Президент України прибув до Саудівської Аравії: що відомо

Президент України прибув до Саудівської Аравії: що відомо

Президент України Володимир Зеленський у Саудівській Аравії зустрівся із Його Королівською Високістю Спадкоємним принцом Мухаммадом бін Салманом аль Саудом.

До експлуатації в ЗСУ допустили за тиждень 14 нових зразків озброєння і техніки

До експлуатації в ЗСУ допустили за тиждень 14 нових зразків озброєння і техніки

За минулий тиждень було допущено до експлуатації у Збройних Силах України 14 нових зразків озброєння та військової техніки.

Єнс Столтенберг розповів, чого очікувати Україні від саміту НАТО

Єнс Столтенберг розповів, чого очікувати Україні від саміту НАТО

На саміті Північноатлантичного альянсу у Вашингтоні союзники мають узгодити нові домовленості щодо сильнішої ролі НАТО в підтримці України.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Водій-заправник

від 20000 до 25000 грн

Васильків

Військова частина А1789

Санітарний інструктор, військовослужбовець

від 21000 до 121000 грн

Запоріжжя

113 окремий батальйон 110 ОБр Сил ТрО

Бухгалтер (621 ОНБ)

від 21000 до 21000 грн

Київ

Рекрутинговий центр Сил ТрО ЗСУ

Механік-водій, військовослужбовець у ЗСУ

від 50000 до 120000 грн

Київ

66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго

Навідник (за контрактом, ЗСУ)

від 20100 до 120000 грн

Вінниця

Вінницький РТЦК та СП

Водій, військовослужбовець

Запоріжжя

Комендатура військових сполучень Запоріжжя