ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Кого саме слід вважати колаборантами — роз’яснення МВС

Новини
31 Грудня 2022, 5:53
Прочитаєте за: < 1 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

Колаборація є свідомою діяльністю людини, котра в будь-який спосіб співпрацює з окупантами.

Про це інформує Міністерство внутрішніх справ.

«Колаборантами вважаються ті, хто підтримують російську агресію, займаються поширенням російської пропаганди, агітують людей на користь ворога, підтримують або проводять референдуми на окупованих територіях, співпрацюють з окупантами для отримання посад або виконують завдання, поставлені окупаційною владою», — йдеться у повідомленні.

У МВС наголосили: ті, хто надавав житло окупантам, забезпечував їх їжею, передавав інформацію про українських захисників, представників влади, про місце їх перебування чи інші дані — ці особи будуть притягнені до відповідальності та отримають реальні терміни позбавлення волі, аж до 15 років ув’язнення.

Водночас якщо людина опинилася на захопленій території і просто продовжила виконувати свої обов’язки без шкоди для України або під страхом смерті — це не означає, що вона є колаборантом.

«У кожному випадку правоохоронці ухвалюватимуть відповідні рішення лише після ретельної перевірки всіх обставин і наслідків, до яких призвела співпраця конкретного громадянина з окупантами», — пояснили у міністерстві.


Запоріжжя під масованим ударом: двоє загиблих, 17 поранених, серед постраждалих — 11-річний хлопчик
Запоріжжя під масованим ударом: двоє загиблих, 17 поранених, серед постраждалих — 11-річний хлопчик

Російські війська завдали масованого удару по Запоріжжю. Внаслідок атаки загинули двоє людей, ще 17 дістали поранення, серед них — 11-річний хлопчик.

Правоохоронці повідомили про підозру генералу окупантів, який командував атакою «Іскандерів» по Краматорську
Правоохоронці повідомили про підозру генералу окупантів, який командував атакою «Іскандерів» по Краматорську

СБУ та прокуратура заочно повідомили про підозру генералу, який командував атакою по Краматорську у червні 2023 року.

Логістика ворога на півдні фактично паралізована — Головнокомандувач ЗСУ
Логістика ворога на півдні фактично паралізована — Головнокомандувач ЗСУ

Головнокомандувач ЗСУ генерал Олександр Сирський працював у бойових частинах, які виконують завдання на Запорізькому напрямку.

Понад 50 атак за день: на Дніпропетровщині троє загиблих і 12 поранених, серед них — діти
Понад 50 атак за день: на Дніпропетровщині троє загиблих і 12 поранених, серед них — діти

Російські війська протягом дня понад 50 разів атакували чотири райони Дніпропетровської області.

ВАКАНСІЇ
RobotaUa Кухар, молодший інспектор прикордонної служби

до 51000 грн

Запоріжжя

8 прикордонний загін

Olx Розвідник в 126 ОБр ТРО

від 20000 до 120000 грн

Херсон, Херсонська область

WorkUa Розвідник зенітного артилерійського відділення

від 50000 до 100000 грн

Вся Україна

Військова частина А4085

WorkUa Старший навідник мінометного розрахунку

від 20800 до 190000 грн

Вся Україна

23 ОМБр

WorkUa Оператор протитанкового озброєння у ЗСУ

від 50000 до 120000 грн

Вся Україна

66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго

WorkUa Охоронець

від 21000 до 30000 грн

Київ

Військова частина №2260