— Національний президентський оркестр — знаний у світі професійний колектив, який люблять та поважають в музичному середовищі. Як вас нині, в час великої війни, зустрічають за кордоном? — Наша…
АрміяInform уже розповідала про те, як росія розв’язала електронну війну проти GPS-навігації. Українські військові експерти предметно дослідили технічну складову російського озброєння. Про те, чим же володіє армія країни-терориста для постановки масованих перешкод у системі РЕБ, АрміяInform розповів дослідник трофейної техніки Ігор Сидоренко.
Одним з основних видів постанови перешкод у системі РЕБ експерт визначив російський комплекс «Поле-21». Як зазначив Ігор Сидоренко, цей виріб почав поступати на озброєння армії рф з 2016 року. Силам оборони України вдалося захопити один уцілілий зразок цього пристрою на полі бою в Харківській області.
Комплекс побудований за модульним принципом, що спрощує його виробництво та розгортання. Уніфікований модуль «Поля-21» є постом радіоперешкод Р-340РП, що має у своєму складі приладову частину та антенні модулі. Кожен пост комплексу містить один контейнер з апаратурою та до трьох антенних модулів. Також до складу комплексу входить виносний пункт управління, що забезпечує контроль над 100 постами.
«Кожен антенний модуль постановки перешкод „Поле-21“ здатний придушувати радіосигнали на відстані не менше як 25 км. Енергетичний потенціал — 300–1000 Вт. Забезпечується робота в секторі шириною 125° по азимуту та 25° по куту місця. Пост споживає потужність до 600 Вт. Комплекс здатний придушувати сигнали всіх навігаційних систем, що існують. Передавачі радіоперешкод Р-340РП з антенами пропонується розміщувати на наявних або на спеціально виведених вежах і щоглах відповідної висоти. Також можливе розміщення засобів комплексу на автомобільній базі. Забезпечується сумісність із різними засобами енергопостачання. Зв’язок між компонентами комплексу може підтримуватися по провідних лініях або радіо. Так, у разі монтажу постів на вежах стільникового зв’язку можливе застосування GSM-антен як резервного засобу», — розповів Ігор Сидоренко.
Військовий експерт також додав, що штатний спосіб розгортання та застосування комплексу «Поле-21» передбачає монтаж великої кількості модулів на значній площі — з урахуванням форми та розмірів робочих секторів. За оптимального розміщення один комплекс зі 100 антенними постами дає змогу перекрити площу 150×150 км. Над таким районом створюється надійний «купол» із перешкод, що унеможливлює використання супутникової навігації.
Своєю чергою військовий експерт Микола Наливайко зазначив, що особливостями цього обладнання є те, що система «Поле-21» працює у вибірковому форматі.
«Тобто може створювати проблеми тим, хто, наприклад, працює в системі Galileo чи GPS/NAVSTAR, тоді як користувачі ГЛОНАСС будуть мати доступи до всіх можливостей і координат. Бо в кожного є свій частотний діапазон», — наголосив Микола Наливайко.
Ще одним подібним виробом російської оборонки, який активно використовується загарбниками, є Автоматизована станція перешкод (АСП) Р-330Ж «Житель». Українські військові аналітики зазначили, що цей ворожий продукт був створений ВАТ НВП «ПРОТЕК» з воронежа.
«Станція перешкод „Житель“ може створювати серйозні проблеми як для користувачів GPS, так і мобільного зв’язку», — розповів Микола Наливайко.
Військові аналітики повідомили, що АСП Р-330Ж «Житель» використовувалися окупаційними військами ще з 2014 року на Донбасі. Більш ранні варіанти цього виробу працювали ще під час першої чеченської кампанії.
Слід зазначити, що українські Сили оборони під час боїв знищили декілька зразків АСП Р-330Ж. Так, зокрема, уламки першого були виявлені під час боїв за Київ. Згодом надходили повідомлення про розбиті комплекси «Жителів» на сході України й на Харківському напрямку.
Протягом усієї повномасштабної війни росії в Україні її сили намагалися контролювати інформаційний простір та телекомунікації. Свого часу злом росіянами супутникової системи ViaSat порушив супутниковий зв’язок у всій Європі. У містах України ракетами було знищено телефонне обладнання, а в деяких окупованих районах росія намагалася взяти під контроль український інтернет, наражаючи людей на цензуру та стеження.
@armyinformcomua
Президент України Володимир Зеленський і Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц у Києві оглянули новітні зразки виробів із системами автоматичного виявлення та ураження цілей, зокрема БПЛА, FPV-дрони, наземні роботизовані комплекси та систему керування «рою дронів».
У місті Торецьк тиждень міських боїв відмінусовує в російській окупаційній армії до півтисячі осіб.
З 1 жовтня командирам військових частин було надано право здійснювати призов без участі територіальних центрів комплектування. Цим порядком вже встигли скористатися понад 2 тисячі військовозобов’язаних та резервістів.
На Сіверському напрямку штурмовикам окупантів нема куди сховатися, їх розстрілюють, неначе в тирі.
На Харківському напрямку ворог штурмує в районах Стариці, Тихого, Вовчанська та в напрямку Козачої Лопані.
Президент України Володимир Зеленський і Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц відвідали українських воїнів, які були поранені в боях проти окупантів й проходять лікування та реабілітацію.
від 21500 до 51500 грн
Кам'янка-Бузька
Військова частина А4623
від 27000 до 30000 грн
Запоріжжя
Військова частина А3130
— Національний президентський оркестр — знаний у світі професійний колектив, який люблять та поважають в музичному середовищі. Як вас нині, в час великої війни, зустрічають за кордоном? — Наша…