ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

У Вінниці розпочав роботу регіональний Офіс Уповноваженого Кабінету Міністрів України з питань безвісти зниклих осіб

Публікації Регіони
Прочитаєте за: 5 хв. 4 Листопада 2022, 13:32

Вінничанам і мешканцям області більше не потрібно їхати до Києва, аби дізнатись, що робити у разі зникнення близької людини. Відтепер подати документи, оформити звернення, отримати консультацію, юридичну чи психологічну допомогу можна на базі Ветеранського простору. Тут відкрився консультаційний центр для родин, у яких рідні зникли безвісти під час війни. Консультації надають координаторка, юрист і психолог.

Регіональна координаторка Уповноваженого Кабінету Міністрів України з питань безвісти зниклих осіб за особливих обставин у Вінницькому регіоні Марія Довжик розповіла кореспондентці АрміяInform, хто може звертатись до регіонального офісу, які права мають родичі зниклої безвісти особи та як діяти, аби не нашкодити рідній людині.

Зниклою безвісти за особливих обставин вважається особа, яка зникла у зв’язку зі збройним конфліктом, воєнними діями, тимчасовою окупацією частини території України, надзвичайними ситуаціями природного чи техногенного характеру.

— Якщо ваша рідна людина не виходить на зв’язок, ви не знаєте, де вона й що з нею, вам потрібно подати письмову заяву до територіального органу Національної поліції за місцем проживання. Якщо ваш зниклий родич — військовослужбовець, тоді сповіщення про зникнення має надіслати ТЦК та СП. З цим сповіщенням ви йдете до Нацполіції й пишете заяву. Правоохоронці відкривають провадження й починають розшук. Якщо на цьому етапі у вас виникають запитання, ви можете звертатися до нас, і ми підкажемо, як вам діяти, — зазначила Марія Довжик. — Також допомогу надасть наш психолог. Адже часто на початковому етапі людині дуже важко опанувати себе, вона перебуває у важкому емоційному стані, і це шкодить і пошуку, і нормальному життю.

Подати заяву можуть:

– близькі родичі зниклої особи (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням, а також особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом і мають взаємні права та обов’язки, у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі);

– представники військового формування;

– орган державної влади;

– орган місцевого самоврядування;

– громадське обєднання ;

– будь-яка інша особа, якій стало відомо про зникнення;

– Уповноважений із питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

— До нас можуть звертатися по допомогу мешканці Вінниці та Вінницької області. Загалом наш офіс працює щодо пошуку зниклих осіб, які були зареєстровані в нашому регіоні. Проте не відмовляємо нікому й намагаємось мінімізувати моменти взаємодії з різними структурними підрозділами, причетними до пошуку. У нас уже були випадки, коли родичі — з Вінниці, а зниклий — із Рівненщини. Ми опрацювали отриману інформацію та передали її в Офіс Уповноваженого для внесення в Єдиний реєстр осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Також тісно співпрацюємо з місцевими ТЦК та СП, Вінницькою ОВА тощо, — зауважила регіональна координаторка.

Близькі родичі та члени сім’ї особи, зниклої безвісти за особливих обставин, мають право на:

– отримання достовірної інформації про хід та результати проведення її розшуку;

– отримання достовірних відомостей про місцеперебування особи (якщо таке стане відоме) чи обставини її загибелі (смерті), місце поховання (якщо воно відоме);

– отримання інформації від органів державної влади, уповноважених на здійснення обліку та/або розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, про хід та результати розшуку;

– на соціальний захист у порядку, визначеному законодавством України.

— У нас працює гаряча лінія, де ми намагаємося відповідати на всі запитання. Якщо чогось не знаємо, беремо паузу, щоб уточнити потрібну інформацію. У такий спосіб відбувається комунікація. Часто в людей, які вже подали заяву, виникають запитання про те, чи є якісь новини про зниклих рідних. Запитують, чи можна перетелефоновувати, перепитувати. Звісно, якщо ви відчуваєте, що вам потрібно це зробити — не соромтесь, телефонуйте. Ми обов’язково повідомимо про ті відомості, які в нас є. Єдине, зауважу, конкретну інформацію надаємо лише під час особистої зустрічі, адже телефоном неможливо верифікувати особу.

Звертатися по допомогу жителі Вінницької територіальної громади та області можуть за телефонами: +38 097 723 27 97 (Марія Довжик); +38 093 570 06 01 (гаряча лінія для звернень).

Також можна писати на електронну пошту [email protected].

Адреса Офісу регіональної координаторки — м. Вінниця, вул. Єрусалимка, 8.

Приймальні години — з 12:00 до 16:00 з понеділка по п’ятницю.

Наприкінці розмови Марія Довжик ще раз нагадала про те, що не потрібно поширювати інформацію про зниклого родича в соцмережах.

