За пів століття виробництва кількість випущених «Бойових Соколів» упевнено наближається до 5 тисяч. Винищувач перебував і продовжує перебувати на озброєнні…
Громадська організація «Відчуй» презентувала кампанію «Чуєш? Плюс. Плюс», що спрямована на реабілітацію військових, які вже отримали травми органів слуху, та заходи щодо превенції його втрати в майбутньому, повідомляє Укрінформ.
«Звуки обстрілів, звуки роботи техніки, з якою вони працюють, акустичні травми, які вони постійно отримують, – це щодня відбирає частину їх слуху, який зазвичай дуже важко відновити. Тому ми вирішили, що зараз це актуально як ніколи… і думаємо саме про здоров’я слуху наших захисників», – сказала радниця-уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації, директорка ГО «Відчуй» Дар’я Герасимчук.
За її словами, крім реабілітації бійців, які вже втратили слух, організація займається пошуком певних апаратів для захисту слуху бійців. «Ми вже закупили першу партію індивідуальних звукових фільтрів, незабаром вони поїдуть до наших артилеристів, танкістів, штурмовиків і почнуть захищати слух наших військових», – сказала Герасимчук.
Вона додала, що вже закуплено близько 1150 звукових фільтрів.
Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко зауважив, що повномасштабне вторгнення рф принесло Україні величезну кількість проблем, частина яких стосується саме життя та здоров’я українців, у першу чергу військових. За його словами, окрім поранень, захисники отримують багато травм, пов’язаних із органами слуху.
«Вони (медики – ред.) не завжди можуть врятувати здоров’я та слух. Наступним етапом після таких травм є слухопротезування і реабілітація – повернення людини в соціум, адаптація до нових умов життя в новій реальності», – сказав міністр.
У межах кампанії спеціальні педагоги та психологи громадської організації «Відчуй» консультуватимуть уже слухопротезованих військовиків, тобто знову навчать сприймати звуки. Супровід та консультації проводитимуться як в онлайн-форматі, так і офлайн у центрі громадської організації в Києві.
Радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна зауважила, що завдяки ініціативі першої леді Олени Зеленської три роки тому в Україні розпочали великий рух до безбар’єрного суспільства, йдеться не лише про те, щоб збудувати ефективну доказову систему реабілітації, а й щоб люди після будь-яких пошкоджень в організмі, мінно-вибухових травм змогли відновитися, почуватися на рівні з іншими представниками суспільства.
Ломакіна зауважила, що якісний захист органів слуху – це також про безпеку тих, хто воює за нашу країну. Вона відзначила, що консультування та супровід у питаннях адаптації до нових слухових можливостей – це про включеність у соціум без бар’єрів.
Проєкт реалізується спільно з Міністерством охорони здоров’я та радницею-уповноваженою Президента України з питань безбар’єрності.
@armyinformcomua
Державне бюро розслідувань завершило досудове розслідування та скерувало до суду обвинувальний акт стосовно колишнього командира однієї з військових частин, відповідальної за постачання пального та обслуговування транспорту ЗСУ. Його звинувачують у службовій недбалості, що призвела до збитків державі на суму понад 3,37 мільйона гривень, які, втім, наразі вже повністю відшкодовані.
Міністерство оборони України підготувало наказ про внесення змін до Порядку відбору біологічного матеріалу у військовослужбовців та його зберігання з метою врегулювання процедури державної реєстрації геномної інформації людини.
На Куп’янському напрямку, у смузі відповідальності 116 окремої механізованої бригади, здебільшого тактика ворога залишилася незмінною. Там атакують хвилями піхоти. штурмовики переважно з в’язниць.
Кількість постраждалих унаслідок російського обстрілу Запоріжжя, що стався 22 квітня, зросла до 42 осіб. Чотирнадцять з них наразі перебувають у лікарнях, стан чотирьох пацієнтів оцінюється як важкий.
Характер сучасних бойових дій постійно змінюється, вимагаючи нових підходів до захисту життя і здоровʼя військовослужбовців. З огляду на це Міністерство оборони України розробило нормативно-технічну документацію на засіб індивідуального захисту — тент захисний (бронековдра).
Зенітники 63 окремої механізованої бригади вдруге знищили найдорожчий російський БПЛА-розвідник «Мерлін-ВР» і прибрали з неба Supercam на Лиманському напрямку.
від 20100 до 120000 грн
Львів, Львівська область
від 20100 до 120100 грн
Дніпро
128 окрема бригада Сил територіальної оборони ЗСУ
За пів століття виробництва кількість випущених «Бойових Соколів» упевнено наближається до 5 тисяч. Винищувач перебував і продовжує перебувати на озброєнні…