Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…
Сьогодні, 9 лютого, своє професійне свято — Міжнародний день стоматолога — відзначають лікарі-стоматологи, які мають з десяток спеціалізацій. Зокрема, стоматолог-терапевт, ортодонт, ортопед, стоматолог-хірург, пародонтолог та дитячий стоматолог. Кожен із них має свій профіль, і робота кожного фахівця є важливою в лікуванні різних захворювань ротової порожнини.
Про особливості цієї професії наш спеціальний кореспондент АрміяInform дізнавався в Рівненському військовому госпіталі.
Основна категорія пацієнтів військово-медичного закладу — військовослужбовці Збройних Сил України, які потребують лікування через участь у бойових діях та зазнані поранення. Зі зрозумілих причин кваліфікована стоматологічна допомога наразі не питання номер один, проте цей напрямок роботи для військових лікарів був завжди у пріоритеті. Це стосується як періоду збройної агресії росії на сході країни, так і під час повномасштабного вторгнення, коли кількість пацієнтів зросла в рази.
Черга до стоматологічного кабінету чимала. Переваг від кількості смужок чи ромбиків на погонах немає. Основна категорія — солдат-сержант, та є й офіцери… Більшість із присутніх — до лікаря на профілактичний огляд. Двоє пацієнтів із десяти — з гострим болем, тож їх приймають позачергово.
Солдат-стрілець Олексій, що служить в одному з підрозділів Збройних Сил України, тут вперше. Військовий поспіхом вмощується у стоматологічне крісло. Лікар проводить поверхневий огляд мобілізованого й видає вердикт — множинний карієс. Майже половина зубів — проблемні, три з них вражені парадантозом та підлягають негайному видаленню, а решту потрібно лікувати, зокрема шляхом протезування.
Інший пацієнт, теж мобілізований солдат, проте він тут вже не вперше. Руслан сьомий місяць проходить військову службу в одній із бойових бригад Збройних Сил. Більше половини часу військовий брав безпосередню участь у бойових діях на Донеччині, Харківщині та Херсонщині. В один із днів унаслідок розриву ворожої гранати воїн зазнав поранення. За плечима в пацієнта важка операція із видалення уламку гранати на обличчі та тривала реабілітація. Зовні все гаразд. Зуби виявилися цілими, проте діагностували перелом щелепи та порушення нервів обличчя, а відповідно лівий бік обличчя солдат не відчуває.
Як зазначив завідувач стоматологічного кабінету військового госпіталю працівник Збройних Сил України Ярослав Онищук, лікування зубів у всі часи було й залишається одним із найбільш затребуваних напрямків лікарської допомоги серед захисників України.
— Тільки з початку цього року в Рівненському військовому госпіталі оглянуто більше чотирьох сотень пацієнтів, а кожному десятому з них проведено оперативні втручання, і це не враховуючи роботу із видалення зубів, яких чимало. Одна четверта від загальної кількості наших відвідувачів — стаціонарні хворі, решта — амбулаторні, — наголосив лікар.
У своє професійне свято — Міжнародний день стоматолога — Ярослав Степанович із командою однодумців, як і в решту інших днів тижня, працюють. Завідувач стоматологічного кабінету радіє з того, що наразі тут є все необхідне для кваліфікованої медичної допомоги — новітні стоматологічної установки іноземного виробництва, сучасні препарати, матеріали для лікування хворих, сучасний ремонт. На жаль, ставлення до гігієни ротової порожнини та власного здоров’я і цивільних громадян України, і військовослужбовців Збройних Сил не змінюється на краще. На все це є різні причини, найбільша з яких — воєнний стан та все, що з цим пов’язане. Завдання номер один на всіх — перемогти ворога, а з рештою кожен із нас теж обов’язково впорається.
Фото автора
@armyinformcomua
Адвокат та військовослужбовець 120 окремого розвідувального полку В’ячеслав Якубенко дав детальні роз’яснення щодо механізму переведення бійців у ЗСУ.
Президент України Володимир Зеленський привітав співвітчизників з Днем батька, який відзначається у третю неділю червня.
Оператори батальйону «Сила Свободи» бригади «Рубіж» продемонстрували нову тактику боротьби з ворожими БПЛА, використовуючи звичайні «Мавіки».
Агенти Головного управління розвідки Міноборони України організували диверсію у підконтрольному рф Кенігсберзі, який росіяни називають «калінінградом».
На Хмельниччині викрили та затримали місцеву мешканку, яка працювала на країну-агресора.
На Покровському напрямку ворог постійно тисне малими групами піхоти, використовуючи мотоцикли та навіть самокати, а для «мотивації» штурмовиків російські командири, за даними перехоплень, застосовують побої та приниження.
від 21000 до 121000 грн
Криве Озеро
Третій відділ Первомайського РТЦК та СП
від 21000 до 60000 грн
Вся Україна
43-тя окрема артилерійська бригада ім. Тараса Трясила
Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…