Навчально-науковий інститут фізичної культури та спортивно-оздоровчих технологій є структурним підрозділом Національного університету оборони України, який проводить підготовку курсантів, для подальшої служби на посадах…
Сьогодні у Відні міністр закордонних справ Північної Македонії, яка в січні наступного року замінить Польщу на посту очільника ОБСЄ, Буяр Османі оголосив про пріоритети в роботі Організації з безпеки та співробітництва в Європі наступного року. Це вперше Північна Македонія буде головувати в організації. Ключові тези, які були озвучені сьогодні, — аналізуємо в матеріалі АрміяInform.
Сама міжнародна організація ОБСЄ, чия історія почалася з наради щодо безпеки та співробітництва в Європі в Гельсінкі 1975 року має на меті сприяти дотриманню прав людини та непорушності кордонів. Гельсінський акт 47 років тому, здавалось би, закріпив уже існуючі кордони на європейському континенті. Але як тоді, так і нині москва грубо порушує будь-які правила, погоджені на світовому рівні.
Після початку російської військової агресії проти України 2014-го саме Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ фіксувала порушення норм міжнародного права на Сході України та в Криму. Весь цей час, а особливо торік, рф свідомо блокувала роботу СММ — що ускладнювало процес донесення інформації про те, що відбувається на тимчасово окупованих територіях.
У 2022 році Польща головує в ОБСЄ. А її наступником буде Північна Македонія — балканська країна, яка утворилася після розпаду Югославії. Македонія стала Північною Македонією у 2020 році, щоб розблокувати вступ до НАТО з боку Греції.
Головний македонський дипломат Буяр Османі у своєму виступі в штаб-квартирі ОБСЄ у Відні насамперед наголосив на жорстокості нинішньої російської агресії проти України.
«Довіра та співпраця були серед перших жертв цієї агресії. Уже понад 6 місяців було обрано силу, а не дипломатію. Російська агресія проти України є невиправданою та помилковою», — підкреслив Османі.
Повномасштабне російське вторгнення в Україну 24 лютого стало свідченням для багатьох міжнародних організацій, що правила, які були створені раніше, нині не працюють.
«Увесь світ пам’ятає дату 1 вересня як початок найбільш кривавих війн в історії людства. Бачення ОБСЄ щодо безпекової співпраці на континенті нині проходить серйозну перевірку. Ставить під питання навіть існування цієї організації», — заявив Османі.
Загалом Буяр Османі виділив 3 ключові моменти, над чим буде працювати Північна Македонія разом із генсеком ОБСЄ Хельгою Марією Шмід, Секретаріатом та країнами, що входять до організації у 2023 році.
«Непередбачуване безпекове середовище» — вираз, який часто можна почути від керівництва ЄС та НАТО, вжив також і Османі. І нинішня ситуація показала, що варто більше уваги приділяти боротьбі з гібридними загрозами, а особливо кібербезпеці.
Щодо російсько-української війни Османі ще раз заявив, що першочерговим завданням є «зупинка агресії. Нам потрібна негайна деескалація». Питання припинення війни є надважливим, адже російська агресія є «загрозою для життів та майбутнього народу України».
Наразі в Україні тривають 3 операції ОБСЄ. Питання надання українцям гуманітарної допомоги є серед головних питань, хоча й допомога в документуванні російських воєнних злочинів теж є потенційно важливою темою для співпраці.
Будемо сподіватися, що ОБСЄ під головуванням Північної Македонії докладе всіх зусиль, аби росія була притягнена до відповідальності, в Європі запанував мир, а Україна перемогла агресора.
Фото Twitter Bujar Osmani
Після нищівного розгрому масштабних механізованих штурмів росіяни почали берегти свою «броню», але не живу силу.
Повідомлено про підозру 19-річному сумчанину, який здійснив серію підпалів автомобілів, що використовувалися військовослужбовцями.
П’ятьох посадовців харківського трамвайного депо підозрюють у заволодінні понад 3,3 млн грн на схемі з «мертвими душами».
Водій – електрик – молодший спеціаліст, Водій
від 20000 до 50000 грн
Старокостянтинів, Хмельницька область
Військовослужбовець Військової служби правопорядку
від 22000 до 60000 грн
Одеса
Південне територіальне управління Військової служби правопорядку
Навчально-науковий інститут фізичної культури та спортивно-оздоровчих технологій є структурним підрозділом Національного університету оборони України, який проводить підготовку курсантів, для подальшої служби на посадах…