Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…
АрміяInform продовжує розповідати про протимінну діяльність в Україні. Сьогодні мова піде про те, у якій послідовності здійснюється нині розмінування територій у нашій країні, і хто за це відповідає.
Відповіді нам надали в Управлінні екологічної безпеки та протимінної діяльності Міністерства оборони України.
— Відповідно до Плану виконання заходів гуманітарного розмінування на звільнених територіях на відповідний рік та з врахуванням виконання пріоритетних завдань, розмінування здійснюється за умовними етапами. Так, перший етап — це оперативне реагування після артилерійських, ракетних та авіаційних ударів, після інцидентів із вибухонебезпечними предметами, з метою пошуку та знищення боєприпасів, що не вибухнули, та їхніх залишків, забезпечення процесуальних дій правоохоронних органів, — розповіли в Управлінні.
Другий етап — це проведення оперативного реагування з метою пошуку, виявлення, знищення (знешкодження) вибухонебезпечних предметів на звільнених територіях для розблокування функціонування об’єктів життєзабезпечення, об’єктів транспортної інфраструктури та доступу населення до соціальних об’єктів та житлового фонду.
— У багатьох випадках, перший та другий етапи потребують проведення обстеження на наявність вибухонебезпечних предметів, робіт з підводного розмінування, особливо при відновлення мостів, організації тимчасових переправ через водні перешкоди, при відновленні об’єктів водопостачання, — додали у відомстві.
Третій етап — забезпечення безпеки сільськогосподарських робіт. Мається на увазі оперативний пошук вибухонебезпечних предметів на визначених сільськогосподарських територіях у рамках забезпечення харчової безпеки держави.
Заходи 1-3 етапу зазвичай мають оперативний характер та координуються безпосередньо у регіонах, що постраждали від російської агресії. Координацію заходів оперативного реагування здійснюють відповідні командування Сил оборони України та військові адміністрації.
До виконання перелічених етапів залучаються виключно урядові підрозділи сил оборони та безпеки (групи розмінування Державної спеціальної служби транспорту, піротехнічні підрозділи Державної служби України з надзвичайних ситуацій, вибухотехнічні групи Національної поліції України, інженерно-саперні підрозділи Збройних Сил України та Національної гвардії України).
— Четвертий етап — це нетехнічне обстеження в рамках виконання алгоритму вивільнення земель відповідно до національних та міжнародних стандартів протимінної діяльності. Основна мета — ідентифікація імовірно забруднених та забруднених територій, які потенційно можуть містити ризики від вибухонебезпечних предметів. До цього етапу залучаються оператори протимінної діяльності, — зауважили в Управлінні екологічної безпеки та протимінної діяльності.
П’ятий етап — проведення гуманітарного розмінування в рамках виконання алгоритму вивільнення земель. Включає в себе процедуру зменшення територій під час технічного обстеження, суцільне очищення територій методом розмінування або очищення району ведення бойових дій. Цей етап виконується операторами протимінної діяльності під моніторингом Національного органу з питань протимінної діяльності.
— Шостий етап — це проведення зовнішнього контролю якості розмінування силами акредитованих органів із інспектування. Після успішного проведення зовнішнього контролю якості оператор протимінної діяльності передає відповідальність за територію місцевим органам влади, — уточнили в Управлінні.
Виконання зазначеного етапу надає гарантію на безпечне користування землею та є найбільш ефективним з огляду на максимальні можливі зусилля з усунення ризиків від вибухонебезпечних предметів. Етапи 4-6 проводяться лише на територіях, де командуванням Збройних Сил України підтверджено сприятливу безпекову ситуацію для виконання процесу вивільнення земель.
Для заходів 4-6 етапів із вивільнення земель Національним органом з питань протимінної діяльності залучені міжнародні та національні неурядові організації, які пройшли сертифікацію як оператори протимінної діяльності. Зазначені організації, як оператори протимінної діяльності, здійснюють свою діяльність виключно за кошти фінансування донорами і на цей час відпрацьовують завдання з гуманітарного розмінування деокупованих територій Житомирської, Херсонської, Миколаївської, Київської, Чернігівської, Сумської та Харківської областей.
Планування заходів 4-6 етапів здійснюється Центром протимінної діяльності та затверджується Національним органом з питань протимінної діяльності.
— Розподіл завдань з гуманітарного розмінування здійснюється з врахуванням визначених Національним органом пріоритетів, безпекової ситуації в регіонах та наявних ресурсів в операторів протимінної діяльності. Моніторинг та координація операторів протимінної діяльності, що залучені до виконання заходів гуманітарного розмінування Національним органом, здійснюється через Центр протимінної діяльності, — додали у відомстві.
Інформування Національного органу про виконанні заходи та аналіз потреб у сфері протимінної діяльності здійснюється через секретаріат. З метою інформування зацікавлених сторін щодо заходів гуманітарного розмінування Центром протимінної діяльності у взаємодії з Женевським центром гуманітарного розмінування під координацією секретаріату національного органу створено інтерактивну карту виконання заходів гуманітарного розмінування.
Військовослужбовці відділу «Новоселиця» врятували правопорушника, який заблукав у горах. Його знайшли змерзлого, голодного та дезорієнтованого після більш ніж півдобового перебування у лісі.
Протягом минулої доби, 4 жовтня, піротехнічні підрозділи ДСНС України обстежили територію площею 148,81 га і знешкодили 253 одиниці вибухонебезпечних предметів, зокрема 2 авіаційні бомби.
Бійці підрозділу ударних БПЛА «Рубака» 77 аеромобільної Наддніпрянської бригади знищили ворожий зенітно-ракетний комплекс «Бук».
Станом на ранок 5 жовтня за добу росіяни 17 разів обстріляли населені пункти Донеччини.
російські окупанти вчиняють воєнні злочини не лише з власної ініціативи, але й за прямими наказами командирів збройних сил російської федерації та слідуючи закликам російської пропаганди і представників вищого військово-політичного керівництва рф.
Окупанти продовжують так звану «націоналізацію» нерухомості в окупованому Старобільську Луганської області. Навіть той факт, що в будинках проживають люди, не стримує окупантів від їхнього виселення.
Захищаємо світ
від 20000 до 120000 грн
Дніпро
233 окремий батальйон 128 ОБр Сил ТрО
від 21000 до 121000 грн
Запоріжжя
Заводський РТЦК та СП
від 21000 до 51000 грн
Степанівка, Сумська область
Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…