Не таємниця, що росіяни почали дуже серйозну роботу з повернення власної техніки з країн третього світу «Українці показують просто феноменальні успіхи в частині винищення…
З нагоди 19-річчя української Вікіпедії у пресцентрі Інформаційного агентства провели лекцію на тему: «Як працювати у Вікіпедії». Серед присутніх були не тільки журналісти АрміяInform, але й курсанти Військового інституту КНУ імені Тараса Шевченка.
Зустріч відбулась у межах Вікімарафону, який проходить щороку в різних містах, установах і організаціях, під час якого відбувається знайомство з основними засадами створення інтернет-енциклопедії та написання статей.
— Вікіпедія виконує потужну просвітницьку функцію. Важливими навичками є вміння не тільки нею користуватися, а й наповнювати правдивою, достовірною та об’єктивною інформацією. Опанування цими знаннями є першим кроком перед створенням нового контенту для суспільства, — зауважив начальник Інформаційного агентства підполковник Віталій Саранцев.
Довідково. 30 січня 2004 року було започатковано українськомовний розділ Вікіпедії. З того часу він став найбільшою онлайн-енциклопедією українською мовою.
— В Україні концепцію масштабної акції із спільного редагування статей Вікіпедії запропонував Ігор Костенко у листі від 1 серпня 2013 року і більш розгорнуто — на службових сторінках української Вікіпедії. Проте ідею вдалося втілити лише після його загибелі на Євромайдані. Акція відбулася у квітні 2014 року під назвою Вікіфлешмоб і була присвячена пам’яті Ігоря Костенка, — розповів журналіст Інформагентства, а також активний редактор Вікіпедії Євген Букет.
Починаючи з 2015 року, подібні заходи проводяться з нагоди дня заснування української Вікіпедії 30 січня. З 2017 року ця масштабна акція проходить під назвою Вікімарафон.
Суть акції — познайомити якомога ширшу аудиторію з роботою онлайн-енциклопедії. Під час лекції відбулась презентація основних принципів роботи цього ресурсу.
— Вікіпедія — це вторинне джерело інформації і використовується лише як довідник та як певна база даних пошуку первинної інформації. З її появою зникли черги в бібліотеках за енциклопедичними довідниками, — зазначає Євген Букет.
Один із учасників Вікімарафону, кореспондент АрміяInform підполковник Олександр Козубенко, на практиці показав аудиторії, як редагувати конкретну статтю на прикладі додавання джерел та нової інформації.
Наприкінці заходу учасники марафону отримали корисні сувеніри від громадської організації «Вікімедіа Україна».
Цього року офлайнові заходи відбуваються з 26 січня до 1 лютого в Києві, Харкові, Запоріжжі, Хмельницькому, Чернігові, Вінницькій, Сумській та Полтавській областях, а також у Нідерландах, Польщі, Іспанії, Ізраїлі.
Фото автора
@armyinformcomua
Служба безпеки та Національна поліція запобігли новим спробам нелегального збуту зброї та боєприпасів у різних регіонах України. За результатами комплексних заходів затримано 10 ділків, які намагалися продати криміналітету «трофейні» засоби ураження.
Оператори батальйону безпілотних систем 63 механізованої бригади за допомогою FPV-дронів та бомбера «Баба Яга» спалили два «урали», два уазіки, дві гармати, «буханку» та баггі. Ну і відправили на той світ з десяток окупантів.
Повідомлено про підозру приватному лікарю-нейрохірургу за фактами незакінченого замаху на незаконне переправлення осіб через державний кордон України та одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави (ч. 3 ст. 15 ч. 3 ст. 332, ч. 2 ст. 369-2 КК України).
Аеророзвідники 36 бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського знаходили та уражали ворожих штурмовиків на сніжних полях Курської області.
Викрито та припинено діяльність групи осіб, які займалися вимаганням великих сум коштів у місцевих мешканців. Їм інкриміновано вимагання з погрозою насильства над потерпілим, вчинене за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 189 КК України).
Екіпаж самохідної артилерійської установки 2С1 «Гвоздика» з 92-ї окремої штурмової бригади розповів про свої бойові будні, підтримку побратимів та важливість злагодженої роботи в умовах інтенсивних боїв.
Не таємниця, що росіяни почали дуже серйозну роботу з повернення власної техніки з країн третього світу «Українці показують просто феноменальні успіхи в частині винищення…