Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…
12 січня у Відні міністр закордонних справ Північної Македонії Буяр Османі представив програмну роботу як голова Організації з безпеки та співробітництва в Європі. За умов російсько-української війни ОБСЄ прагне бути посередником задля припинення агресії рф. І нині важливо поглянути, які саме пріоритети обрала Північна Македонія на час свого головування у 2023 році.
ОБСЄ була створена після Наради з безпеки і співробітництва в Європі у Гельсінкі 1975 року. Тоді на міжнародному рівні було закріплено непорушність кордонів, які склалися на європейському континенті після Другої світової війни. Водночас було наголошено на важливості дотримання прав людини та захисті базових громадянських прав.
Відтоді один саміт світових лідерів створив впливову міжнародну організацію, до якої нині входять 57 країн. Головні теми, з якими нині працює ОБСЄ, стосуються прикордонної безпеки, свободи преси, прав людини та гендерних питань.
Під час виступу Буяр Османі підкреслив ключове значення у своїй роботі цього року. «Найбільше страждають ті, хто безпосередньо зазнає впливу від війни й конфлікту. Ті, хто перебуває далеко, відчувають незахищеність та невизначеність. Їхній спосіб життя стоїть під питанням. Повсякденне життя порушується. Їх потрібно звільнити від страху війни. Наша взаємна довіра глибоко підірвана», — заявив Османі.
З цього стає зрозуміло, що робота на гуманітарному рівні триватиме. Адже внаслідок російського повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року декілька мільйонів українців виїхали в країни Європейського Союзу. Так само українці стали внутрішньо переміщеними особами всередині України. ОБСЄ сприяє наданню гуманітарної підтримки цим категоріям населення.
Тим паче слоган головування Північної Македонії в ОБСЄ такий: «Це про людей». Іншими словами, все, що робить ця міжнародна організація має стосуватися суспільних інтересів. Головною метою українців є перемога над російськими окупантами, відновлення територіальної цілісності в межах міжнародно визнаних кордонів 1991 року, засудження російських воєнних злочинців.
Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні, яка працювала з 2014 року і аж до початку 2022-го документувала порушення на лінії зіткнення на території ОРДЛО. Робота СММ припинилася через блокування з боку рф. А все через принцип ухвалення рішень в ОБСЄ — за консенсусом, тобто всіма членами організації. росія виступила проти ухвалення бюджету, де було прописано виділення коштів на місію в Україні.
Хоча декілька разів було застосовано московський механізм. Але загалом майже вся робота ОБСЄ в Україні заблокована через дії рф.
Зараз ОБСЄ шукає нові форми включення в питання врегулювання російсько-української війни. Але головний виклик залишається — яким чином змусити росію припинити збройну повномасштабну агресію в Україні. Наразі рецепт ОБСЄ щодо відновлення миру залишається аналогічним, який полягає в підтримці сталого економічного розвитку, толерантного ставлення, відсутності дискримінації, дотримання прав людини та співпраці щодо навколишнього середовища. Саме на вищевказаних аспектах робить акцент Османі.
Тому Україні важливо пропонувати таким міжнародним організаціям, як ОБСЄ, нові шляхи формування простору європейської та світової безпеки. Правила, що були створені після Другої світової та під час холодної війни були знищені росією. Міжнародні організації потребують оновлення як процедур ухвалення рішень, так і їхнього впровадження на практиці.
Фото Twitter North Macedonia – OSCE23
@armyinformcomua
Боєць ГУР МО України ліквідував двох росіян на Харківщині. Поблизу села Кругляківка він разом із побратимом тихо підійшов до укриття окупантів, «насипав» туди з автомата й кинув гранату. Двоє росіян, які там ховались, були знищені. Наш боєць затрофеїв автомат, документи та телефон окупанта й безпечно відійшов.
Президент України Володимир Зеленський підписав укази про нагородження військовослужбовців званнями Героя України.
На даний час ворог 113 разів атакував позиції Сил оборони. Найбільш активно діє на Лиманському, Покровському, Новопавлівському та Курському напрямках.
Станом на початок червня в Україні сертифіковано вже 108 операторів протимінної діяльності. Як порівняти з минулим роком, обсяги гуманітарного розмінування (ділянки, що отримали статус безпечних) зросли майже на 50%.
Ворожа активність на Півдні не вщухає, однак українські безпілотні системи поступово перехоплюють ініціативу. Ударні дрони, розвідка з повітря та новітні технології на базі штучного інтелекту змінюють правила гри.
За твердженням російської сторони тіла належать громадянам України, зокрема військовослужбовцям.
Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…