ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

АрміяInform долучилася до Вікімарафону 2023

Новини Публікації Репортаж
Прочитаєте за: 3 хв. 30 Січня 2023, 18:27

З нагоди 19-річчя української Вікіпедії у пресцентрі Інформаційного агентства провели лекцію на тему: «Як працювати у Вікіпедії». Серед присутніх були не тільки журналісти АрміяInform, але й курсанти Військового інституту КНУ імені Тараса Шевченка.

Зустріч відбулась у межах Вікімарафону, який проходить щороку в різних містах, установах і організаціях, під час якого відбувається знайомство з основними засадами створення інтернет-енциклопедії та написання статей.

— Вікіпедія виконує потужну просвітницьку функцію. Важливими навичками є вміння не тільки нею користуватися, а й наповнювати правдивою, достовірною та об’єктивною інформацією. Опанування цими знаннями є першим кроком перед створенням нового контенту для суспільства, — зауважив начальник Інформаційного агентства підполковник Віталій Саранцев.

Довідково. 30 січня 2004 року було започатковано українськомовний розділ Вікіпедії. З того часу він став найбільшою онлайн-енциклопедією українською мовою.

— В Україні концепцію масштабної акції із спільного редагування статей Вікіпедії запропонував Ігор Костенко у листі від 1 серпня 2013 року і більш розгорнуто — на службових сторінках української Вікіпедії. Проте ідею вдалося втілити лише після його загибелі на Євромайдані. Акція відбулася у квітні 2014 року під назвою Вікіфлешмоб і була присвячена пам’яті Ігоря Костенка, — розповів журналіст Інформагентства, а також активний редактор Вікіпедії Євген Букет.

Починаючи з 2015 року, подібні заходи проводяться з нагоди дня заснування української Вікіпедії 30 січня. З 2017 року ця масштабна акція проходить під назвою Вікімарафон.

Суть акції — познайомити якомога ширшу аудиторію з роботою онлайн-енциклопедії. Під час лекції відбулась презентація основних принципів роботи цього ресурсу.

— Вікіпедія — це вторинне джерело інформації і використовується лише як довідник та як певна база даних пошуку первинної інформації. З її появою зникли черги в бібліотеках за енциклопедичними довідниками, — зазначає Євген Букет.

Один із учасників Вікімарафону, кореспондент АрміяInform підполковник Олександр Козубенко, на практиці показав аудиторії, як редагувати конкретну статтю на прикладі додавання джерел та нової інформації.

Наприкінці заходу учасники марафону отримали корисні сувеніри від громадської організації «Вікімедіа Україна».

Цього року офлайнові заходи відбуваються з 26 січня до 1 лютого в Києві, Харкові, Запоріжжі, Хмельницькому, Чернігові, Вінницькій, Сумській та Полтавській областях, а також у Нідерландах, Польщі, Іспанії, Ізраїлі.

Фото автора

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
МЗС України засудило недружні заяви прем’єр-міністра Грузії

МЗС України засудило недружні заяви прем’єр-міністра Грузії

Міністерство закордонних справ України засуджує чергові заяви прем’єр-міністра Грузії Іраклія Кобахідзе та його перекручені оцінки подій в Україні.

росія викрала 1700 тонн української агропродукції

Зараз триває розслідує привласнення росією понад 1 700 тонн української сільськогосподарської продукції.

США ввели санкції проти компаній, які підтримували групу «Вагнера» в Африці

США ввели санкції проти компаній, які підтримували групу «Вагнера» в Африці

США внесли до списку дві організації, що базуються в Центральноафриканській Республіці (ЦАР), за їхні зусилля щодо підтримки дестабілізуючої діяльності Групи Вагнера, підтримуваної Кремлем, в Африці. 

Президент вшанував пам’ять Ірини Цибух  

Президент вшанував пам’ять Ірини Цибух  

Володимир Зеленський у вечірньому зверненні говорив про Ірину Цибух, бойову медикиню медичного добровольчого батальйону «Госпітальєри», яка загинула на фронті.

Окупант намагався палицею відбити атаку FPV-дроном

Окупант намагався палицею відбити атаку FPV-дроном

Оператори БПЛА бригади «Помста» ефективно наносять ворогові ударів на Соледарському напрямку.

Сили оборони успішно уразили поромну переправу російських окупантів у Криму

Сили оборони успішно уразили поромну переправу російських окупантів у Криму

Вночі ЗСУ завдали удару ракетами ATACMS по Керченській поромній переправі, яка активно використовувалася ворогом для забезпечення свого угруповання військ у тимчасово окупованому Криму.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Офіцер відділення ВСП

від 30000 до 60000 грн

Запоріжжя, Запорізька область

Начальник служби охорони державної таємниці

від 25000 до 30000 грн

Кропивницький

Військова частина А4607

Інженер виробничого відділення

від 25000 до 26000 грн

Запоріжжя

Військова частина А3130

Сапер 14 ОМБр ім. князя Романа Великого

від 20500 до 120500 грн

Володимир, Волинська область

Інспектор прикордонної служби, кухар

від 21000 до 24000 грн

Чоп

Державна прикордонна служба України