Попри належність до винищувачів четвертого покоління та наявність у бойовому строю Ізраїлю сучасних F-35 і F-15, саме F-16I Sufa виконують левову частку ударних місій:…
На прохання кореспондента АрміяInform представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко застерігає рідних та близьких від типових помилок та радить, як діяти, аби максимально сприяти пошуку зниклого оборонця України.
— Пане Петре, за час війни обміни полоненими обросли міфами та різного роду домислами. Які основні принципи ви би особисто визначили в цій сфері?
— Для родин полонених та зниклих безвісти за особливих обставин важливий наступний найголовніший меседж: обміни люблять тишу! У жодному разі не варто розказувати публічно деталі про рідних, побратимів, які перебувають у полоні ворога. Ось, наприклад, як нерідко трапляється: звільнили людину, а вона розповідає: «Ми — снайпери, снайперська пара, мене звільнили, а мій товариш ще там…». А в полоні він числиться як медбрат чи водій! Тобто в жодному разі не можна повідомляти таку інформацію, не можна «засвічувати» тих, хто перебуває в полоні.
Розумію, що люди прагнуть щось робити, хочуть якось звернути увагу на необхідність звільнення конкретного бранця. Але таке тут працює із точністю до «навпаки» — чим більше «розрекламована» полонена людина, тим вища ціна її обміну. Траплялось чимало випадків, коли родичі робили «рекламу», а після неї ті військові, які могли тихенько обмінятися, викреслювалися протилежною стороною зі списків полонених.
— Але були й інші варіанти. Як от історія з азовцями, яких мали розстріляти торік 24 серпня…
— Там мав відбутися так званий суд. До обміну планувалося 215 осіб, з них медійних — з десяток, мабуть. Вони стали популярними до того, як потрапили в полон. Редис, Калина, Волина та інші…
— Вибачте, я мав на увазі зусилля дружин азовців, які об’єдналися в організацію «Жінки зі сталі». Вони зробили неймовірні речі: вийшли на Ердогана, на Байдена, лідера КНР Сі Цзіньпіня…
— Вони дійсно зробили фантастичне, але це потрібно вважати певним винятком, що лише підтверджує основне правило: ці жінки не «засвітили» в публічному просторі своїх чоловіків. В Оленівці був певний набір медійних в’язнів війни, як кажуть британці: «prisoners of war», а «Жінки зі сталі» просто грамотно скористувалися їхніми впізнаваними обличчями.
В результаті, коли стався обмін, були звільнені 215 бійців, і з них принаймні дві сотні були не медійними, звільнення яких і добивалися наші сталеві україночки. Ще раз наполягаю: процеси обміну не терплять публічності, бо із «засвіченим» полоненим може трапитися що завгодно.
Але ми завжди вдячні всім рідним і близьким, які приходять до нас, отримують інформацію та озброюються терпінням. Вони утворили об’єднання, громадські організації рідних і близьких полонених та безвісти зниклих військовослужбовців. Ми всіляко заохочуємо, коли люди самоорганізовуються, позаяк нам легше з ними співпрацювати і разом звертатися в міжнародні організації, які можуть допомогти в пошуку людей.
— Чудово. Це по-європейськи.
— Ми постійно висвітлюємо діяльність громадських організацій на наших інформаційних ресурсах. Практично щодня у нас відбуваються офлайн- та онлайн-зустрічі. Людям це потрібно, вони дізнаються нову інформацію, отримують різні консультації, і якщо необхідно — юридичну та психологічну допомогу.
— Дякую за розмову.
Фото автора
@armyinformcomua
Протягом минулої доби між українськими військами та російськими загарбниками було зафіксовано 171 бойове зіткнення, з них 53 з яких — на Покровському напрямку.
У ніч на неділю, 22 червня, російські війська завдали авіаударів по Краматорську та Слов’янську.
Станом на 06.00 22 червня в Чорному морі немає жодного російського військового судна.
Втрати російських загарбників за минулу добу склали 1100 військових та 331 одиниця різної техніки.
Минулої доби між Силами оборони та російськими загарбниками відбулося 128 бойових зіткнень.
Хвилі революції в російській імперії докотилися й до Фінляндії — північної провінції, яка була частиною імперії відповідно до Фрідріхсгамського мирного договору 1809 року зі Швецією.
Попри належність до винищувачів четвертого покоління та наявність у бойовому строю Ізраїлю сучасних F-35 і F-15, саме F-16I Sufa виконують левову частку ударних місій:…