Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…
24 лютого 2022 року російська федерація почала широкомасштабне вторгнення в Україну. Відкрита збройна агресія остаточно засвідчила відмову вищого російського військово-політичного керівництва від тактики «гібридної» війни проти України, яка тривала від 20 лютого 2014 року до 23 лютого 2022 року.
Відкинувши облудне твердження «нас там нєт», російська федерація почала окремий період агресивної війни проти України. У межах цього періоду російсько-української війни, який іноді називають Великою війною, можна виокремити кілька ключових етапів.
Керівництво російської федерації планувало та готувалось до широкомасштабного нападу на Україну завчасно. 2021 року військовий бюджет рф склав 65,9 млрд доларів США, сягнувши 4,1 % валового внутрішнього продукту. Впродовж підготовчого етапу вище російське військово-політичне керівництво оприлюднило ідеологічні обґрунтування агресії проти України, вчинило змову на вчинення агресивних дій з керівництвом республіки білорусь, провело низку заходів із планування, підготовки розв’язування війни.
Підготовчий етап
(липень 2021 року – 23 лютого 2022 року):
російська федерація
Ідеологічне обґрунтування агресії росії проти України
Планування та підготовка війни
Змова на вчинення агресивних дій
Висування ультимативних вимог рф
Кроки до розв’язування війни
Стримуючи російську агресію з 2014 року і з огляду на заяви та дії вищого російського військово-політичного керівництва впродовж 2021 – початку 2022 років Україна посилено готувалась до відсічі можливого широкомасштабного нападу російської федерації. Планування оборони й нарощування спроможностей поєднували з дипломатичними зусиллями зі стримування агресії, сподіваючись на можливість запобігти ескалації з боку російської федерації.
Підготовчий етап
(липень 2021 року – 23 лютого 2022 року):
УКРАЇНА
Планування відсічі агресії російської федерації
Нарощування спроможностей
Демонстрація міжнародної підтримки України
Дипломатичні зусилля зі стримування агресії
Залучення міжнародної допомоги
Невідкладні кроки з організації оборони
Упродовж другої половини 2021 року — перших місяців 2022 року вище військово-політичне керівництво України зробило все можливе, щоб запобігти ескалації агресії російської федерації. Водночас було реалізовано необхідні заходи зі зміцнення обороноздатності держави й забезпечення міжнародної підтримки України у разі розгортання широкомасштабного російського нападу.
Результативність цих кроків, грамотні дії Збройних Сил України та героїзм українців дозволили зламати плани ворога у перші тижні широкомасштабного вторгнення.
Матеріал підготовлено на основі історичної періодизації третього періоду російсько-української війни (від 24 лютого 2022 року), розробленої фахівцями Центру досліджень воєнної історії ЗС України за участі Головного оперативного управління ГШ ЗС України та Головного управління розвідки Міністерства оборони України.
Готуємося до «Рамштайну» 12 жовтня. Це буде вже 25-та зустріч, але перша на рівні лідерів.
Унаслідок широкомасштабного вторгнення росії 128 000 кв. км суходолу та 14 000 кв. км акваторії України забруднено вибухонебезпечними предметами.
Інтенсивних обстрілів з боку російських окупантів зазнали населені пункти Ізюмського району Харківської області. Також ворог бив по містах Куп’янськ і Харків.
Спецпризначенці Держприкордонслужби спільно з підрозділами Головного управління розвідки МО України ведуть бої з окупантами у Чорному морі.
Протягом минулої доби російські окупанти понад 20 разів атакували Нікопольщину. Ворог використовував дрони-камікадзе та артилерію.
Згідно з указом Президента України Володимира Зеленського № 143/2022, хвилина мовчання проводиться щодня о 9:00, її оголошують у всіх засобах масової інформації.
Захищаємо світ
від 21000 до 121000 грн
Запоріжжя
113 окремий батальйон територіальної оборони
від 20000 до 120000 грн
Харків
226 окремий батальйон 127 ОБр Сухопутних Військ ОК Північ
Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…