Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…
Компанія Boeing доопрацювала торпеди для скидання з борту літаків американських ВМС P-8А Poseidon. На відміну від «класичних» варіантів, ці торпеди можуть самостійно долітати до цілі, котра знаходиться на значній відстані.
Система дістала назву HAAWC, або ж High Altitude Anti-Submarine Warfare Weapon Capability (Висотні можливості протичовнового озброєння). У другій половині листопада компанія Boeing повідомила про її вивід на «рівень початкової оперативної готовності».
Основним завданням цього проєкту було забезпечити безпечну та точну доставку торпеди до віддаленої цілі знизивши потенційну загрозу для літака-носія від засобів ППО противника. Для цього інженери компанії Boeing створили спеціальний комплект крил (Air Launch Accessory або ж ALA), до якого підвішується малогабаритна торпеда Mk 54 з гальмівним парашутом.
Після скидання з літака, крила ALA розгортаються і торпеда планує до визначеного району використовуючи систему наведення з підтримкою GPS, яка, за словами виробника, також має можливість працювати в умовах відсутності GPS за допомогою інерційної навігації. Досягнувши відповідної точки, крила від’єднуються і торпеда Mk 54, котра несе у собі заряд масою майже 44 кг, спускається у воду на парашуті та приступає до пошуку своєї цілі.
Точні льотні характеристики «крилатих» торпед наразі невідомі. Втім, у Boeing заявляли, що після запуску з літака їхня система здатна подолати не менше ніж сорок морських миль (близько 64 км). Звичайно ж, дальність пуску залежатиме від висоти та швидкості польоту літака, котрий пускатиме торпеду.
Відомо також, що у середині серпня цього року ВМС США уклали контракт з компанією Boeing на широкомасштабне серійне виробництво HAAWC.
Підготував Владислав Дем’яненко
Фото з відкритих джерел
@armyinformcomua
Ще один етап обміну між Україною та росією завершився успішно — додому повертаються українські військовослужбовці, які перебували в полоні та потребують невідкладного лікування.
Артилерист 54-ї окремої механізованої бригади на позивний «Лисий» розповів повчальну історію про те, як під час швидкої евакуації з-під ворожого обстрілу йому та побратимам довелося бігти, «як олімпійським чемпіонам», щоб врятувати свої життя.
Правоохоронці викрили масштабну схему ухилення від мобілізації та звільнення зі служби, в рамках якої по всій країні підробляли документи про необхідність догляду за родичами з інвалідністю.
Сьогодні відбувся ще один етап обміну полоненими в категорії «важкопоранені та тяжкохворі» згідно з домовленостями у Стамбулі.
Президент України Володимир Зеленський повідомив про повернення з російського полону ще однієї групи захисників, більшість з яких перебувала у неволі понад два роки, зокрема оборонці Маріуполя.
У тимчасово окупованій частині Луганщини російські загарбники активізували ідеологічну обробку молоді, членів так званої «юнармії» відтепер навчатимуть під кураторством місцевої академії Слідчого комітету рф.
від 30000 до 80000 грн
Бобровиця
1 відділ Ніжинського РТЦК та СП
від 21000 до 121000 грн
Запоріжжя
113 окремий батальйон територіальної оборони
Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…