ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Четверта батарея ЗРК Patriot надійшла Збройним силам Швеції

Озброєння та техніка
Прочитаєте за: 3 хв. 25 Грудня 2022, 10:58
ЗРК MIM-104 Patriot. Фото: U.S. Navy

MIM-104 Patriot — американський зенітний ракетний комплекс (ЗРК) виробництва компанії Raytheon, що перебуває на озброєнні армії та ВМС США, а також деяких їхніх союзників.

Неадекватна поведінка росії та її сателітів викликали прискорення країн-сусідів на шляху до озброєння сучасними зразками військової техніки. Свіжий приклад — Збройні сили Швеції, яка стоїть на порозі НАТО та намагається убезпечити себе від непередбачуваних кроків вічно ображеної москви.

Як повідомляє видання FMV, днями Швеція отримала четверту, останню передбачену контрактом на $3,2 млрд, батарею ЗРК Patriot Advanced Capability 3+ (скорочено PAC-3+). Постачання цієї батареї протиповітряної оборони (ППО) було заплановане у 2019–2023 роках, але США пришвидшили процес. Наразі залишилося лише довезти окреме запасне обладнання.

«Шведський варіант» батарей Patriot PAC-3+ становлять три пускові установки, тобто загальна кількість ПУ — 12 штук разом із новими радіолокаційними станціями AN/MPQ-65. Контрактом передбачене озброєння Patriot-ів керованими ракетами GEM-T (MIM-104E Guidance Enhanced Missile) — 100 шт. та перехоплювачами MSE (PAC-3 Missile Segment Enhancement) — 200 штук.

MIM-104E (PAC-2/GEM+)

Модернізовані «старші» ракети PAC-2 і GEM отримали коди GEM-T і GEM-C відповідно. Літера «T» у переданих Швеції ракетах означає, що вони класу «тактичні балістичні» (інші, «C» — крилаті ракети). Ці ракети мають абсолютно нову носову частину, розроблену для більшої ефективності проти цілей на низькій висоті з малопомітною RCS (радіоактивна система управління), таких, як крилаті ракети. Крім того, GEM-T отримали новий підривник, також додатково оптимізований проти балістичних ракет, і новий малошумний генератор, який підвищує чутливість ГСН (голівки самонаведення) до цілей з низьким радіальним поперечним перерізом. GEM+ надійшли на озброєння в листопаді 2002 року, у 2018 році Raytheon оновила систему наведення GEM-T за допомогою твердотільних нітрид-галій-передавачів (GAN).

PAC-3 MSE

Ракети до Patriot PAC-3 Missile Segment Enhancement (MSE) виробляє компанія Lockheed Martin Missiles and Fire Control. Саме її спеціалісти зробили озброєння маневренішим та збільшили радіус його дії на 50%. Перехоплювачі MSE стали основним засобом нової системи MEADS (Medium Extended Air Defense System), яка працює за принципом «підключайся і бий» — коли будь-яка система союзників може підключитися за відкритими протоколами до загальної інтегрованої протиповітряної та протиракетної оборони з обміном даними між РЛС та пунктами управління. Наразі модернізація PAC-3 полягає в комплектуванні комплексу маневреними ракетами-перехоплювачами MSE, пускової станції M903, комп’ютерної командної системи та вдосконаленої електронної системи запуску (ELES).

Пускова установка M903

Нова пускова система M903 має модульну конструкцію, здатну вмістити чотири пускових контейнери із 16-ма ракетами PAC-3, або 12-ма контейнерами PAC-3 MSE, або чотирма контейнерами PAC-2 GEM. Крім того, є можливість розміщувати різні ракети: наприклад, 6 контейнерів PAC-3 MSE та два контейнери PAC-3 тощо.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Правобережжя Херсонської області – щодня під постійним ворожим вогнем

Правобережжя Херсонської області – щодня під постійним ворожим вогнем

Під прицілом окупантів - житлові будинки, соціальні об’єкти та критична інфраструктура.

Із зором, як у сови: армія Австралії отримає дрон-камікадзе Owl від Innovaero та дочірнього підприємства Boeing

Із зором, як у сови: армія Австралії отримає дрон-камікадзе Owl від Innovaero та дочірнього підприємства Boeing

Австралійська армія найближчим часом візьме на озброєння новий безпілотник-камікадзе з електричним приводом, розробка якого триває понад два роки.

В Академії сухопутних військ назвали кількість учасників бойових дій серед курсантів та викладачів вишу

В Академії сухопутних військ назвали кількість учасників бойових дій серед курсантів та викладачів вишу

Торік серед курсантів, які вступили до Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, було 9% учасників бойових дій.

За тиждень понад 230 тисяч громадян оновили свої облікові дані

За тиждень понад 230 тисяч громадян оновили свої облікові дані

За інформацією Ситуаційного центру Міноборони, за тиждень з 17 по 23 червня облікові дані через застосунок Резерв+, ТЦК та СП або ЦНАП оновили понад 230 329 громадян.

Президент наголосив на важливості постачання ППО для України: Далекобійність вирішує, коли завершиться війна

Президент наголосив на важливості постачання ППО для України: Далекобійність вирішує, коли завершиться війна

Для України вже є позитивне рішення щодо постачання нових систем Patriot, які убезпечать життя людей від російського терору.

Історичний тиждень: Володимир Зеленський про старт переговорів щодо вступу України до ЄС

Історичний тиждень: Володимир Зеленський про старт переговорів щодо вступу України до ЄС

Рада ЄС визначила переговорні рамки для України, які розпочнуться 25 червня у Люксембурзі.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Офіцер штабу, старший лейтенант

від 20000 до 120000 грн

Дніпро

128 ОБр Сил ТрО

Зв’язківець, військовослужбовець

від 20000 до 50000 грн

Дніпро

Військова частина А4615

Стрілець-зенітник у 66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго ЗСУ

від 50000 до 120000 грн

Київ, Київська область

Старший механік автомобільної роти

від 21000 до 23000 грн

Запоріжжя

Військова частина А3130

Електрозварник

від 20000 до 20000 грн

Васищеве

Військова частина 3075 НГУ

Навідник

від 20000 до 25000 грн

Київ

Військова частина А4682