У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…
Сьогодні, 9 лютого, своє професійне свято — Міжнародний день стоматолога — відзначають лікарі-стоматологи, які мають з десяток спеціалізацій. Зокрема, стоматолог-терапевт, ортодонт, ортопед, стоматолог-хірург, пародонтолог та дитячий стоматолог. Кожен із них має свій профіль, і робота кожного фахівця є важливою в лікуванні різних захворювань ротової порожнини.
Про особливості цієї професії наш спеціальний кореспондент АрміяInform дізнавався в Рівненському військовому госпіталі.
Основна категорія пацієнтів військово-медичного закладу — військовослужбовці Збройних Сил України, які потребують лікування через участь у бойових діях та зазнані поранення. Зі зрозумілих причин кваліфікована стоматологічна допомога наразі не питання номер один, проте цей напрямок роботи для військових лікарів був завжди у пріоритеті. Це стосується як періоду збройної агресії росії на сході країни, так і під час повномасштабного вторгнення, коли кількість пацієнтів зросла в рази.
Черга до стоматологічного кабінету чимала. Переваг від кількості смужок чи ромбиків на погонах немає. Основна категорія — солдат-сержант, та є й офіцери… Більшість із присутніх — до лікаря на профілактичний огляд. Двоє пацієнтів із десяти — з гострим болем, тож їх приймають позачергово.
Солдат-стрілець Олексій, що служить в одному з підрозділів Збройних Сил України, тут вперше. Військовий поспіхом вмощується у стоматологічне крісло. Лікар проводить поверхневий огляд мобілізованого й видає вердикт — множинний карієс. Майже половина зубів — проблемні, три з них вражені парадантозом та підлягають негайному видаленню, а решту потрібно лікувати, зокрема шляхом протезування.
Інший пацієнт, теж мобілізований солдат, проте він тут вже не вперше. Руслан сьомий місяць проходить військову службу в одній із бойових бригад Збройних Сил. Більше половини часу військовий брав безпосередню участь у бойових діях на Донеччині, Харківщині та Херсонщині. В один із днів унаслідок розриву ворожої гранати воїн зазнав поранення. За плечима в пацієнта важка операція із видалення уламку гранати на обличчі та тривала реабілітація. Зовні все гаразд. Зуби виявилися цілими, проте діагностували перелом щелепи та порушення нервів обличчя, а відповідно лівий бік обличчя солдат не відчуває.
Як зазначив завідувач стоматологічного кабінету військового госпіталю працівник Збройних Сил України Ярослав Онищук, лікування зубів у всі часи було й залишається одним із найбільш затребуваних напрямків лікарської допомоги серед захисників України.
— Тільки з початку цього року в Рівненському військовому госпіталі оглянуто більше чотирьох сотень пацієнтів, а кожному десятому з них проведено оперативні втручання, і це не враховуючи роботу із видалення зубів, яких чимало. Одна четверта від загальної кількості наших відвідувачів — стаціонарні хворі, решта — амбулаторні, — наголосив лікар.
У своє професійне свято — Міжнародний день стоматолога — Ярослав Степанович із командою однодумців, як і в решту інших днів тижня, працюють. Завідувач стоматологічного кабінету радіє з того, що наразі тут є все необхідне для кваліфікованої медичної допомоги — новітні стоматологічної установки іноземного виробництва, сучасні препарати, матеріали для лікування хворих, сучасний ремонт. На жаль, ставлення до гігієни ротової порожнини та власного здоров’я і цивільних громадян України, і військовослужбовців Збройних Сил не змінюється на краще. На все це є різні причини, найбільша з яких — воєнний стан та все, що з цим пов’язане. Завдання номер один на всіх — перемогти ворога, а з рештою кожен із нас теж обов’язково впорається.
Фото автора
Наразі у Збройних Силах України служать понад 300 священників та богословів від 13 релігійних організацій.
У 13-ій бригаді Національної гвардії України «Хартія» розповіли, як борються із двома ключовими страхами рекрута: страхом загибелі й страхом потрапити до поганого командира підрозділу.
Десантно-штурмові війська показали ексклюзивний репортаж про те, як артилеристи-десантники зупиняють техніку противника й відбивають масовані штурми на Вугледарському напрямку.
За минулу добу зафіксовано 86 обстрілів 57 населених пунктів Сумської області. Загалом нараховано 246 ударів.
Представник служби зв’язків з громадськістю 13-ї бригади НГУ «Хартія» Володимир Дегтярьов заявив, що зміна погоди на фронті восени вплине на хід бойових дій.
Воїни батальйону безпілотних систем 110 механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка продемонстрували кадри ураження декількох одиниць російських транспортних засобів.
Захищаємо світ
від 28000 до 50000 грн
Одеса
Військова частина А2238
У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…