Про це АрміяInform розповів військовий експерт Петро Черник. Підтверджена інформація, що в Криму розгорнуть комплекси С-500, яких усього є 16 одиниць — На сьогоднішній день стоїть питання,…
Кіберзловмисники знову намагаються атакувати користувачів в Україні, застосовуючи схему з електронними листами нібито від імені органів державної влади, відомих установ та організацій. Цього разу Урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA, яка діє при Держспецзв’язку, зафіксувала масове розповсюдження небезпечних електронних листів начебто від імені Печерського районного суду Києва.
Про це повідомляє Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України.
У відомстві наголошують, що листи містять додаток у вигляді RAR-архіву з назвою «електронний судовий запит № 7836071.rar».
«Архів, своєю чергою, містить текстовий документ „код доступу 3527 .txt“ та захищений паролем архів „електронний судовий запит № 7836071.rar“. В останньому є виконуваний файл „електронний судовий запит № 7836071.pdf.exe“ з підробленим цифровим підписом. Запуск EXE-файлу призведе до встановлення на комп’ютері користувача програми для віддаленого контролю та спостереження Remcos.
Після успішного ураження комп’ютерів зловмисники викрадають автентифікаційні дані, а також використовують інфіковані пристрої для розвідки локальної обчислювальної мережі та для подальшого розвитку атаки на інформаційно-комунікаційну систему організації.
Активність пов’язують із групою UAC-0050. Саме ці кіберзловмисники використовували аналогічну схему під час атаки 6 лютого 2023 року. Тоді вони маскувалися під представників Укртелекому”, — йдеться в повідомленні відомства. З деталями можна ознайомитись, перейшовши за цим посиланням.
Нагадаємо: на початку лютого фахівці CERT-UA також виявили небезпечний сайт, що імітував офіційний вебресурс Міністерства закордонних справ України і за допомогою якого зловмисники намагалися викрадати дані. Минулого року були зафіксовані розсилання електронних листів зі шкідливим вкладенням начебто від імені ДСНС, пресслужби Генштабу ЗСУ, СБУ, від імені Держспецзв’язку і навіть від CERT-UA. Тож укотре наголошуємо: будьте обережними та дбайте про власну безпеку в кіберпросторі.
Міністерство оборони України оприлюднило відеоінструкцію щодо алгоритму створення електронних рапортів у застосунку Армія+.
У Чорному морі в суботу перебувають 16 ворожих кораблів, 7 з яких є носіями крилатих ракет «калібр» загальним залпом до 48 ракет.
У Херсоні вдень 14 вересня двоє людей постраждали через російський удар.
Пілоти 1 штурмового батальйону 92 штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка помітили та уразили купу ворожих боєприпасів, складених просто неба, вірніше, під деревом.
Загальні втрати російської армії на східному напрямку 13 вересня склали 1056 окупантів та три танки.
В районі Вовчанська на Харківському напрямку з’явились кадирівські спецпризначенці з підрозділу «ахмат». Внаслідок цього солдати російської окупаційної армії стали частіше накладати на себе руки прямо на полі бою.
Захищаємо світ
Про це АрміяInform розповів військовий експерт Петро Черник. Підтверджена інформація, що в Криму розгорнуть комплекси С-500, яких усього є 16 одиниць — На сьогоднішній день стоїть питання,…