— Ми всі розуміємо стан людей, коли вони вдаються до будь-яких доступних заходів, аби знайти рідних. Проте варто пам’ятати, що фото з безвісти зниклим або полоненим українським військовим зі вказанням прізвища, ім’я, по батькові, посади, підрозділу можуть зашкодити військовослужбовцю та переговорам щодо обміну. У такий спосіб ворог дізнається всі персональні дані воїна. Водночас вказана особа дійсно може перебувати в полоні, але ворог при цьому вважає її цивільною. Або особа може просто переховуватись на тимчасово окупованих територіях і шукати можливості повернутись. Оприлюднюючи дані й фото такої людини, рідні дають ворогу орієнтир на пошуки. Окрім того, розповсюдження інформації про обставини потрапляння військовослужбовців у полон тощо становить загрозу не тільки самим полоненим, а і їхнім бойовим побратимам.

Органи, до яких можна звертатись у разі зникнення особи безвісти за особливих обставин:

  • Обєднаний центр із пошуку та звільнення полонених при СБУ: +38 067 650 83 32; +38 098 087 36 01; [email protected]
  • Національне інформаційне бюро з питань військовополонених, примусово депортованих та зниклих осіб: 1648; +38 (044) 287 81 65 (дзвінки з-за кордону); [email protected]
  • Національна поліція України: 102; +38 089 420 18 67 (цілодобово)
  • Міжнародний Комітет Червоного Хреста в Україні: 0 800 300 155; [email protected]
  • Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими: адреса приймальні — м. Київ, вул. Спаська, 37; консультаційна лінія — +38 095 412 74 24 (з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00); запис на прийом — +38 (044) 425 12 09 (з понеділка по п’ятницю з 09:00 до 17:00); [email protected]
  • Офіс Уповноваженого Кабінету Міністрів України з питань безвісти зниклих осіб: 0 800 339 247 (з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00); +38 095 896 04 21 (вайбер і телеграм цілодобово); [email protected].

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
«Думав відсидітися в тилу»: полонений окупант розповів, як алкоголь привів його на передову
«Думав відсидітися в тилу»: полонений окупант розповів, як алкоголь привів його на передову

До рук бійців бригади «Гарт» потрапив окупант, який пішов служити, сподіваючись відсидиться в тилу, проте зловживання алкоголем зірвало його плани.

Вивозили зерно та нафтопродукти з Криму: підозрюють капітана тіньового танкера рф
Вивозили зерно та нафтопродукти з Криму: підозрюють капітана тіньового танкера рф

Служба безпеки України повідомила про підозру капітану суден тіньового флоту рф, які вивозили зерно та нафтопродукти з Криму.

Наземні роботизовані комплекси виконали понад 9000 місій у березні
Наземні роботизовані комплекси виконали понад 9000 місій у березні

Упродовж березня наземні роботизовані комплекси на фронті виконали більш як 9000 завдань — як бойових, так і логістичних.

Ворожа артилерія обстріляла Херсон: троє загиблих, є поранені
Ворожа артилерія обстріляла Херсон: троє загиблих, є поранені

Сьогодні, 7 квітня, російські загарбники КАБами та артилерією обстріляли Херсон та область, внаслідок чого троє людей загинули, ще 12 — поранені.

Росіяни атакували адмінбудівлі в Новгороді-Сіверському та Прилуках, виникли пожежі
Росіяни атакували адмінбудівлі в Новгороді-Сіверському та Прилуках, виникли пожежі

Сьогодні, 7 квітня, зранку російські війська атакували адмінбудівлі в Новгороді-Сіверському та Прилуках.

«Потрібно вбити все, що може вбити тебе»: як удари «мідлстрайк» паралізують ворожу логістику
«Потрібно вбити все, що може вбити тебе»: як удари «мідлстрайк» паралізують ворожу логістику

Сучасна війна дедалі більше залежить від безпілотних систем, що не лише підтримують піхотинців на лінії бойового зіткнення, а й завдають ударів у глибокому тилу

ВАКАНСІЇ
Лікар медичного пункту

від 21000 до 21000 грн

Київ

168 окремий батальйон 120 ОБр Cил ТрО

Машиніст екскаватора, військовослужбовець

від 20500 до 120500 грн

Київ

Військова частина А7039

Вогнеметник (ЗСУ)

від 50000 до 120000 грн

Вся Україна

154 ОМБр

Зв’язківець, військова частина А0563

від 20000 до 100000 грн

Охтирка

Військова частина А0563

Кабельник-спаювальник

від 50000 до 120000 грн

Ужгород

68 ОЄБр ім. Олекси Довбуша

Старший механік обслуги обслуговування авіаційного озброєння

від 20000 до 25000 грн

Васильків

Військова частина А1789

--- ---