ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

«Ланцети» окупантів ловлять на маскувальні сітки — Центр дослідження російських трофеїв

Актуальна тема Озброєння та техніка
Прочитаєте за: 5 хв. 15 Січня 2023, 10:06
Ілюстративне фото

Якщо послухати міністерство оборони російської федерації або підконтрольні кремлю ЗМІ (які радо цитують деякі українські видання), то виникає враження, що російська армія ледь не щотижня отримує нові зразки вітчизняної диво-зброї, що давно вже отримала влучне прізвисько «аналоговнєт».

Про реальну ситуацією з постачанням окупантам новітньої військової техніки та зброї АрміяInform поцікавилася у фахівців Центру досліджень трофейного та перспективного озброєння та військової техніки.

Фото: Дмитро Юрченко

Зокрема, ми запитали про зразки озброєння, які росіяни вперше використовують лише з лютого 2022 року.

— Нового озброєння фактично немає, — сказав представник Центру полковник Олександр Заруба. — Хоча є зразки, які почали використовувати тільки в Україні, буквально в цій війні, але вони були створені й заявлені раніше — вогнеметні системи тощо. Або, наприклад, днями з’явилися зображення спрацювання російської системи захисту бронеоб’єктів «Штора» на танку Т-90 — вперше під час реального бою.

За словами Олександра Заруби, виняток становлять хіба що безпілотні літальні апарати «Ланцет», у яких до цього не було бойового застосування.

Полковник Олександр Заруба, Military Media Center, 12 січня 2023 року. Фото: Дмитро Юрченко

— Так, росіяни вперше почали використовувати «Ланцети» саме у нас, але, до речі, дуже невдало, — розповідає провідний фахівець «трофейного» центру. — Теж буквально днями з’явилися фото ураження нашого танка «Ланцетом». Результат — ну, зігнутий фальшборт… Ну, трохи там, трохи — там. Загалом, абсолютно ніяких суттєвих уражень. До цього теж було відео, як «Ланцет» ударив по колесу машини гаубиці. Хлопці підійшли, подивилися, сказали: «Ну, колесо поміняємо, та й все».

Полковник Заруба згадав ще кілька випадків, коли ці «аналоговнєтні» ударні БПЛА «спіймали» прості маскувальні сітки, які були натягнуті над українськими бронеоб’єктами.

«Нових високотехнологічних зразків озброєння, оснащення та обладнання для піхотинця в рф мізерно мало. Переважна більшість екіпірування російських військовослужбовців є копією західних зразків», — Центр досліджень трофейного та перспективного озброєння та військової техніки.

Також ми запитали в представника Центру про те, чи є дані про модернізацію російської зброї після досвіду її «випробувань» на полях боїв в Україні. Зокрема, кремлівські підтакувачі багато нахвалювали начебто вдосконалений автомат Калашникова.

— Це АК-12, який, до речі, представлений в експозиції нашого Центру, це наступне покоління модернізації автоматів Калашникова, — розповів Олександр Заруба. — Він, по суті, і в серію пішов. Проте якість його бажає бути кращою… Скажімо так, він складніший — і для обслуговування, для виконання, при цьому особливо якогось приросту якості фактично не відбулося.

Експозиція трофейного озброєння і техніки. Фото: Дмитро Юрченко

— Для чого ж вони його розробляли, з якою метою?

— Важко сказати. Це ж виробничий процес, який запускається, йде, і потім його, мабуть, важко зупинити, — каже військовий експерт. — При цьому існують лобісти того чи іншого виду зброї або заводу-виробника, конкуруючі фірми і так далі.

За словами полковника Заруби, загалом, таке можливе в розробці озброєнь: коли для зразка озброєння заявлені просто прекрасні характеристики, які потім, на полі бою, виявляються не зовсім такими. Саме виявлення реальних характеристик ворожої зброї — один із напрямків роботи Центру досліджень трофейного та перспективного озброєння та військової техніки.

