У Білгород-Дністровському на Одещині суд виніс вирок місцевому жителю, якого обвинувачували у перешкоджанні діяльності Збройних Сил України під час воєнного стану. Чоловік адміністрував…
Про оперативну ситуацію на сході нашої країни в ефірі телемарафону «Єдині новини» розповів речник Східного угруповання військ ЗСУ полковник Сергій Череватий.
Він зауважив, що східний фронт залишається головним епіцентром збройної боротьби українського народу проти агресора. А Бахмутський і Авдіївський напрямки та деякі частини Луганської області — головними гарячими точками.
— Наприклад, тільки на Бахмутському напрямку за добу відбулося 28 боєзіткнень та 225 обстрілів різними калібрами артилерії та танками. Ворог втратив 90 людей вбитими і близько 110 пораненими. Таким чином наші ЗСУ мужністю, характером, злагодженістю не дають прорвати нашу оборону й постійно наносять втрати ворогу, — повідомив полковник Сергій Череватий
Також речник Східного угруповання військ ЗСУ припустив, що можна очікувати, що ворог, враховуючи власні шалені втрати та виснаженість військ, важкі погодні умови й стійкість нашої оборони, сповільнить свої дії. Збройні Сили України, зі свого боку, діятимуть з огляду на ту оперативну ситуацію, яка складеться.
— Якщо ми будемо бачити, що в нас достатньо сил і засобів та є можливість вогневого ураження, щоб у той час, як у ворога буде виснаження, нанести по ньому потужний удар, ми не будемо робити паузи і нанесемо його. І навпаки, якщо буде потрібно, щоб зберегти особовий склад, перегрупуватися, ми це зробимо. Найближчі події все покажуть, — зазначив військовий.
Сергій Череватий розповів про події, що розвиваються на Луганському напрямку.
— Там відбувається певна інерція перемоги, коли люди чекали подальшого руху і цей рух відбувався — розумно, продумано, грамотно. Постійно наші підрозділи рухалися і робили щось, щоб продовжувати цей рух. Але й враховували, що ворог там доволі потужно системно укріпився. Така робота триває і зараз. На цьому напрямку є підстави для оптимізму. Крок за кроком відбувається необхідна діяльність, яка наближає щодня звільнення певних метрів-кілометрів нашої землі. Там працюють дуже професійні наші підрозділи, у тому числі, певно, одні з найкращих сьогодні в світі, десантно-штурмові війська, — підкреслив полковник Череватий.
За його словами, українським захисникам протистоять ворожі десантні, механізовані, танкові підрозділи, які вже значною мірою укомплектовані мобілізованими. Також є підрозділи так званого корпусу народної міліції «лнр» і «вагнерівців».
Глобальні військові витрати у світі у 2025 році зросли до $2 трильйонів 887 млрд, або на 2,9% у реальному вираженні — і збільшуються 11-й рік поспіль.
Україна активізувала далекобійні удари по російських об'єктах, насамперед по нафтопромисловості. І паралельно завдає ворогу величезних втрат на фронті.
Міністерство оборони системно нарощує постачання дронів-перехоплювачів для «малої» ППО.
Сорокарічний мешканець селища Пісочин Харківського району організував виїзд з України для військовослужбовця, який перебував у розшуку за СЗЧ.
Жительку селища Нью-Йорк Торецької громади, яка допомагала ворогу визначати цілі для вогневого ураження, засудили до 15 років за ґратами.
Оператори батальйону безпілотних систем «Спалах» 28-ї механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу уразили 10 різноманітних цілей.
Номер обслуги, військовослужбовець у ЗСУ
від 50000 до 120000 грн
Київ
66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго
Військова служба за контрактом з початковою з/п від 51500 до 200000
від 51500 до 200000 грн
Хмельницький, Хмельницька область
Номер обслуги мінометного взводу
від 21000 до 125000 грн
Червоноград
63 окремий батальйон 103 ОБр Сил ТрО
Оператор взводу радіоелектронної боротьби
від 50000 до 120000 грн
Ужгород
68 окрема єгерська бригада імені Олекси Довбуша
У Білгород-Дністровському на Одещині суд виніс вирок місцевому жителю, якого обвинувачували у перешкоджанні діяльності Збройних Сил України під час воєнного стану. Чоловік адміністрував…