ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Чернігівцям презентували екранізовану версію вистави «Балада про Крути»

Відео Новини Регіони
Прочитаєте за: 2 хв. 29 Січня 2023, 16:58

У Чернігові з нагоди відзначення 105-ї річниці бою під Крутами в обласному академічному українському музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка відбувся безплатний відеопоказ сценічної версії твору чернігівського літератора Анатолія Покришеня «Балада про Крути». Постановку зробив художній керівник театру, заслужений артист України Андрій Бакіров.

Цей мистецький проєкт був презентований п’ять років тому на сцені столичного Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка до сторіччя героїчного подвигу крутян. Тоді показували виставу на благодійних засадах для учасників АТО, членів їхніх родин та волонтерів.

«Балада про Крути» у виконанні творчого ансамблю чернігівських акторів це, з одного боку, документальне відображення буремних історичних подій, що відбувалися в Україні у 1917-1918 роках, а з іншого — натхненний реквієм мужності й самовідданості юних патріотів молодої Української держави, шаноблива данина пам’яті про подвиг Героїв Крут.

Своїми спогадами про роботу над художнім твором поділився драматург,  колишній військовий, Анатолій Покришень:

— За радянських часів довгий час намагалися перекрутити історичні факти цього героїчного бою наших співвітчизників, — зазначив літератор. — Відновити справжній перебіг подій мені допомагало багато різних людей. Спілкувався з нащадками та родичами учасників тогочасних трагічних подій. Також мені допомагали друзі українських діаспор. Наприклад, відтворити деякі епізоди допомогли надіслані мені копії документів з музею в Бостоні.

Про роботу над виставою розповів актор театру, а нині військовослужбовець ЗСУ, тероборонець Сергій Лефор:

— Для мене це була велика, значуща подія. Це був грандіозний проєкт за участю не тільки нашого театру, — розповів актор. — У постановці також брали участь багато інших творчих колективів закладів культури.

У виставі Сергій грав роль сотника Армії УНР Аверкія  Гончаренка, який успішно командував боєм і на кілька днів зупинив наступ російських загонів на Київ. За словами актора, прототипом сценічних декорацій стали об’єкти Меморіального комплексу «Пам’яті героїв Крут». На сцені спорудили справжнісіньку копію залізничного вагона. Кіностудія імені Олександра Довженка надала одяг та інший реквізит, щоб вистава стала максимально наближеною до подій того  історичного періоду.

Результат роботи театралів був високо оцінений в Україні. Так, у грудні 2019 року рішенням експертної ради «за найкраще висвітлення військової тематики у творах літератури та мистецтва» автори мистецького проєкту «Балада про Крути» були удостоєні премії імені Богдана Хмельницького Міністерства оборони України.

Фото та відео авторів

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Згорів при штурмі: ворожий танк не доїхав до наших позицій
Згорів при штурмі: ворожий танк не доїхав до наших позицій

Пілоти FPV-дронів 429-ї бригади безпілотних систем «Ахіллес» уразили російський танк.

Окупант влаштував засідку на дрон: вибух поховав зухвальця  
Окупант влаштував засідку на дрон: вибух поховав зухвальця  

Пілоти 1-го батальйону безпілотних систем «Хижаки висот» 59-ї штурмової бригади безпілотних системи імені Якова Гандзюка провели дронами зачистку.

Воював проти України — отримав 15 років: суд виніс вирок зраднику з Донеччини
Воював проти України — отримав 15 років: суд виніс вирок зраднику з Донеччини

Український суд засудив до 15 років ув’язнення бойовика, який перейшов на бік ворога і воював проти Сил оборони.

Ворожі дрони збивають на відстані тисяч кілометрів: українська «мала» ППО вийшла на новий рівень
Ворожі дрони збивають на відстані тисяч кілометрів: українська «мала» ППО вийшла на новий рівень

Україна першою у світі системно масштабує дистанційне керування дронами-перехоплювачами.

Фаєр-шоу посеред поля: джип окупантів не доїхав до свого «Орлана»
Фаєр-шоу посеред поля: джип окупантів не доїхав до свого «Орлана»

Окупанти намагалися забрати свій безпілотник із поля, але потрапили під удар українського дрона.

Дрон загнав у полон: окупант довго намагався втекти, але марно
Дрон загнав у полон: окупант довго намагався втекти, але марно

Пілот 425-го штурмового полку «Скеля» змогли помітити і захопити російського піхотинця, що ховався у посадці.

ВАКАНСІЇ
Командир відділення

від 20000 грн

Вся Україна

22 окремий мотопіхотний батальйон 92 ОШБр

Стрілець – помічник гранатометника

від 20100 до 120100 грн

Дніпро

128 окрема бригада Сил територіальної оборони ЗСУ

Оператор відділення управління ППО

від 50000 до 120000 грн

Вся Україна

42 ОМБр

Психолог, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ

Азов, 12-та бригада спеціального призначення НГУ

Офіцер, військовослужбовець ЗСУ

від 24000 до 120000 грн

Харків, Харківська область

Діловод, фахівець з документообігу

від 15500 до 15500 грн

Ужгород

Військова частина 3115 НГУ

--- ---