У 57-й окремій мотопіхотній бригаді імені кошового отамана Костя Гордієнка чекають на готових повернутися після СЗЧ і гарантують справедливе людяне відношення. Про це розповів…
Війна триває не тільки на землі, а й у повітрі, причому саме в повітрі інколи сходяться у двобоях безпілотні літальні апарати, і тут уже йдеться про війну нервів, досвіду і технологій. Ось що розповів аеророзвідник з позивним «Їжачок», який з підрозділом виконує завдання на східному напрямку:
— Того дня зранку російська група аеророзвідки вирішила, що можна безкарно літати і кидати ВОГи (постріл осколковий гранатометний. — Ред.) по наших шанцях. Оскільки ані наш, ані російський РЕБ (засіб радіоелектронної боротьби. — Ред) не працювали, ми на прохання піхоти підняли нашу «пташку». Тим часом піхотинцям вдалося збити ворожий дрон. Він впав метрів за 250-300 від нас і вибухнув. Ми тільки почули в рацію «Є, збили!» Командир каже «не підходьте до нього», але оскільки він впав і вибухнув, то підходити вже не мало сенсу. Водночас ми побачили, як група росіян з майже викошеної лісосмуги почала рух у напрямку своїх позицій.
Ми передали координати мінометникам. За допомогою планшетів із відповідним програмним забезпеченням дані для стрільби були готові майже миттєво. Перша міна лягла з перельотом, друга влучила точно у ворожу групу операторів БПЛА.
Потім по місцю, де були росіяни, додатково насипали з АГС. І тут, коли росіяни зрозуміли, що своїх у повітрі немає, вони вмикнули РЕБ. Нашим аеророзвідникам вдалося вивести свій БПЛА, але групу було викрито.
Ми були на відкритому місці, і по нас автоматичною гарматою почала працювати БМП противника. Перша черга лягла далеко, друга ближче — ворог проводив пристрілку, а потім майже відразу прилетів важкий снаряд. Потім другий, третій. Ми зрозуміли, що то працює ще одна «беха» (БМП-3, що має на озброєнні гармату 100 мм і 30 мм. — Ред). На щастя, її місце засікли піхотинці, й мінометники майже відразу накрили росіян. Там щось задиміло, вогонь припинився, і ми хутко забралися звідти. Так, власне, і закінчився наш двобій з ворожою групою аеророзвідки.
Бійці ППО бригади «Хижак» при Департаменті патрульної поліції нищать розвідувальні та ударні дрони росіян.
13 заявок на повернення і 3 бійці, які вже поновилися на службі — такими є перші результати за програмою спрощеного повернення із СЗЧ у 43-й бригаді.
Там відбулося 18 атак, тоді як усього від початку доби агресор 82 рази атакував позиції Сил оборони.
Начальник групи телекомунікації інформаційно-телекомунікаційного вузла
від 20000 до 24000 грн
Хмельницький
В/Ч А1056
У 57-й окремій мотопіхотній бригаді імені кошового отамана Костя Гордієнка чекають на готових повернутися після СЗЧ і гарантують справедливе людяне відношення. Про це розповів…