Олександр Заруба наводить приклад одного з трофейних зразків експозиції, представленої минулого тижня в Military Media Center під час брифінгу представників Сил оборони:

— Візьмемо, наприклад, російську РПГ-30 «Крюк», — показує полковник. — Це одна з останніх розробок реактивних протитанкових гранат росіян: у «Крюка» подвійна боєголовка — одна частина призначена для провокації спрацювання системи захисту на танку, тобто вона збиває систему динамічної броні, а вже друга, із затримкою лише в мікросекунди, наступним бронезарядом уражає сам бронеоб’єкт.

російська реактивна протитанкова граната «Крюк». Фото: Дмитро Юрченко

— Головне, що для цього РПГ заявлена бронебійність гомогенної броні до 600 мм. Це досить багато, — розповів Олександр Заруба. — Тож, ми досліджуємо цей зразок, встановлюємо його реальні характеристики. А потім, як і всі новинки, намагаємося використовувати, зокрема, передаємо тим підприємствам, які виробляють українські зразки озброєння.

Довідково: Реактивна протитанкова граната РПГ-30 «Крюк»

Індивідуальна зброя одноразового застосування, призначена для боротьби з усіма сучасними основними бойовими танками, оснащеними засобами динамічного та активного захисту. Прийнята на озброєння у 2012 році.

Маса, кг: 10,3
Довжина, мм: 1135
Калібр основної гранати, мм: 105
Початкова швидкість гранати, м/с: 120
Бронепробійність, мм:

  • гомогенна броня: 600
  • залізобетон: 1500
  • цегла: 2000
  • деревоземляні споруди: 3700

Прицільна дальність, м: 140 (200)
Розробник: НВО «Базальт»
Країна-виробник: рф

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Володимир Зеленський відреагував на ухвалення Конгресом США допомоги Україні

Володимир Зеленський відреагував на ухвалення Конгресом США допомоги Україні

Президент України Володимир Зеленський прокоментував ухвалення Палатою представників Конгресу США пакету допомоги близько 61 млрд доларів для України.

Палата представників Конгресу США ухвалила законопроєкт про допомогу Україні

Палата представників Конгресу США ухвалила законопроєкт про допомогу Україні

Сьогодні, 20 квітня, Палата представників Конгресу США проголосувала за пакет допомоги у 60,84 мільярда доларів для України. Тепер це питання має розглянути американський Сенат і потім підписати президент США Джо Байден.

У Конгресі підтримали конфіскацію заморожених активів рф у США для України

У Конгресі підтримали конфіскацію заморожених активів рф у США для України

У суботу, 20 квітня, Палата представників США прийняла законопроєкт про використання заморожених активів рф для допомоги Україні

Кількість постраждалих в Одесі зросла до восьми осіб, серед них — двоє дітей

Кількість постраждалих в Одесі зросла до восьми осіб, серед них — двоє дітей

Внаслідок сьогоднішнього ракетного удару по Одесі зросла кількість жертв до 8 осіб, серед них — 2 дітей.

За що сьогодні голосують конгресмени

За що сьогодні голосують конгресмени

Сьогодні Палата представників (нижня палата) Конгресу США проголосує за п'ять окремих законопроєктів, запропонованих спікером палати Майком Джонсоном.

Палата представників США відхилила всі невигідні для України поправки до законопроєкту про допомогу

Палата представників США відхилила всі невигідні для України поправки до законопроєкту про допомогу

Усі поправки до законопроєкту про підтримку України були відхилені в Палаті представників.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Старший майстер виробничого відділення

від 21000 до 22000 грн

Запоріжжя

Військова частина А3130

Віськовослужбовець

від 20100 до 123000 грн

Біла Церква, Київська область

Стрілець роти охорони

від 20000 до 20000 грн

Житомир

199 навчальний центр ДШВ ЗСУ

Майстер цеху, військовослужбовець

від 20000 до 50000 грн

Вознесенськ

Військова частина А2920

Навідник, військовослужбовець

від 21000 до 27000 грн

Білгород-Дністровський, Одеська область

Рульовий-мотоpист, військовий

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