ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

10 грудня — Міжнародний день прав людини

Публікації
Прочитаєте за: 4 хв. 10 Грудня 2022, 11:03

«Що хочемо, те й робимо». За цим принципом діють на тимчасово окупованих територіях російські окупанти, мало чим відрізняючись від гітлерівських зондеркоманд

Перші згадки про права людини датовані ще роками до нашої ери. До нас дійшли слова давньоєгипетського фараона, який наказував  своїм підлеглим:  «Коли з Верхнього або Нижнього Нілу приїжджає прохач, зробіть так, щоб усе проходило відповідно до закону, щоб був дотриманий звичай і поважалися права кожної людини».

Перелік подібних історичних фактів можна продовжувати. Але повернімось у наші дні: ця тема є надто болючою для українців, особливо тих, хто так чи інакше постраждав  від російських окупантів. Такий приклад: рятуючись від ворожих бомб і ракет, мільйони наших земляків виїхали  за кордон.

— Мені  пощастило потрапити до дуже порядної сім’ї, де наше горе сприймають як своє й не лише співчувають, а й створили для мене належні умови проживання, — говорить 27-річна Валерія з Херсона. — Низький уклін цій польській родині. Але ж власна домівка є власна…

Не всім українцям, яких війна вигнала з їхніх домівок, так пощастило: сотні тисяч, а то й мільйони змушені жити в значно гірших умовах. Навіть ті, хто живе у власних помешканнях. Адже будь-якої миті до них можуть залетіти «Іскандери» чи «Калібри». А що вже казати про жителів тимчасово окупованих територій, де людське життя й ламаного шеляга не варте? Бо ж будь-який російський зайда, наковтавшись шмурдяку, може тебе застрелити. А ковтають вони, як розповідають люди, що пережили окупацію, добряче.

— Де вони брали той самогон — невідомо, але більшість із них усі дні були під мухою, — розповідає жителька одного із сіл Київщини Марія. — І витворяли казна-що. Втім, і тверезі не вирізнялися більш менш людською поведінкою.

«Ніякий суд нам не указ…»

Зважаючи на звірства, безчинства московитів, чимало українців за останні місяці звернулися до Європейського суду з прав людини. І там їх почули. Суд зобов’язав росіян «не здійснювати воєнні  напади на цивільне населення та цивільні об’єкти, в тому числі на житлові приміщення, транспортні засоби швидкої допомоги та інші цивільні об’єкти». Зобов’язав також негайно гарантувати безпеку закладів медичної допомоги, їхніх працівників. Найбільше звернень до ЄСПЛ надійшло з приводу нищення особистого майна, катувань, вбивств, завдавання тілесних ушкоджень, взяття заручників і викрадення людей.

Проте, схоже, що московитам від цього ні холодно, ні душно: росія перестала виконувати рішення Євросуду ще в березні 2022 року — відразу після її виключення з Ради Європи 16 березня 2022 року, а самі рішення Європейського суду з прав людини там ще з 90-х називають «податком на катування». російській владі легше сплачувати грошові компенсації постраждалим із держбюджету та продовжувати масово порушувати права людини, ніж просувати демократичні зміни.

росія не вживає заходів, щоб встановити долю безлічі людей, не виправляє законодавство про свободу зібрань, не виплачує  10 мільйонів євро, присуджених Грузії у 2014 році у справі про масову депортацію грузинів у 2006 році після арешту в Грузії російських офіцерів.

— Вочевидь, найбільший страх у російського політичного керівництва викликають наслідки розгляду міждержавних та індивідуальних справ з Україною. І сьогодні, перебуваючи на деокупованих територіях Харківщини, я бачу сліди масових порушень прав людини, — говорить Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець. — російські  громадяни своїм мовчанням самі позбавили себе чи не останнього механізму захисту власних прав від диктатора.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Уражено 18 ворожих кораблів — у ГУР розповіли японцям про наші морські дрони

Уражено 18 ворожих кораблів — у ГУР розповіли японцям про наші морські дрони

Командир спецпідрозділу ГУР МО України «Group 13» із позивним Тринадцятий ексклюзивно для журналістів японського видання NHK розповів про роботу ударного морського дрона  MAGURA V5.

Ґрунт підмерзає: на Харківщині ворогу «допомагають» швидше закопатися на той світ

Ґрунт підмерзає: на Харківщині ворогу «допомагають» швидше закопатися на той світ

На півночі Харківської області російські окупанти підлаштовуються під погодні умови і поспішають якомога міцніше закопатися в землю до настання відчутного похолодання. Натомість Сили оборони активно протидіють цим діям противника і знищують ворожі укриття.

Французький поцілунок бомбою — наші льотчики поховали російських дронарів

Французький поцілунок бомбою — наші льотчики поховали російських дронарів

Пілоти 40 бригади тактичної авіації «Привид Києва» завдали удару французькою керованою бомбою AASM HAMMER  по будинку, в якому знаходилися оператори російських БПЛА.

Била кулаками, тепер б’є дронами — чотириразова чемпіонка світу з ММА служить в ДШВ

Била кулаками, тепер б’є дронами — чотириразова чемпіонка світу з ММА служить в ДШВ

Світлана з позивним «Фенікс» чотири рази ставала чемпіонкою зі змішаних бойових мистецтв, а тепер воює операторкою ударних дронів у складі 79 окремої десантно-штурмової Таврійської бригади.

Третина стабільно безповоротні: на Харківщині ворог витрачає живу силу й економить техніку

Третина стабільно безповоротні: на Харківщині ворог витрачає живу силу й економить техніку

Втрати живої сили російських загарбницько-окупаційних військ на півночі Харківської області лишаються стабільно високими, причому понад третина з них — безповоротні. Натомість помітно, що техніки в окупантів або поменшало, або ж вони намагаються її берегти й не кидають в бій.

З юриста в артилеристи — як правник отримав «Срібний хрест»

З юриста в артилеристи — як правник отримав «Срібний хрест»

Богдан з позивним «Антіп» командує артилерійським взводом 27 реактивної артилерійської бригади імені кошового отамана Петра Калнишевського.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Кулеметник 155 окремого батальйону територіальної оборони

від 21000 до 51000 грн

Степанівка, Сумська область

Військова служба

від 50100 до 130100 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

Кухар, контрактна служба

від 22000 до 55000 грн

Черкаси, Черкаська область

Технік автоматизованих систем управління

від 21000 до 24000 грн

Чоп

Державна прикордонна служба України