Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…
Тридцять років тому, у ніч з 1 на 2 грудня 1992 року, було делеговано Інтернет-домен .UA. Того дня один із «батьків-засновників» глобальної мережі Джон Постел вніс відповідну інформацію в кореневі сервери, заснувавши для України національний домен верхнього рівня. До кінця 1992 року були створені публічні домени для адміністративно-територіальних одиниць України — областей, АР Крим, міст Київ та Севастополь.
Делегування домену .UA можна вважати аналогом проголошення незалежності України у мережі Інтернет. Цілком слушно 16 листопада 2000 року згідно з підписаним у Києві Меморандумом «Про об’єднання зусиль уповноважених державних органів та інтернет-сервіс-провайдерів України при створенні Національного Реєстру доменних імен в зоні UA» домен .UA визнали національним надбанням України.
З початком широкомасштабного нападу російської федерації суверенітет нашої держави в кіберпросторі атакували так само зухвало й жорстоко, як і українську незалежність у реальному світі. Про це йшлося на традиційній з 2011 року щорічній конференції доменної індустрії UADOM, проведеній онлайн 1-2 грудня компанією «Хостмайстер» — спонсорською організацією та реєстром домену верхнього рівня .UA.
Основними темами конференції стали:
Перший доповідач, адміністратор доменної зони .UA Дмитро Кохманюк розповів про дії Hostmaster Ltd із порятунку національного домену після початку широкомасштабного нападу російської федерації. Долати масштабні DDoS-атаки росіян на домени .ua та gov.ua фахівцям доводилось і раніше, однак наприкінці лютого 2022 року постало питання про саме існування бази даних доменної зони.
— Ми для кожної головної системи зробили альтернативну локацію в Європі й почали швидку міграцію. Це було приблизно 72 години за планом. Звісно, це зайняло більше, але головна міграція була зроблена, я думаю, все-таки за 72 години, — повідомив Дмитро Кохманюк.
Рятувати людей і дані компанії довелось із Херсона, де розміщувався головний офіс розробки. Зробити це вдалось буквально напередодні окупації міста.
— Світлана Микуленко під час евакуації з Херсона зробила повну міграцію нашої бази даних за кордон. І вона, фактично, врятувала нашу компанію, — зазначив доповідач.
Також завдяки злагодженим діям і значній допомозі колег з усього світу вдалося не лише зберегти всі дані, а й забезпечити надійну безперебійну роботу українського сегмента глобальної мережі.
— Зараз Україна є сьомою країною у світі за обсягом інтернет-трафіку, суттєво випереджаючи чимало значно більших держав, — зауважив один із наступних доповідачів, директор організації Packet Clearing House Білл Вудкок. — Попри те, що домен .UA регулярно зазнає масштабних DDoS-атак з боку російських агресорів, їм не вдається завдати значної шкоди завдяки досконалій системі захисту. З 2004 року, відколи Packet Clearing House співпрацює з реєстром домену .UA компанією «Хостмайстер», в українському національному Інтернет-домені були впроваджені найкращі світові практики в питаннях безпеки.
— Зараз Україна належить до 25 найбільш розвинених країн світу, які використовують найдосконаліші технології захисту, — підкреслив Білл Вудкок.
У стабільності роботи Інтернету в Україні значною є заслуга українських військових. Дякуючи за підтримку й допомогу українським та іноземним колегам і компаніям, Дмитро Кохманюк окремо згадав українську армію.
— Збройні Сили України — головний миротворець світу. Я не вірю в переговори з росією, яка хоче просто, щоб ми зупинили війну, а вони зробили наступний удар по нашій країні та, власне, всьому Європейському (Союзі. — Авт.) та світовій безпеці, — наголосив він.
Президент України Володимир Зеленський у Сумах відвідав медичний заклад, де лікують поранених захисників.
Україні передають винищувачі F-16 Fighting Falcon Королівських повітряних сил Нідерландів та високоточні планеруючі керовані бомби середньої дальності AGM-154 JSOW з арсеналів США.
90 обшуків за місцями роботи і проживання, гроші у сумі понад 500 тис. доларів США, майже 80 тис. євро та більше ніж 1 млн грн та навіть російські рублі, понад 400 осіб зі сфабрикованими довідками про інвалідність та 13 учасників злочинної групи.
Бійці 46 аеромобільної бригади Десантно-штурмових військ ЗСУ за день бойової роботи на Курахівському напрямку знищили 2 танки, 2 БМП і 8 мотоциклів ворога (разом із «мотоциклістами»).
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) здійснило першу виплату викривачу корупції. Викривач, який отримав винагороду — чинний військовослужбовець.
4 жовтня близько 10:00 зс рф вдарили двома керованими авіаційними бомбами по селу Ізюмське. Поранення, не сумісні з життям, отримав 35-річний чоловік — співробітник місцевої агрофірми.
Захищаємо світ
від 21000 до 51000 грн
Степанівка, Сумська область
від 50000 до 120000 грн
Київ, Київська область
Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…