Але наскільки це може вплинути на загальну міць угруповання зс рф в Україні? Простіше кажучи, коли у ворожій армії закінчаться…
Відбулося засідання Комітету з присудження премії імені Богдана Хмельницького за найкраще висвітлення військової тематики у творах літератури та мистецтва, які спрямовані на підняття престижу Збройних Сил України, популяризацію військової служби, формування національної самосвідомості, вірності військовим традиціям.
Цьогоріч усі без винятку твори, які надійшли до організаційного комітету, були присвячені героїчній боротьбі українського народу та воїнів Збройних Сил проти російського агресора.
Відкриваючи засідання, заступник голови Комітету Олексій Сергієнко зазначив, що на здобуття Премії митцями і літераторами в п’яти номінаціях було представлено 24 роботи.
— Майже всі твори виявилися напрочуд влучними, цікавими та потрібними для підняття бойового духу наших захисників. Рятувати чиїсь зруйновані душі, надихати людей навколо та вселяти їм віру в перемогу — чи не головна місія митців та літераторів під час війни, — зауважив Олексій Олександрович.
Дискусія, яка точилася між членами Комітету під час визначення переможців у номінаціях, була безкомпромісною і навіть запеклою. Наприклад, аби визначити переможців у розділі музичних творів, композиції довелось прослуховувати двічі.
Отже, за підсумками двох з половиною годин обговорення у номінації «Літературні твори військової тематики» переможцем став учасник російсько-української війни Андрій Кириченко зі збіркою новел «Мисливці за градами».
В арсеналі Андрія, крім творів прози, також є збірки віршів «Це наша правда!», «От така війна…», «Гільзи у кишені».
Серед музичних творів пальма першості дісталась композиції «Вставаймо!» композитора Вячеслава Рубеля та поета Подиряки. Зазначимо, що серед тріо виконавців цього твору — соліст Заслуженого академічного Ансамблю пісні і танцю Збройних Сил Заслужений артист України Сергій Юрченко.
Вистава «Життя PS» колективу авторів і виконавців Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької була визнана найкращою в номінації «Твори театрального мистецтва».
— В основу вистави покладена реальна історія Валерії Бурлакової, учасниці бойових дій на Сході України, яка знайшла своє кохання на фронті, — зазначила член Національної спілки театральних діячів України Ганна Веселовська. — У своїй автобіографічній книзі вона відверто розповіла про побут війни, участь жінок та інше. Це фронтовий щоденник про зовсім іншу реальність. Абсурдна, жорстока, але не безнадійна. Такою побачать її глядачі очами героїні Валерії.
Повнометражний публіцистичний документальний фільм автора сценарію і режисера Аліни Горлової «Цей дощ ніколи не скінчиться» визнано найкращим серед творів кіномистецтва.
Ця кінострічка вже встигла отримати відзнаку на кінофестивалі Festival dei Popoli в Італії, Міжнародному фестивалі документального кіно в Амстердамі та головну нагороду — «Золоту лілію» за найкращий фільм на кінофестивалі goEast у Вісбадені (Німеччина). В арсеналі Аліни Горлової також фільми «Явних проявів немає», «Холодний яр», «Невидимий батальйон» тощо.
У номінації «Твори образотворчого мистецтва» члени Комітету одноголосно віддали перше місце роботам Народного художника України, голови правління Харківської організації Національної спілки художників України Віктора Ковтуна. Від лютневого повномасштабного рашистського вторгнення Віктор Іванович написав понад 200 робіт. Героям своїх картин він у подарунок робить копії.
Нагородження переможців мистецького конкурсу «Премія імені Богдана Хмельницького» відбудеться напередодні Дня Збройних Сил України. Міністерство оборони також відзначить лауреатів конкурсу відомчими нагородами.
Протягом минулої доби зафіксовано 140 бойових зіткнень. Противник завдав по позиціях українських підрозділів та населених пунктах три ракетних та 97 авіаційних ударів, застосував чотири ракети та скинув 142 КАБ.
За минулу добу в Миколаївській області зафіксовано кілька ворожих атак, є постраждалі та значні руйнування.
У ніч на 6 листопада 2024 року ворог завдав удару по Одещині двома керованими авіаційними ракетами Х-59 та Х-31П з акваторії Чорного моря, також випустив по Україні 63 ударних БПЛА типу Shahed та безпілотники невстановленого типу із напрямків Брянськ, Приморсько-Ахтарськ, Орел — рф, Чауда — Крим.
Станом на ранок 6 листопада за добу на фронті російські загарбники втратили 1250 одиниць особового складу вбитими та пораненими.
Війська рф учора, 5 листопада, здійснили кілька атак на Харківську область, що призвело до загибелі та поранення мирних жителів.
Від початку минулої доби відбулося 131 бойове зіткнення. Українські захисники продовжують рішуче давати відсіч спробам противника просунутися в глибину нашої території, завдаючи йому ефективного вогневого ураження, виснажуючи по всій лінії фронту.
Захищаємо світ
від 23500 до 58500 грн
Кам'янка-Бузька
Військова частина А4623
від 21000 до 121000 грн
Васильків, Київська область
Але наскільки це може вплинути на загальну міць угруповання зс рф в Україні? Простіше кажучи, коли у ворожій армії закінчаться…