У 57-й окремій мотопіхотній бригаді імені кошового отамана Костя Гордієнка чекають на готових повернутися після СЗЧ і гарантують справедливе людяне відношення. Про це розповів…
Сергій — навідник великокаліберного кулемета в одній з бригад ЗСУ, на війні з 2016 року. Кремезний, трохи сором’язливий, на жарти товаришів, що «підібрав рушницю під свій зріст», тільки усміхається — «та нехай жартують». Про себе і свою військову роботу каже коротко:
— Я люблю кулемет. Особливо, коли доводиться «розбирати» на друзки вогневі точки або працювати по легкій броні окупантів — БТР, БМП. Але по ворожих танках до того дня працювати не доводилось.
«Той день» у підрозділі, що тримав оборону на східному напрямку, запам’ятали надовго. Сергій на мить замислюється, потім продовжує:
— Проти наших позицій зранку почала працювати пара російських танків. Дистанція була приблизно півтора кілометра, а засобів протитанкових на той момент вже не було. Я вирішив, якщо навіть не пошкоджу їх, то хоч налякаю. Початкова швидкість кулі 840-860 метрів на секунду, і коли куля масою десь 50 грам на швидкості, ну нехай 700 метрів на секунду, влучає у башту танка, то психологічний ефект виникає неабиякий. У мене була стрічка заряджена патронами МДЗ (миттєвої дії запальними. — Ред.), тож я дочекався, коли один із ворожих танків стане на позицію і дав декілька черг. На мою думку, влучив йому в ДЗ (динамічний захист. — Ред.) та в паливні баки на надгусеничних полицях. Бачу — дим пішов, спочатку білий, а потім чорний. Дивлюся — відповзає Т-72.
До розповіді Сергія додає командир підрозділу:
— Звісно, ми не чекали, що нам вдасться знищити танк, усе ж таки це не «беха» (БМП. — Ред.), але коли солдат добре володіє своєю зброєю, то він завжди знайде, як «дістати» ворога. Коли я доповів, що ми з кулемета підбили танк, мені спочатку навіть не повірили, але є велика різниця між «підбив» або «пошкодив» і «знищив». Добили пошкоджений танк уже наші артилеристи. Засікли його місцезнаходження по чорному диму, додали туди декілька снарядів.
Наступного дня оператори БПЛА побачили те, що залишилось від танка окупантів — рудий корпус, відкинута вибухом башта і випалений шмат землі навколо.
Фото автора
Бійці ППО бригади «Хижак» при Департаменті патрульної поліції нищать розвідувальні та ударні дрони росіян.
13 заявок на повернення і 3 бійці, які вже поновилися на службі — такими є перші результати за програмою спрощеного повернення із СЗЧ у 43-й бригаді.
Там відбулося 18 атак, тоді як усього від початку доби агресор 82 рази атакував позиції Сил оборони.
У 57-й окремій мотопіхотній бригаді імені кошового отамана Костя Гордієнка чекають на готових повернутися після СЗЧ і гарантують справедливе людяне відношення. Про це розповів…