Чоловік свідомо перешкоджав законній діяльності Збройних Сил України, діючи в кінцевому підсумку на користь держави-агресорки російської федерації. За це суд призначив громадянину України 5 років…
Про це міністр збройних сил Французької Республіки Себастьєн Лекорню сказав під час зустрічі сьогодні, 28 грудня, з міністром оборони України Олексієм Резніковим в рамках візиту до України.
Він зазначив, що його візит відбувається через декілька днів після саміту, який організував Президент Макрон у Парижі. Цей саміт торкався цивільних питань. А візит до України продовжує спілкування щодо військових питань.
Себастьєн Лекорню розповів, що обмін думками щодо тактичної та стратегічної ситуації на початку зими допомогли також торкнутися питань потреб ЗС України для найближчих тижнів.
– Франція обрала декілька засобів для того, щоб надати допомогу Україні. По-перше, це передача обладнання ЗС Франції для ЗС України. І президент Зеленський та Президент Макрон доручили нам підготувати програму подальших кроків для того, щоб забезпечити таку підтримку на початку наступного року, – сказав Себастьєн Лекорню.
Для французьких ЗМІ, які були присутні на пресконференції під час зустрічі, він підкреслив, що йдеться про передачу спроможностей, які не ставлять під загрозу спроможності Франції. Щоб не було різночитань цього питання.
– Другий засіб допомоги Україні – це Європейський фонд миру. Це Європейська спроможність, сила, міць Європи. Я вчора був у Польщі з візитом і це ще раз показало, що цей механізм важливий для майбутнього і дуже корисний інструмент потенціал якого буде використовуватися.
І Франція одна із країн, яка вносить великий внесок в цей загальноєвропейський фонд допомоги Україні. Наш внесок 500 млн євро. І, до речі, про це не завжди кажуть, але про це важливо пам’ятати, коли йдеться про використання такого Європейського механізму.
І третій засіб для допомоги – це новий фонд, який створений у Франції і парламент Франції збільшив його спроможності до 200 млн євро. Через цей фонд український замовник може напряму може адресувати замовлення французькому ВПК, – сказав міністр ЗС Франції.
Він зазначив, що зустрічі, які наразі відбулися і з президентом Володимиром Зеленським і з міністром оборони України, дозволили обговорити потреби, які можуть бути задоволені через цей фонд.
– Четвертий засіб допомоги, серед інших, це навчання, а також технічне обслуговування того обладнання, яке вже було передане. Тут також робота ведеться на європейському рівні. В нас була ціль провести навчання 2 тисяч представників України на території нашої країни, але президент Франції прийняв рішення збільшити цю допомогу – разом із Польщею, – повідомив Себастьєн Лекорню.
Він подякував Олексію Резнікову за запрошення та прийом. Та поділився враженнями від України та українців.
– Я хочу сказати від імені моєї делегації, що для нас була дуже велика шана у момент, коли ми вшанували сьогодні в Києві пам’ять загиблих біля Стіни пам’яті полеглих воїнів (на Михайлівській площі- ред.). Ми багато говоримо про стійкість. Але, і звичайний український народ, і українські ЗС – є справжнім взірцем стійкості та моральної міцності духу, – сказав Себастьєн Лекорню.
Фото Тетяни Головатюк
@armyinformcomua
Із них майже 300 будинків — у Києві, та понад 100 — у Київській області. Загальна сума фінансування — понад 107 млн грн.
Викрили 35-річного місцевого мешканця, який поставив на потік незаконне «вирішення питань» з оформлення фіктивної інвалідності.
В цілому нордичні та балтійські країни цього року спрямують більше 12 мільярдів євро на підтримку України, з яких близько мільярда — на енергетичну підтримку.
Про службу, війну, вплив батька розповів Євгеній Громадський, позивний Гром, офіцер Національної гвардії України та Герой України.
Кабмін ухвалив постанову, якою остаточно врегулював питання передачі непрофільних повноважень Міноборони до Мінекономіки.
Троє прикордонників з позивними «Окей», «Білет» та «Касік» 130 діб утримували позицію неподалік кордону з рф на Куп’янському напрямку.
Начальник складу безпілотних авіаційних комплексів
від 25000 до 30000 грн
Полтава
Військова частина А4759
Чоловік свідомо перешкоджав законній діяльності Збройних Сил України, діючи в кінцевому підсумку на користь держави-агресорки російської федерації. За це суд призначив громадянину України 5 років…